Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Radiooperator SRC

 

Zapraszamy na nasze kursy przygotowujące do egzaminu na świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu. Omawiamy na nich zarówno zagadnienia teoretyczne jak i prowadzimy praktykę na nowoczesnych radiostacjach wyposażonych w zaawansowane funkcje DSC i zintegrowanych z GPS.

 

 

CERTYFIKATY SRC  UKE

 

Świadectwo jest wymagane do obsługi urządzeń radiowych wykorzystujących częstotliwości i techniki stosowane w GMDSS (Global Maritime Distress and Safety System) na statkach morskich niepodlegających przepisom Konwencji SOLAS (Safety od Life at Sea), na obszarze morza A1.

Jest ważne bezterminowo.

W Polsce świadectwo wydaje Prezes UKE.

(za granicą świadectwa wydaje uprawniony do tego organ zagraniczny - informacja o  nadaniu uprawnienia przez administrację danego kraju musi być podana na dokumencie).

*** - Świadectwem nie jest  zaświadczenie ukończenia kursu (radio training), np. wydawane przez ISSA - VHF Short Range Certificate. ***

Aby uzyskać uprawnienia należy zdać egzamin przed komisją egzaminacyjną w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, składający się z części teoretycznej (pytania zamknięte) oraz praktycznej obsługi przyrządu.

Do egzaminu na świadectw SRC może przystąpić osoba, która ukończyła 15 lat.

Czas oczekiwania na dokument to około 30 dni kalendarzowych.

Podstawą do organizacji sesji egzaminacyjnych jest harmonogram sesji, ustalany raz do roku przez Prezesa UKE. Harmonogram sesji egzaminacyjnych na rok 2024 do pobrania poniżej.

_____________________________

Zapisy na egzamin SRC, odbywają się wyłącznie poprzez stronę internetową: 

https://egzaminy.uke.gov.pl 

Zapisy na sesje egzaminacyjne możliwe są minimum 14 dni przed terminem sesji (aby zapisać się na egzamin musisz posiadać w UKE swoje konto. Jeśli nie masz konta, utwórz je. Po utworzeniu konta, zaloguj się i wypełnij zgłoszenie*. UKE prosi aby nie używać przeglądarki Internet Explorer).

* - Do skutecznej rejestracji zgłoszenia, niezbędne będzie załączenie: bankowego potwierdzenie wykonania przelewu w pliku typu "pdf" (opłata za egzamin i za wydanie świadectwa) oraz aktualnego zdjęcia (podobne jak do dowodu osobistego lub pszportu). 

Wypełniając zgłoszenie, można zobaczyć które terminy i miejsca prowadzenia egzaminu są dostępne.

Z uwagi na zbliżający się sezon, w niektórych terminach i lokalizacjach, może już nie być miejsc na egzaminy!!!EGZAMINY UKE 2024 - terminy i miejsca

TERMINARZ KURSÓW

Sortuj według:termincena
 • Nr: MOT-S/2024/04/647

  Wolne miejsca

  WARSZAWA >>> KURS na radiooperatora SRC (jednodniowy)

  Warszawa - Ursynów

  Termin:
  13.07.2024 – 13.07.2024 (1 dzień)
  Akwen:
  Polska - Śródlądzie
  Miejsce:
  Warszawa - Ursynów
  Cena:
  480 zł
 • Nr: LAY-S/2024/04/187

  Wolne miejsca

  TYCHY - kurs na radiooperatora SRC

  Termin:
  27.07.2024 – 27.07.2024 (1 dzień)
  Akwen:
  Polska - Śródlądzie
  Miejsce:
  Tychy
  Cena:
  400 zł