Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Fiordy Norwegii >>> Rejs z Bergen do Danii - II Nr: KBK-R/2022/08/674

Bergen – Haugesund - Jørpeland (Preikestolen) – Egersund – Flekkefjord - Thyboron

Data rozpoczęcia:
14.08.2022 niedziela
Data zakończenia:
21.08.2022 niedziela
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Morze Północne, Morze Norweskie
Trasa rejsu:
Bergen – Haugesund - Jørpeland (Preikestolen) – Egersund – Flekkefjord - Thyboron Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 45 Więcej informacji

Cena: 2 700 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Was na piękne wody Norwegii. Ten rejs to okazja do przeżycia niesamowitej przygody, poszerzenia swoich żeglarskich umiejętności, odwiedzenia niezwykłych miejsc oraz poznania ciekawych ludzi o podobnej pasji.

Norwegia to marzenie wielu polskich żeglarzy. A my w tym rejsie pomożemy Wam je zrealizować. Norwegia jest piękna i malownicza. Zobaczycie tam monumentalne fiordy, skalne - wysokie na kilkaset metrów pionowe ściany wpadające do wody, wodospady spływające wprost do morza. Ponadto są tam tysiące rozrzuconych wszędzie wysepek, tworzących labirynty cieśnin i przesmyków. Będzie się działo!!!

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy i odbywa się na akwenie pływowym (zalicza się do stażu pływowego na wyższe stopnie żeglarskie). To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego (po rejsie uczestnicy otrzymają opinie z rejsu akceptowaną przez PZŻ).
/Rejs nie jest jednak kursem na patent. W trakcie rejsu nie prowadzimy wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku./

Każdy uczestnik rejsu – stanowi też jego załogę. Załoga jachtu, pełni wachty (również te nocne) i odpowiada za prowadzenie jednostki, przygotowanie posiłków, utrzymanie klaru na jachcie.

Rejs odbywa się w formule ALL INCLUSIVE - nie ma dodatkowych zrzutek do kasy jachtowej czy innych nieprzewidzianych kosztów!
W cenie rejsu jest wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków!

Wyżywienie
Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu - zapewniamy zróżnicowane i obfite zaprowiantowanie, a w portach dokupujemy świeże produkty.
Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty, aczkolwiek samo przygotowanie posiłków wegetariańskich leży po stronie zainteresowanych.
Nie jesteśmy natomiast w stanie w pełni uwzględnić wymagań diet specjalnych takich jak wegańska czy bezglutenowa. Jeżeli jesteś na takiej diecie, prosimy o kontakt przed rezerwacją rejsu.

W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan, zatem będąc uczestnikiem tego rejsu, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego. Na pewno jednak tego doświadczenia nabierzesz.

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht z 2019 r.,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- załoga: maksymalnie 9 uczestników + kapitan.


_____________________________________________________________________________________

UWAGA - zostało ostatnie miejsce!!!

Przed rezerwacją tego terminu zalecamy telefoniczny kontakt w sprawie weryfikacji bieżącej dostępności miejsca.

_____________________________________________________________________________________

TRANSPORT

Przelot do Bergen nie jest wliczony w cenę rejsu i uczestnicy odbywają tą podróż we własnym zakresie.
Bezpośredni lot z Polski do Bergen oferuje obecnie WizzAir. Wylot w niedzielę 14.08.2022 z Gdańska w godzinach porannych. Przylot do Bergen trwa ok. 2 godzin..

Powrót:
Do Thyboron wpłyniemy 20.08.2022. W niedzielę po południu mikrobusem uczestnicy rejsu zostaną przetransportowani na dworzec PKP w Szczecinie.

Zaokrętowanie: 14.08.2022 nie, godz. 00:00 Wyokrętowanie 21.08.2022 nie, godz. 09:00
Port: Bergen Port: Thyboron
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 60-90
Staż na wodach pływowych: TAK

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Północne, Morze Norweskie ‐ Dania, Norwegia
Trasa rejsu: Bergen – Haugesund - Jørpeland (Preikestolen) – Egersund – Flekkefjord - Thyboron

Wskazana trasa jest propozycją, którą chcemy w pełni zrealizować. Jednak przygoda na morzu zależna jest również od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję co do przebiegu trasy podejmuje doświadczony kapitan.

Przygodę zaczynamy w Norweskim Bergen.
Nie ustalamy dokładnej godziny zbiórki, ponieważ załoga przylatuje o różnych godzinach. Czekamy na Was na pokładzie przez cały dzień. Jacht będzie zacumowany w jachtowej części portu, tuż koło słynnego targu rybnego.
Drewniane stare miasto oraz sławny targ rybny domagają się, aby dokładnie je obejrzeć. Warto wiedzieć, że tutejsza ulica Bryggen wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od wieków jest gwarnym nabrzeżem, tętniącym życiem, pełna sklepów, kawiarni i straganów. Wieczorem, i w weekendy port pełen jest ruchu, a wielu miejscowych przypływa tu swoimi łodziami.
O historii Bergen więcej dowiedzieć można się podczas wizyty w Muzeum Hanzeatyckim czy twierdzy Bergenhus. To czego w Bergen pominąć nie można, to wjazd kolejką na wzgórze Floyen, z którego rozciąga się niesamowity widok na całe miasteczko, jak i otaczające je morze i pasma górskie.

Wypływając w rejs, ruszymy przez kręte korytarze stworzone przez wyspy, skały, cieśniny i przesmyki. Krajobraz jest tu niezwykle malowniczy - obok płaskiej i zielonej wyspy natknąć się możemy na wyłaniającą się wprost z morza, pionową ścianę skalną o wysokości 600 metrów! Tego nie spotyka się nigdzie indziej.

Pierwszy przystanek planujemy w miasteczku Haugesund. Miasto leży w regionie, który jest kolebką Norwegii. W czasach Wikingów, na pobliskiej wyspie Karmøy, w Avaldsnes swoją siedzibę miał król Harald Pięknowłosy – zjednoczyciel Norwegii.

Po krótkiej regeneracji w marinie, czas w dalszą drogę. Popłyniemy dalej wewnętrznymi wodami wybrzeża Norwegii, częściowo pod żaglami, częściowo na silniku w stronę osady Jørpeland. Stąd można wyprawić się na kilkugodzinny trekking na słynną skałę Preikestolen.
To cud natury i jedna z największych atrakcji w tej części Norwegii. Klif o wysokości ponad 600 m - wystający poza obrys pionowej ściany, z przepięknym widokiem na Lysefjord. Widok jest spektakularny i warto podjąć trud, aby się tu dostać.
Po wycieczce, z głową pełną wrażeń popłyniemy dalej na południe.

Miniemy Stavanger i wypływamy na otwarte morze, gdzie poczujemy długą i łagodną falę z Morza Północnego.

Kierujemy jacht w stronę Egersundu. Planujemy tu krótki postój na regenerację sił, wycieczkę krajobrazową oraz dziesiątki pamiątkowych fotek.
Warto wybrać się na spacer uroczymi uliczkami, pełnymi sklepików i kawiarenek, takimi jak Strandgaten i Storgaten. Warto również wybrać się do dzielnicy Hauen z malowniczą mozaiką domów, warsztatów i restauracji.
Alternatywą dla zwiedzania miasta, jest trekking na wzgórza otaczające Egersund. Roztacza się z nich rozległy widok na miasto i zatokę – szczególnie warto wybrać się na Varberg lub Kråkefjell.

Płyniemy dalej, kierując się do Flekkefjord. Obowiązkowym spacerem na pobliskie wzgórze, z którego roztacza się cudna panorama całego fiordu pożegnamy się z Norwegią.

Ostatni odcinek rejsu to tradycyjna morska żegluga otwartym morzem. Zejdzie nam koło doby, aby dopłynąć do duńskiego Thyboron, gdzie zakończymy rejs. Do Thyboron wpłyniemy w sobotę po południu. W niedzielę w podróż powrotną do Polski wyruszymy po południu, a do Szczecina na dworzec PKP dotrzemy ok. 21:00.

Transport do góry

1) Trasa Bergen - Thyboron
- do Bergen: przelot samolotem z Polski we własnym zakresie,
- z Thyboron: organizujemy przejazd mikrobusem do Szczecina.
Transport z lotniska w Bergen na miejsce zaokrętowania uczestnik również organizuje we własnym zakresie (możliwy wygodny przejazd lokalnym autokarem Flybussen, którym przejazd kosztuje 115 NOK i trwa około 20 minut).

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 45 (2019)
Bavaria Yacht

Na rejs zapraszamy na pokładzie jachtu Bavaria Cruiser 45, z rocznika 2019.

Jeżeli chodzi o nasze jachty, to nie chodzimy na skróty. Nie uznajemy kompromisów. I oferujemy Wam to co najlepsze. Nasza "bawarka" ma dobry rocznik i jest duża. Niemal czternaście metrów długości daje masę miejsca pod pokładem i zapewnia doskonałe właściwości nautyczne. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu w przechyle. Nowoczesne rozwiązania zarówno na pokładzie jak i pod nim dają załodze bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Pięć dwuosobowych kabin, dwie łazienki, przestronna i bardzo jasna messa, kambuz z dwiema lodówkami - to wszystko przemyślane i zaplanowane tak, aby zapewniać wygodę, funkcjonalność i komfort.

PARAMETRY

Długość: 13.98 m
Szerokość: 4.49 m
Ilość kabin: 5
Ilość WC: 2
Zanurzenie: 1.75 m
Żagle: 114 m²
Silnik: 56 KM

WYPOSAŻENIE

Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC.

Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna EPIRB, radio VHF z DSC, AIS, ręczne radio VHF, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy.

Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, ogrzewanie, radio z USB, świeża pościel, sztormiaki Tribord 500 (M do XL).

Zapraszamy na pokład!

Długość:
13,98 m
Szerokość:
4,49 m
Zanurzenie:
2,1 m
Liczba koi/kabin:
10 / 5
Liczba WC:
2
Silnik:
56 KM
Wyposażenie

Wyposażenie nawigacyjne:
GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa:
radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie,
- przejazd komfortowym mikrobusem z Thyboron do Szczecina,
- produkty na pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)**.

** - Istnieje możliwość wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- przelotu z Polski do Bergen,
- dojazdu z lotniska w Bergen do miejsca rozpoczęcia rejsu,
- wydatków własnych,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 2 700 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!