Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

WCZESNY REJSY PO BAŁTYKU - intensywny trening żeglarski Nr: NYC-R/2020/03/58

Kołobrzeg - Bornholm (Ronne, Hasle, Alinge, Svaneke, Tejn, Nexo, Hammerhavn) - Kołobrzeg

Data rozpoczęcia:
26.03.2020 czwartek
Data zakończenia:
29.03.2020 niedziela
Ilość dni:
4 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Kołobrzeg - Bornholm (Ronne, Hasle, Alinge, Svaneke, Tejn, Nexo, Hammerhavn) - Kołobrzeg Więcej informacji
Jacht:
Bruceo ASL Więcej informacji

Cena: 950 zł

Zakończony

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

.... czas płynie, a Ty nie możesz doczekać się rejsu? Czas się spakować i rozpocząć rejs.

W planie naszych stażowo-szkoleniowych rejsów - jeżeli oczywiście nie będzie przeciwwskazań, mamy Bornholm i Christianso.

Na wypadek zaś trudniejszych warunków na morzu, mamy przygotowanych kilka tras alternatywnych.

Nasze rejsy po Bałtyku, to dobra okazja na zdobycie stażu!!! na trasie pełnomorskiej, ze stażem liczonym na stopień J.st.m. i Kpt. j.
Jeżeli zatem w przyszłości zamierzasz zostać skipperem czy kapitanem, a brakuje Ci doświadczenia morskiego w żegludze to zapraszamy.

Zapraszamy też żeglarzy posiadających doświadczenie, którzy dość mają siedzenia w domu i ponownie chcą spotkać się z Bałtykiem.

Wiosenny czy jesienny Bałtyk przynosi trudniejsze warunki pogodowe co często wyzwala żeglarską adrenalinę. Zapewne więc będzie okazja nauki sterowania na fali, sprawdzenia reakcji organizmu na przechył, wiatr i chłód. To wszystko w atmosferze klasycznych wartości żeglarskich – wzajemnej obstawy stanowisk manewrowych, wspólnych wyjść pod maszt czy do pracy przy sztakslach w razie niesprzyjającej aury.

!!! Jeżeli masz obawy, po prostu spróbuj swoich sił, aby je przełamać !!!

Borholm to wyspa, która oferuje odwiedzającym piękno przyrody i wiele kontrastów. Jest idealna zarówno dla aktywnych, jak i ceniących leniwy wypoczynek. W północno-wschodniej części wyspy spotkamy skaliste i klifowe wybrzeże przechodzące na północy w wysokie granitowe urwiska, porozcinane szczelinami. Są tu też przyjazne dzieciom plaże z płytką wodą w Balce, a niemal bezkresne piaski w Dueodde.
Na wyspie znajduje się też jeden z większych duńskich kompleksów leśnych, Almindingen. Są też znaczne połacie wrzosowisk.

Na ten rejs zapraszamy już w marcu

... potrwa 4 dni, i zapewniamy, że będzie świetną okazją na zdobycie stażu przez przyszłych kapitanów, czy skipperów, którym brakuje doświadczenia w żegludze w silniejszym wietrze.

Będzie to też okazja do nauki sterowania na fali, sprawdzenia reakcji organizmu na przechył oraz poszerzenie wiedzy z zakresu nawigacji, astronawigacji, meteorologii.

Na jachcie panuje atmosfera klasycznych wartości żeglarskich – wzajemnie obstawiamy stanowiska manewrowe, wspólnie wychodzimy pod maszt czy razem pracujemy przy sztakslach.

Planujemy realizację Programu treningowego:

Praca na mapie – praktyczna nawigacja klasyczna: dewiacja, deklinacja, dryf, poprawka na prąd…
Przed uczestnikami intensywna praca z mapami, locjami, pomocami nautycznymi i przyrządami nawigacyjnymi.
Użycie namiernika – wyznaczanie pozycji obserwowanej z dwóch namiarów.
Wprowadzenie do nawigacji meteorologicznej – analiza map synoptycznych i tras przemieszczania się frontów oraz niżów. Udowodnimy, że meteorologia to nie tylko ściągnięte z Internetu pliki GRIB, ale potężna i nieodłączna gałąź nautyki… czyli sztuka przewidywania i planowania.
Ćwiczenia z MPZZM - nauka bezpiecznego żeglowania.
Jak pływać bezpiecznie i nie doprowadzić do zderzenia.
Wokół założonych tras przebiegają liczne autostrady statków, TSS, popularnie zwane rutami. Rejs będzie więc okazją do przypomnienia prawideł wymijania MPZZM. Nigdy za wiele tej wiedzy, szczególnie, że pokutuje jeszcze nieprawdziwe stwierdzenie „że pod żaglami zawsze mamy pierwszeństwo…”
Rozpoznawanie świateł nawigacji terestrycznej.
Czy jako oficer wciąż nie czytasz świateł pław i świateł brzegowych?
Pokażemy prosty sposób na odróżnienie światła „long-flashing” od światła „occulting”.
Poznamy proste sposoby na określenie rodzaju, okresu, czyli charakterystyki światła, które chciałbyś zobaczyć na mapie.

Zaokrętowanie: 26.03.2020 czw, godz. 12:00 Wyokrętowanie 29.03.2020 nie, godz. 16:00
Port: Kołobrzeg Port: Kołobrzeg
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 25-50
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Bornholm, Christianso
Trasa rejsu: Kołobrzeg - Bornholm (Ronne, Hasle, Alinge, Svaneke, Tejn, Nexo, Hammerhavn) - Kołobrzeg

Realizacja trasy rejsu - w zależności od warunków meteorologicznych i kondycji załogi. Ostateczną decyzję odnośnie wyboru trasy, podejmuje kapitan.

Popłyniemy na Bornholm i w zależności od siły i kierunku wiatru odwiedzimy któryś z portów wyspy.

Płynąc od wschodu, odwiedzimy Svaneke. Port ten, jest najbardziej wysuniętym na wschód miastem na terytorium Danii. W miasteczku, podczas spacerów zobaczyć można zabytkowe domki, dworek Holstgarden, tramwaj konny czy pięciokominową wędzarnię „Rogeri” z 1919 roku. W mieście znajduje się też jedyny na wyspie browar, oraz miniaturowa huta szkła gdzie możliwe jest samodzielne wykonanie szklanych arcydzieł.

Dalej możemy płynąc na północ wyspy, dotrzemy do Gudhejm, Tejn czy Allinge.
Gudhejm to miasto artystów i miejsce pełne uroku oraz niesamowitej atmosfery. Piękny widok na Gudhejm rozciąga się z góry Bokul (50 m n.p.m.). Podziwiać z niej można pomarańczowe dachy domów odcinające się wyraziście na tle błękitu nieba i granatu morza. Przy bezchmurnej pogodzie, bardzo dobrze widoczna jest wysepka Christianso.
Tejn to małe miasteczko z dość dużym i dobrze oznakowany portem o dobrym zapleczu technicznym i socjalnym. Historia miasta związana jest głównie z rybołówstwem. Obecnie duży nacisk kładziony jest na rozwój turystyki żeglarskiej i połowy ryb z jachtów. Tu odbywają się coroczne mistrzostwa pod nazwą Trolling Master Bornholm.
Allinge to dawna osada rybacka i letnisko turystyczne ze 100-letnią tradycją (administracyjnie połączona z sąsiednim miasteczkiem w Allinge-Sandvig). Wybrzeże w tej części wyspy jest skaliste, z wieloma uroczymi zatoczkami. Port należy do najbardziej uroczych na wyspie a w jego sąsiedztwie jest wiele zabytkowych budynków o drewnianej konstrukcji (mur pruski).
Warto wybrać się na wycieczkę do największej atrakcji Bornholmu – ruin zamku obronnego Hammershus (ok. 3 km na zachód od Allinge). Po drodze warto przejść przez niewielki Park Danchells Løkke - założony w końcu XIX wieku - położony przy promenadzie nadmorskiej między Allinge i Sandvig.


Inny możliwy wariant rejsu, to opłynięcie wyspy od zachodu i wejście do Ronne i Hasle.
Rønne to miasteczko w którym czas zdaje się płynąć wolniej, a kolorowe domki urzekają na tyle, że sielska atmosfera od razu udziela się odwiedzającym. Życie miasteczka skupia się wokół rynku Store Torv. W miasteczku zlokalizowane jest Muzeum Bornholmu, które posiada w swoich zbiorach bardzo interesujące eksponaty dotyczące wyspy. W pobliżu portu stoi stary budynek z charakterystycznymi kominami, który kiedyś służył jako kuźnia. Dziś, od czasu do czasu organizowane są tutaj pokazy rzemiosła – może trafimy na jeden z nich.
Hasle to port w którym w oczy rzuca się rząd nowoczesnych, piętrowych budynków usytuowanych przy samej marinie. Te nowoczesne budynki to prywatne mieszkania majętnych turystów i apartamenty przeznaczone na wynajem. Oceńcie sami czy budowle te szpecą czy urozmaicają krajobraz – gdyż wśród mieszkańców zdania są mocno podzielone.
W miasteczku zobaczymy białe kominy największej na wyspie wędzarni – świadectwo historii i rybołówstwa bornholmskiego. Nad miastem unosi się zapach olchowego dymu.
Zjeść tu można "Słońce nad Bornholmem", czyli świeżo uwędzonego śledzia z surowym żółtkiem, rzodkiewką, szczypiorkiem i porcją żytniego chleba. Yummy!!!

...a może, kto wie,
…. przy sprzyjających warunkach zawiniemy na Christiansø (wyspa archipelagu Ertholmene), położonej 10 Mm na północny – wschód od Bornholmu. Większość fortyfikacji – mury, wieże i główne budynki wzniesiono z granitu. Warto zrobić sobie tu spacer oglądając zabytkową zabudowę wysp, wieże Store Tårn (od ponad stu lat pełni funkcję latarni morskiej), królewski ogród.

Transport do góry

Transport do miejsca startu rejsu / z miejsca zakończenia rejsu, uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Jacht do góry

Bruceo ASL (2004)
Bruce Roberts Yacht Design

Jacht posiada 12 koi z fartuchami sztormowymi, które zapewniają bezpieczeństwo podczas płynięcia w trudniejszych warunkach. Istnieje możliwość redukcji do 10, lub do 8 (koje składane). Na jachcie znajduje się kingston, z możliwością korzystania z prysznica. Drugi prysznic znajduje się na pokładzie, przy grotmaszcie. Przestronny kambuz z lodówką i zamrażalką, 2-palnikową kuchenką i piekarnikiem, mocowaną na kardanie.
Ogrzewanie Webasto, ciepła woda
2 zejściówki i dwa kokpity (nawigacyjny i hotelowy).
Ponadto zapewniamy poduszki z poszewkami, prześcieradła i koce.

Wszystkie żagle jachtu posiadają możliwość rolowania. Oprócz nich na wyposażeniu znajdują się klasyczne sztaksle, zapinane na odrębnym sztagu.

Długość:
15,00 m
Szerokość:
4,04 m
Zanurzenie:
2,4 m
Liczba miejsc:
12
Liczba koi/kabin:
12 / 4
Liczba WC:
1
Zbiornik wody:
800 l
Zbiornik paliwa:
550 l
Silnik:
60 KM
Wyposażenie

Transponder AIS Raymarine A650
Ploter map Raymarine A77, mapy navionics gold
Laptop z C-mapami + papier
Sekstant, radiostacja VHF z DSC Simrad RD 68
Ręczna VHF, Midland Pacific
Sonar SeaScout Forward Horizontally Underwater Radar
Navtex

ratownicze:
Tratwa ratunkowa SOLAS B - PACK
Radiopława EPIRB z GPS
PLB dla kapitanów s/y Bara Bara
Komplet pirotechniki na akweny pełnomorskie i oceaniczne
Kamizelki ratunkowe SOLAS
Asekuracyjne pasy pneumatyczne
3* Gaśnica ABC + koc + toporek

Zapewniamy poduszki z poszewkami, prześcieradła i koce.

Winda kotwiczna elektryczna. 1200 W. Łańcuch 10. 100 m.
Ponton parsuna - nowy na 5 osób + silnik 2suw Mariner 3,5 KM

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- kojowe,
- szkolenie żeglarskie,
- opieka kapitana,
- ubezpieczenie jachtu.

Cena rejsu nie zawiera

1. Składki do kasy jachtowej*. Szacujemy ją na 150 zł od osoby. Składaka zostanie przeznaczona na paliwo, opłaty portowe, prowiant.

2. Dojazdu i powrotu do/z miejsca zaokrętowania,

3. Indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW,

* - Kapitan nie partycypuje w składce jachtowej.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 950 zł

Zakończony

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
14.05.2020 czw
17.05.2020 nie
3 Kołobrzeg - Bornholm (Ronne, Hasle, Alinge, Svaneke, Tejn, Nexo, Hammerhavn) - Kołobrzeg 950 zł Więcej o rejsie
28.05.2020 czw
31.05.2020 nie
3 Kołobrzeg - Bornholm (Ronne, Hasle, Alinge, Svaneke, Tejn, Nexo, Hammerhavn) - Kołobrzeg 950 zł Więcej o rejsie
10.09.2020 czw
13.09.2020 nie
3 Kołobrzeg - Bornholm (Ronne, Hasle, Alinge, Svaneke, Tejn, Nexo, Hammerhavn) - Kołobrzeg 950 zł Więcej o rejsie
24.09.2020 czw
27.09.2020 nie
3 Kołobrzeg - Bornholm (Ronne, Hasle, Alinge, Svaneke, Tejn, Nexo, Hammerhavn) - Kołobrzeg 950 zł Więcej o rejsie
01.10.2020 czw
04.10.2020 nie
3 Kołobrzeg - Bornholm (Ronne, Hasle, Alinge, Svaneke, Tejn, Nexo, Hammerhavn) - Kołobrzeg 950 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!