BAŁTYK >>> Rejs do Kopenhagi - No.9 Nr: KBK-R/2024/04/1177
Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg
- Data rozpoczęcia:
- 06.09.2025 sobota
- Data zakończenia:
- 13.09.2025 sobota
- Ilość dni:
- 7 dni
- Akwen:
- Bałtyk
- Trasa rejsu:
- Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg Więcej informacji
- Jacht:
- Bavaria C46 (KO-1) Więcej informacji
Opis rejsu do góry
Dołącz do naszej załogi i popłyń z Kołobrzegu na tygodniowy rejs po Bałtyku!
Gwarantujemy niezapomnianą przygodę, odwiedziny wyjątkowych portów, interesujących ludzi w załodze i dużą dawkę żeglarskiego szkolenia.
Na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Nie musisz też posiadać patentu. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie. Jedyna uwaga to to, iż na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).
Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, kapitan, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!
Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.
Rejs to najlepsza okazja do zdobycia doświadczenia, praktycznych umiejętności i stażu żeglarskiego. Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.
Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- brak składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji,
- załoga: maksymalnie 8 uczestników + kapitan
- możliwość skorzystania ze sztormiaka podczas rejsu.
.
TEN REJS
Trasa tego rejsu wytyczona jest tak, aby uczestnicy mieli okazję zarówno rozwijać się pod względem umiejętności żeglarskich (system wachtowy, długie przeloty, żegluga po ruchliwym szlaku cieśniny Sund) jak i mogli odwiedzić i poznać ciekawe miejsca (odwiedziny gwarnej i ruchliwej Kopenhagi, historycznego Helsingoru, specyficznego kanały Falsterbo i na koniec duńskiej wyspy Bornholm).
Rejs zaczynamy w sobotę w Marinie Solnej w Kołobrzegu. Zapraszamy na jacht od 16:00. Pierwszy dzień to czas na zaokrętowanie, rozpakowanie swoich rzeczy osobistych i prowiantu, zapoznanie z jachtem, szkolenie żeglarskie i naukę obsługi jednostki.
Zazwyczaj wypływamy w niedzielę rano (czasem, o ile wszyscy wcześnie dotrą na jacht i warunki meteo pozwolą - wyruszamy już w sobotę wieczorem).
Po rejsie wracamy do Kołobrzegu, najczęściej w piątek wieczorem. Zakończenie rejsu i wyokrętowanie załogi odbywa się w sobotę do godziny 09:00. Jeżeli potrzebujesz, możesz opuścić jacht wcześniej.
Zaokrętowanie: | 06.09.2025 sob, godz. 16:00 | Wyokrętowanie | 13.09.2025 sob, godz. 09:00 |
---|---|---|---|
Port: | Kołobrzeg - Marina Solna | Port: | Kołobrzeg - Marina Solna |
Liczba godzin stażu: | 70-90 |
---|---|
Staż na wodach pływowych: | NIE |
Trasa rejsu do góry
Akwen: | Bałtyk ‐ Bałtyk Zachodni: Dania, Niemcy, Szwecja, Polska |
---|---|
Trasa rejsu: | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg |
Realizacja proponowanej trasy jest zależna od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.
Na rejs wypłyniemy z Kołobrzegu, największego polskiego uzdrowiska, które szczyci się niepowtarzalnym mikroklimatem i skierujemy się na północny-zachód do cieśniny Sund, którą dopłyniemy do gwarnej Kopenhagi. Zajmie trochę czasu, jednak to będzie dobry czas połączenia przyjemności żeglowania i nauki.
Stolica Danii, to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na Port Nyhavn - najbardziej kolorową część stolicy. Punktem obowiązkowym jest symbol Kopenhagi - syrenka. Jak głosi legenda jest siostrą naszej warszawskiej syrenki. Obie przypłynęły do wybrzeży Bałtyku. Jedna popłynęła wzdłuż Wisły, druga zachwycona duńskimi cieśninami wybrała Kopenhagę.
Jedną z ciekawszych atrakcji jest Amalienborg - zimowa rezydencja duńskiej rodziny królewskiej. Ponadto warto odwiedzić Wolne Miasto Christiania, niezależną od miasta dzielnicę z własnym prawem, flagą i walutą.
Z Kopenhagi popłyniemy dalej Sundem, na północ, aby dotrzeć do Helsingoru, gdzie znajduje się znany zamek - Kronborg Slot - czyli zamek szekspirowskiego Hamleta. Będziemy żeglowali wąskim przesmykiem, z dużym ruchem statków. To ważny pod względem edukacyjnym fragment rejsu.
Opuszczając to historyczne miejsce, skierujemy jacht na południe w kierunku kanały Falserbo.
Przejście przez kanał Falsterbo, będzie odmianą od żeglugi klasyczną drogą Sundem. Może dziwić dlaczego obok żeglownej cieśniny istnieje kanał. Aby rozwiązać tą zagadkę, należy cofnąć się do czasów II Wojny Światowej, kiedy kanał Falsterbo został wybudowany. Stało się to w 1941 roku, po tym jak Niemcy odmówili uszanowania 4-milowych wód terytorialnych neutralnej Szwecji.
Po przepłynięciu kanału, czeka nas wizyta na duńskiej wyspie Bornholm.
Borholm to wyspa, która oferuje odwiedzającym piękno przyrody i wiele kontrastów. Jest idealna zarówno dla aktywnych, jak i ceniących leniwy wypoczynek. W północno-wschodniej części wyspy spotkamy skaliste i klifowe wybrzeże przechodzące na północy w wysokie granitowe urwiska, porozcinane szczelinami.
Na wyspie znajduje się też kompleks leśny Almindingen i znaczne połacie wrzosowisk.
W planie mamy odwiedziny któregoś z portów na tej duńskiej wyspie.
Na Bornholmie jest kilka uroczych portów, a do którego wpłyniemy może zadecydowac pogoda.
Podpływając do tych porcików, często musimy uważać na płycizny i wystające spod wody, grzbiety skalnych potworów. Oznakowania nawigacyjne są raczej słabo widoczne. Konieczne jest więc rzetelne zaznajomienie się z mapą podejściową. A to okazja do poprawienia lub uzupełnienia swoich umiejętności nawigacyjnych.
Okolice portów, zwykle obstawione są sieciami rybackimi. Co dodatkowo, zwłaszcza nocą, podnosi adrenalinę załodze i kapitanowi! Cumowanie w zatłoczonym basenie, na muringu lub często do burty stojącego już przy kei jachtu, wymaga od załogi zręczności i rozumienia manewrów portowych.
Każdy bornholmski port oferuje żeglarzom przyzwoity socjal: łazienki i toalety, zmywalnie, świetlice w których można spotkać się w większym niż messa pozwala, gronie. Zawsze jest prąd i słodka woda. I w wielu portach, WiFi.
Możemy się więc zatrzymać w Ronne czy w Allinge, delektując się sielankową atmosferą miasteczek.
Rønne, to małe miasteczko w którym czas zdaje się płynąć wolniej, a kolorowe domki urzekają na tyle, że sielska atmosfera od razu udziela się odwiedzającym. Życie miasteczka skupia się wokół rynku Store Torv. W miasteczku zlokalizowane jest Muzeum Bornholmu, które posiada w swoich zbiorach bardzo interesujące eksponaty dotyczące wyspy. W pobliżu portu stoi stary budynek z charakterystycznymi kominami, który kiedyś służył jako kuźnia. Dziś, od czasu do czasu organizowane są tutaj pokazy rzemiosła – może trafimy na jeden z nich.
Allinge to dawna osada rybacka i letnisko turystyczne ze 100-letnią tradycją (administracyjnie połączona z sąsiednim miasteczkiem w Allinge-Sandvig). Wybrzeże w tej części wyspy jest skaliste, z wieloma uroczymi zatoczkami. Port należy do najbardziej uroczych na wyspie a w jego sąsiedztwie jest wiele zabytkowych budynków o drewnianej konstrukcji (mur pruski).
Z Allinge warto wybrać się na wycieczkę do największej atrakcji Bornholmu – ruin zamku obronnego Hammershus (ok. 3 km na zachód od Allinge). Po drodze warto przejść przez niewielki Park Danchells Løkke - założony w końcu XIX wieku - położony przy promenadzie nadmorskiej między Allinge i Sandvig.
Być może ktoś skusi się na tutejszy specjał i skosztuje wędzonego śledzia. Smakuje doskonale z kuflem zimnego piwa.
Dalej wracamy do domu. W zależności od wiatru czeka nas kilka lub kilkanaście godzinach rejsu do Mariny Solnej.
Do Kołobrzegu przypłyniemy w piątek późnym popołudniem/wieczorem. To będzie dobra okazja aby w Tawernie wspólnie podsumować rejs i dać się ponieść planowaniu kolejnych wypraw.
Kołobrzeg od czasów pierwszych piastów pełni ważną rolę na Pomorzu. Był więc Kołobrzeg głównym portem państwa do kontaktów ze Skandynawią. Bolesław Chrobry w roku 1000 ustanowił tu stolicę biskupią dla całego Pomorza. Po jego śmierci pomorze wróciło do pogaństwa, a Bolesław Krzywousty, jak pisał Gall Anonim, musiał zdobywać sławne miasto Kołobrzeg.
Przez kilkaset lat znajdowało się poza granicami Polski pod rządami: Duńczyków, książąt pomorskich, Branderburgii, Prus i Niemiec. Dopiero w 1945 roku powróciło do Polski. Ale już wcześniej, bowiem po likwidacja twierdzy w roku 1872 miasto zaczęło się rozwijać jako uzdrowisko.
I tak jest po dziś dzień, bowiem Kołobrzeg jest największym i najpiękniejszym polskim uzdrowiskiem o niezrównanym uroku i bogatej historii. Główna funkcja miasta turystyczno-uzdrowiskowa uwarunkowana jest doskonałym położeniem u ujścia rzeki Parsęty w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny, ekosystemu bagienno-wodnego, który zapewnia schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt i roślin. To tu Uzdrowiskowy Zakład Górniczy wydobywa torf leczniczy (borowinę), w oparciu o koncesję górniczą.
Warto po rejsie pozostać tu dzień czy dwa korzystając z walorów uzdrowiska. Liczne parki, place z fontannami, ukwiecone skwery powodują, że Kołobrzeg tętni zielenią. Jednym z najpiękniejszych obiektów zielonych jest Park im. Stefana Żeromskiego, wzdłuż którego biegnie Aleja Nadmorska, z której można podziwiać zarówno stare drzewa parku jak i plażę. Aleja Nadmorska połączona jest ze ścieżką rowerową prowadzącą wzdłuż wybrzeża do Podczela.
Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też liczne zabytki jak Katedra, Ratusz, Latarnia Morska, Baszta Lontowa, forty i umocnienia twierdzy kołobrzeskiej.
Kołobrzeg jest także prężnym ośrodkiem kulturalnym. Funkcjonuje tu dynamiczna Galeria Sztuki Współczesnej, odbywają się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem Interfolk. W okresie letnim odbywają się liczne koncerty popularnych piosenkarzy, muzyków, kabarecistów.
Ciekawostaka: Gall Anonim w opisie wyprawy Bolesława Krzywoustego na Kołobrzeg zamieścił pierwszą w naszej literaturze piosenkę o morzu i rybach.
Transport do góry
Transport do portu rozpoczęcia rejsu / z portu zakończenia rejsu, uczestnik organizuje we własnym zakresie.
Rejs rozpoczynamy w Kołobrzegu*. Od godziny 16:00 czekamy na uczestników w Marinie Solnej przy ulicy Warzelniczej.
Kołobrzeg jest dobrze skomunikowany z resztą kraju. Można dojechać tu bezpośrednim pociągiem lub skorzystać np. z autokaru Flixbus.
Z dworca PKP to zaledwie 1 kilometr i 10-15 minut na piechotę.
Osoby przyjeżdzające na rejs samochodem, mogą zostawić go na parkingu (płatnym, niestrzezonym) w marinie lub strzeżonym poza mariną.
Jeżeli wasz pociąg lub autobus przyjeżdża po 16:00, niczym się nie przejmujcie - będziemy czekać.
Zakończenie rejsu zaplanowane jest na sobotę, godz. 09:00.
_____________
* - Uwaga - rejs na początek sezonu zaczyna się w Breege (na niemieckiej Rugii), do którego uczestnicy dojadą busem ze Szczecina. Rejs zaś zakończy się w Kołobrzegu.
Jacht do góry
Bavaria C46 (KO-1)
Jacht którym pływamy w tym sezonie po Bałtyku, to Bavaria Cruiser 46. Jacht ten zwodowany został w roku 2020 i jest w idealnym stanie.
Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.
Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.
Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.
Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.
Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.
Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.
Dane techniczne:
Długość: 14.24 m
Szerokość: 4.35 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 3
Zanurzenie: 2.10 m
Żagle: 122 m²
Silnik: 55 KM
Wyposażenie
Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC
Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy
Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel, sztormiaki Tribord 500 (M do XL)
Cena i warunki płatności do góry
Cena rejsu zawiera
- koję na jachcie
- wyżywienie (posiłki przygotowuje załoga z dostarczonych produktów)
- opiekę doświadczonego skippera
- podstawowe szkolenie żeglarskie
- paliwo i gaz do jachtu
- opłaty portowe i administracyjne
- świeżą pościel
- możliwość wypożyczenia morskiego sztormiaka podczas rejsu.
Cena rejsu nie zawiera
- dojazdu na miejsce rozpoczęcia rejsu
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych
- ubezpieczenia KL i NNW
- korzystania z płatnych pryszniców (w niektórych portach)
Harmonogram płatności:
- 30% – w dniu rezerwacji online
- 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia
Podobne rejsy do góry
Termin od/do | Dni | Trasa/miejsce | Cena | |
---|---|---|---|---|
26.04.2025 sob
03.05.2025 sob |
7 | BREEGE (Szczecin) - Klintholm - Kopenhaga - Falsterbo - Kołobrzeg | 2 375 zł | Więcej o rejsie |
03.05.2025 sob
10.05.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 500 zł | Więcej o rejsie |
10.05.2025 sob
17.05.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 500 zł | Więcej o rejsie |
07.06.2025 sob
14.06.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 375 zł | Więcej o rejsie |
14.06.2025 sob
21.06.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 375 zł | Więcej o rejsie |
21.06.2025 sob
28.06.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 375 zł | Więcej o rejsie |
28.06.2025 sob
05.07.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 660 zł | Więcej o rejsie |
05.07.2025 sob
12.07.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 660 zł | Więcej o rejsie |
13.09.2025 sob
20.09.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 375 zł | Więcej o rejsie |
20.09.2025 sob
27.09.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 375 zł | Więcej o rejsie |
27.09.2025 sob
04.10.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 375 zł | Więcej o rejsie |
04.10.2025 sob
11.10.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 375 zł | Więcej o rejsie |
11.10.2025 sob
18.10.2025 sob |
7 | Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingor - Falsterbo - Ronne - Kołobrzeg | 2 375 zł | Więcej o rejsie |
Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.
Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.
Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail:
info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744
Do usłyszenia!