Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Przepiękna Norwegia >>> Eksplorujemy Fiordy wokół Ålesund - Rejs No.4 Nr: KBK-R/2024/07/959

Ålesund - Hjørundfjorden - Geirangerfjorden - Romsdalsfjorden - Vinjefjorden - Ålesund

Data rozpoczęcia:
18.08.2024 niedziela
Data zakończenia:
25.08.2024 niedziela
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Morze Północne, Morze Norweskie
Trasa rejsu:
Ålesund - Hjørundfjorden - Geirangerfjorden - Romsdalsfjorden - Vinjefjorden - Ålesund Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 46 (Nor-III) Więcej informacji

Cena: 3 278 zł 3 450 zł Promocja na 3 pierwsze miejsca!!!
do 31.12.2023

Wolne miejsca: 8

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Was na piękne wody Norwegii. Ten rejs to okazja do przeżycia niesamowitej przygody, poszerzenia swoich żeglarskich umiejętności, odwiedzenia niezwykłych miejsc oraz poznania ciekawych ludzi o podobnej pasji.

Norwegia to marzenie wielu polskich żeglarzy. A my w tym rejsie pomożemy Wam je zrealizować. Norwegia jest piękna i malownicza. Zobaczycie tam monumentalne fiordy, skalne - wysokie na kilkaset metrów pionowe ściany wpadające do wody, wodospady spływające wprost do morza. Ponadto są tam tysiące rozrzuconych wszędzie wysepek, tworzących labirynty cieśnin i przesmyków. Będzie się działo!!!

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy i odbywa się na akwenie pływowym (zalicza się do stażu pływowego na wyższe stopnie żeglarskie). To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego (po rejsie uczestnicy otrzymają opinie z rejsu akceptowaną przez PZŻ).
/Rejs nie jest jednak kursem na patent. W trakcie rejsu nie prowadzimy wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku./

Każdy uczestnik rejsu – stanowi też jego załogę. Załoga jachtu, pełni wachty (również te nocne) i odpowiada za prowadzenie jednostki, przygotowanie posiłków, utrzymanie klaru na jachcie.

Rejs odbywa się w formule ALL INCLUSIVE - nie ma dodatkowych zrzutek do kasy jachtowej czy innych nieprzewidzianych kosztów!
W cenie rejsu jest wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków!

Wyżywienie
Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu - zapewniamy zróżnicowane i obfite zaprowiantowanie, a w portach dokupujemy świeże produkty.
Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty, aczkolwiek samo przygotowanie posiłków wegetariańskich leży po stronie zainteresowanych.
Nie jesteśmy natomiast w stanie w pełni uwzględnić wymagań diet specjalnych takich jak wegańska czy bezglutenowa. Jeżeli jesteś na takiej diecie, prosimy o kontakt przed rezerwacją rejsu.

W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan, zatem będąc uczestnikiem tego rejsu, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego. Na pewno jednak tego doświadczenia nabierzesz.

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht z 2020 r.,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu po rezerwacji miejsca,
- załoga: maksymalnie 8 uczestników + kapitan.

TEN REJS

Rejs rozpoczynamy w Alesund w niedzielę 18.08. Nie ustalamy dokładnej godziny zbiórki, ponieważ załoga przylatuje o różnych godzinach. Czekamy na Was na pokładzie przez cały dzień. Jacht będzie zacumowany w marinie Brosundet Gjestebrygge w samym centrum miasteczka. Z lotniska Alesund/Vigra do Alesundu kursuje autobus FB65. Bilety można kupić przez internet lub u kierowcy. Koszt przejazdu 155 NOK.

Gdy wszyscy będziemy już w komplecie, kapitan przeprowadzi szkolenie i zaplanuje wypłynięcie z portu.

Po rejsie do Alesund wpłyniemy w sobotę 24.08 po południu.

Dzień wymiany załogi w Alesund wymaga od wszystkich odrobiny elastyczności i wyrozumiałości. Poszczególni uczestnicy docierają na jacht o różnych godzinach. Stara załoga opuszcza jacht również w różnym czasie. Zatem przez jakiś czas na pokładzie jest częściowo i stara i nowa załoga. Kapitan zadba o odpowiednią organizację tego czasu. Jednak bardzo prosimy o żeglarską współpracę i wyrozumiałość.

Zaokrętowanie: 18.08.2024 nie, godz. 16:00 Wyokrętowanie 25.08.2024 nie, godz. 09:00
Port: Ålesund Port: Ålesund
Liczba godzin stażu: 70-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Północne, Morze Norweskie ‐ Norwegia
Trasa rejsu: Ålesund - Hjørundfjorden - Geirangerfjorden - Romsdalsfjorden - Vinjefjorden - Ålesund

Proszę pamiętać, że przebieg żeglarskiego rejsu morskiego jest w ogromnym stopniu uzależniony od bardzo wielu czynników, w tym od warunków pogodowych, tolerancji warunków morskich przez załogę, kwestii technicznych związanych z jachtem i wielu, wielu innych. Podana trasa jak i opis rejsu jest jedynie naszym planem. Zawsze staramy się go zrealizować w pełni, ale o ostatecznej trasie i przebiegu rejsu decyduje wyłącznie kapitan.

Rejs zaczniemy w Ålesund.
Pewne jest na tym rejsie jedno - będziemy zachwycać się przyrodą z jachtu i lądu, odwiedzać małe norweskie wioski pełne uroku i chłonąc ich klimat. W pobliżu Ålesund znajduje sie kilka z piękniejszych fiordów. Czy odwiedzimy wszystkie? W tydzień nie damy rady, ale kilka z nich zobaczycie!!!

Ålesund to miasto leżące na wyspach otoczonych oczywiście fiordami. Króluje nad nim góra Aksla, na którą warto się wspiąć, aby zobaczyć z innej perspektywy malowniczą okolicę.
Miasto należy do najważniejszych portów rybackich Norwegii. Obecnie przez wielu jest ono jednocześnie uważane za najpiękniejsze miasto kraju, za sprawą niezwykle spójnej, secesyjnej architektury. Ta wyjątkowa jak na norweskie miasta zabudowa powstała w wyniku pożaru, który w 1904 r. strawił doszczętnie drewnianą osadę handlową (ogień zniszczył 850 domów i pozostawił tysiące mieszkańców bez dachu nad głową). Dzięki wsparciu płynącemu min. od niemieckiego cesarza Wilhelma II-go miasto udało się dość szybko odbudować. Na ulicach stanęły dopieszczone w każdym szczególe ceglane budynki w stylu art nouveau.
Latem, poza miastem można wędrować licznymi szlakami pieszymi i pooglądać maskonury na pobliskiej wyspie Runde.

Po wypłynięciu z Ålesund ruszymy w stronę Hjørundfjord, najbardziej idyllicznego fiordu w Norwegii. Jest on długą na 33 kilometry odnogą od większego Storfjorden. Zatokę po obu stronach otaczają wysokie, spiczaste szczyty górskie zapewniające niezwykłe widoki. To góry zwane Alpami Sunnmøre, które kuszą wizją pięknych wędrówek.
Wielu uważa, że jest to jeden z najpiękniejszych fiordów na świecie, gdzie można z bliska obcować z dziką, nietkniętą ręką człowieka przyrodą.

Dalej popłyniemy na północ, zachwycając się krajobrazami, fiordami, zielenią, wodospadami i typową norweską zabudową.

Kolejnym przystankiem może być:

Geirangerfjord, otoczony jest przez jedne z najbardziej stromych gór na całym zachodnim wybrzeżu. Wrzyna się w nie wąskim klinem wygiętym w kształt litery „S”, a z jego stromych zboczy spływają kręte warkocze wodospadów. Najbardziej znane z nich to De Syv Søstre („Siedem Sióstr”), a także Frairen („Zalotnik”) i Brudesløret („Ślubny Welon”). Ich potężne kaskady spadają z wysokości 300 metrów wprost do fiordu, rozpryskując wodny pył.

Romsdalsfjorden, raj dla wędkarzy. Fiord ten ma 94 kilometry długości, co daje mu piąte miejsce wśród najdłuższych fiordów Norwegii. Zatrzymać można się tam w miasteczku Åndalsnes, gdzie warto wybrać się na Rampestreken – niezwykły punkt widokowy, który zapewni oszałamiający widok na okolicę.

Naszą norweską przygodę zakończymy w Ålesundzie. Do domu wrócimy z setkami zdjęć, niepowtarzalnymi wspomnieniami i rodzącymi się planami kolejnych żeglarskich wypraw.

Transport do góry

Transport na miejsce zaokrętowania /z miejsca wyokrętowania, uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Przeloty "do" i "z" Ålesund nie są wliczone w cenę rejsu i uczestnicy odbywają podróż we własnym zakresie i na własny koszt.

Bezpośrednie loty z Polski do Ålesund, możliwe z Gdańska (WizzAir) w sobotę i niedzielę.

_ _ _ _ _

Rejs rozpoczynamy w Ålesund w niedzielę. Jacht będzie zacumowany w marinie Brosundet Gjestebrygge w samym centrum miasteczka.

Z lotniska Alesund/Vigra do Alesundu kursuje autobus FB65. Bilety można kupić przez internet lub u kierowcy. Koszt przejazdu 155 NOK.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 46 (Nor-III)

Jacht którym pływamy w tym sezonie po wodach Norwegii, to Bavaria Cruiser 46. Jacht ten zwodowany został w roku 2020 i jest w idealnym stanie.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

Dane techniczne:
Długość: 14.24 m
Szerokość: 4.35 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 3
Zanurzenie: 2.10 m
Żagle: 122 m²
Silnik: 55 KM

Wyposażenie

Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel, sztormiaki Tribord 500 (M do XL)

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie,
- produkty na pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)**.

** - Opcjonalnie istnieje możliwość wykupienia pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów transportu,
- wydatków własnych,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 1 miesiąc do rozpoczęcia

Cena: 3 278 zł 3 450 zł Promocja na 3 pierwsze miejsca!!!
do 31.12.2023

Wolne miejsca: 8

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
21.07.2024 nie
28.07.2024 nie
7 Ålesund - Hjørundfjorden - Geirangerfjorden - Romsdalsfjorden - Vinjefjorden - Ålesund 3 450 zł Więcej o rejsie
25.08.2024 nie
01.09.2024 nie
7 Ålesund - Hjørundfjorden - Geirangerfjorden - Romsdalsfjorden - Vinjefjorden - Ålesund 3 450 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!