Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Bałtyk - rejs ONE-WAY >>> Płyniemy z Rostoku do Gdańska Nr: KBK-R/2021/04/569

Rostock - Glowe (Rugia) - Bornholm - Władysławowo - Gdańsk

Data rozpoczęcia:
24.04.2021 sobota
Data zakończenia:
01.05.2021 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Rostock - Glowe (Rugia) - Bornholm - Władysławowo - Gdańsk Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 46 Więcej informacji

Cena: 1 750 zł

Wolne miejsca: 3

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Bałtyk! Nasze morze. Piękny, fascynujący, czasem groźny. Jednak przyciąga, i hipnotyzuje. Tu dzieci widzą pierwszy raz wodę, za którą nie widać lądu. Tu starsi patrząc w dal zastanawiają się, co kryje horyzont i zadają sobie pytania: Jak wygląda ląd za linią horyzontu? Jak żyją mieszkający tam ludzie?
Wiemy, że od tego często to się zaczyna - przygoda z morzem!

A my jesteśmy, aby dać Wam ten ląd, który tam jest. Pomagamy zobaczyć go na własne oczy, i poczuć pod stopami …
A tym którzy już byli na morzu, dajemy możliwość kolejnej przygody …

Do Waszej dyspozycji oddajemy duży, dzielny i komfortowy jacht, na tygodniowy rejs po Bałtyku. Jacht ten daje wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort żeglugi.

Podczas rejsu nie zabraknie solidnej dawki szkolenia i wielu godzin żeglugi.

Do tego gwarantujemy postoje w pięknych portach i porcikach oraz odwiedziny miejsc nieosiągalnych dla zwykłego lądowego turysty.

Nie musisz też posiadać patentu żeglarskiego, bo na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.

Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Na jacht zabieramy poza kapitanem do 8 uczestników tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem.

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Jeżeli interesuje Cię szkolenie żeglarskie, nasz rejs jest doskonałą okazją do podniesienia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia. Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Rejs nie jest jednak kursem na patent - w trakcie rejsu nie prowadzimy więc wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku.

Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- załoga: maksymalnie 8 uczestników + kapitan.

Ten rejs

To świetna trasa, dająca szansę na dużą ilość godzin w morzu oraz odwiedzenie absolutnie wyjątkowych miejsc.

Przygodę rozpoczniemy spotykając się na dworcu PKP w Szczecinie. Do miejsca rozpoczęcia rejsu w Rostoku - Wernemunde, uczestnicy zostaną przewiezieni mikrobusem.

Wypływając w morze, początkowo jacht skierujemy na wschód w stronę niemieckiej wyspy Rugia. Opłyniemy słynny przylądek Arkona (dawniej siedlisko Słowian) i skierujemy się do malutkiego porciku Glowe. To niewielka marina położona w niezwykle ciekawym miejscu. Z jednej strony otoczona morzem, z drugiej strony wewnętrznymi wodami Rugii.

Z Rugii popłyniemy w stronę duńskiej wyspy Bornholm. Będziecie mieć czas na wdrożenie się w rytm wacht. Spędzając na morzu pierwszą noc, odkryjecie niezwykłość takiej żeglugi. Wyostrzenie zmysłów, zmęczenie, walka z własnym słabościami, znajdą idealne połączenie z zachwytem i uczuciem szczęścia.

Bornholm to wyspa, która oferuje odwiedzającym piękno przyrody i wiele kontrastów. Jest idealna zarówno dla aktywnych, jak i ceniących leniwy wypoczynek. W północno-wschodniej części wyspy spotkamy skaliste i klifowe wybrzeże przechodzące na północy w wysokie granitowe urwiska, porozcinane szczelinami. Są tu też przyjazne dzieciom plaże z płytką wodą w Balce, a niemal bezkresne piaski w Dueodde. Na wyspie znajduje się też kompleks leśny Almindingen i znaczne połacie wrzosowisk.
Na Bornholmie odpoczniecie delektując się jego sielankową atmosferą i któregoś z uroczych miasteczek.
Być może będzie to miasteczko Rone.

Z Bornholmu skierujemy jacht na Christiansø (wyspa archipelagu Ertholmene), położona 10 Mm na północny – wschód od Bornholmu. Większość fortyfikacji na wyspie – mury, wieże i główne budynki wzniesiono z granitu. Warto zrobić sobie tu spacer oglądając zabytkową zabudowę wysp, wieże Store Tårn (od ponad stu lat pełni funkcję latarni morskiej), królewski ogród.

Z Christianso popłyniemy w kierunku polskiego wybrzeża, aby zatrzymać sie we Władysławowie.

Z Władysławowa popłyniemy już w kierunku portu docelowego - Gdańska, a dokładnie do Mariny Gdańsk. Marina ta jest przepięknie położona nad samą Motławą, przy przepięknie „przemienionej” Wyspie Spichrzów, w towarzystwie Sołdka i gdańskiego Żurawia.

Zaokrętowanie: 24.04.2021 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 01.05.2021 sob, godz. 09:00
Port: Rostock Port: Marina Gdańsk, Gdańsk
Rodzaj rejsu: Rejs stażowo - szkoleniowy
Liczba godzin stażu: 60-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Bornholm, Christianso
Trasa rejsu: Rostock - Glowe (Rugia) - Bornholm - Władysławowo - Gdańsk

Trasa jest orientacyjna i jest zależna od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

W marinie (Rostok-Wernemunde) czekać na uczestników będzie przygotowany do żeglugi jacht. Kapitan przeprowadzi podstawowe szkolenie żeglarskie, omówi trasę rejsu i aktualne warunki pogodowe. Po zapoznaniu się z jachtem, rozpakowaniu rzeczy osobistych i przeniesieniu prowiantu z mikrobusa na jacht będziemy gotowi do wypłynięcia. Warnemunde opuścimy w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano, w zależności od warunków i decyzji kapitana.

Planowane do odwiedzenia porty to:
- Rostock,
- Glowe na Rugii,
- Rone na Bornholmie,
- Christianso,
- Władysławowo,

Transport do góry

Transport do Szczecina - miejsca rozpoczęcia przygody, oraz z miejsca zakończenia rejsu w Gdańsku - uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Miejsce zbiórki:
Spotykamy się w Szczecinie na dworcu PKP Szczecin PKP o godzinie 11:00. Tutaj będzie czekał wygodny mikrobus, którym cała załoga przejedzie do mariny Hohe Dune w Rostocku/Warnemunde. Podróż potrwa około trzech godzin. Koszt przejazdu wliczony jest w cenę rejsu.

Zakończenie rejsu:
Zakończenie rejsu odbędzie się w Marinie Gdańsk w Gdańsku w dniu 01.05.2021. Do portu planujemy wpłynąć już w piątek wieczorem. Jacht należy opuścić do godziny 09:00 w sobotę.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 46 (2015)
Bavaria Yacht

Jacht którym pływamy w tym sezonie po Bałtyku, to Bavaria Cruiser 46. Jacht ten zwodowany został w roku 2015 i jest w idealnym stanie.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

Długość:
14,24 m
Szerokość:
4,35 m
Zanurzenie:
2,1 m
Liczba koi/kabin:
9 / 4
Liczba WC:
3
Silnik:
55 KM
Wyposażenie

Wyposażenie nawigacyjne:
GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa:
radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem,
- przejazd mikrobusem z dworca PKP w Szczecinie do portu,
- produkty na smaczne i pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)*.

* - Zalecamy wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu i powrotu z rejsu,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach),
- wydatków własnych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 1 750 zł

Wolne miejsca: 3

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!