Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Patenty i certyfikaty Żeglarskie oraz motorowodne - pZŻ, PZMiNW, ISSA, RYA

Zapoznaj się z informacjami o patentach, certyfikatach, uprawnieniach żeglarskich i motorowodnych. Z przewodnika dowiesz się do czego może przydać Ci się wybrany patent i jakie musisz spełnić wymagania żeby go zdobyć.

Kliknij w wybrany patent lub certyfikat, żeby przejść do jego opisu. 

Polskie patenty Żeglarskie

W Polsce aby żeglować na jachtach o długości do 7,5 m nie trzeba posiadać żadnych dokumentów żeglarskich. Dotyczy to zarówno pływania po jeziorach i rzekach, jak i po morzu! Należy jednak pamiętać, że osoba prowadząca jacht powinna posiadać odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, które zdobyć można na szkoleniach i rejsach.

Polskie patenty motorowodne

W Polsce aby pływać motorówką o długości do 7,5 m, o mocy silnika do 10kW lub barką, która nie przekracza prędkosci 15 km/h nie trzeba posiadać żadnych specjalnych dokumentów. Dotyczy to zarówno pływania po jeziorach i rzekach, jak i po morzu! Należy jednak pamiętać, że osoba prowadząca motorówkę powinna posiadać odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, które zdobyć można na szkoleniach i rejsach.

Certyfikaty ISSA (INTERNATIONAL SAILING SCHOOLS ASSOCIATION)

International Sailing Schools Associaction Poland to federacja należąca do Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Żeglarstwa, którego celem jest ujednolicenie poziomu szkoleń w Europie i na świecie. Wydaje ona certyfikaty kompetencji poświadczające posiadanie wiedzy i umiejętności z zakresu żeglarstwa. Certyfikaty te wystawiane są w języku angielskim.

Certyfikaty RYA (The Royal Yachting Association)

The Royal Yachting Associacion to brytyjska organizacja zajmująca się działalnością szkoleniową w zakresie żeglarstwa. Wydaje ona certyfikaty kompetencji w języku angielskim, które należą do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Są one respektowane również w Polsce.

VodiTELJ Brodice - uprawnienia chorwackie

Radiooperator SRC UKF I RYA