Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Bałtyckie porty 3 krajów >>> Polska - Dania - Niemcy Nr: KBK-R/2020/06/528

Gdańsk - Władysławowo - Christianso - Bornholm - Breege >>> [Szczecin]

Data rozpoczęcia:
12.09.2020 sobota
Data zakończenia:
19.09.2020 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Gdańsk - Władysławowo - Christianso - Bornholm - Breege >>> [Szczecin] Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 46 Więcej informacji

Cena: 1 871 zł 1 990 zł Promocja dla pierwszych trzech osób!!!

Wolne miejsca

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Pragniesz poznać zachodnie rejony Morza Bałtyckiego, i odwiedzić kilka portów w różnych krajach? Zapraszamy Cię zatem na ten rejs, w którym uroczych portów i Morza Bałtyckiego nie zabraknie.

Do Waszej dyspozycji oddajemy duży, dzielny i komfortowy jacht, na tygodniowy rejs po Bałtyku. Jacht ten daje wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort żeglugi.

Podczas rejsu nie zabraknie solidnej dawki szkolenia i wielu godzin żeglugi.

Oprócz postojów w pięknych portach i porcikach, odwiedzisz miejsca nieosiągalne dla zwykłego lądowego turysty.

Nie musisz też posiadać patentu żeglarskiego, bo na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.

Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Na jacht zabieramy poza kapitanem do 8 uczestników tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem.

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Jeżeli interesuje Cię szkolenie żeglarskie, nasz rejs jest doskonałą okazją do podniesienia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia. Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Rejs nie jest jednak kursem na patent - w trakcie rejsu nie prowadzimy więc wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku.

Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- załoga: maksymalnie 8 uczestników + kapitan.

Na tym rejsie
Przygotowany do żeglugi jacht, czekać na Was będzie w Marinie Gdańsk.

Po przybyciu uczestników rejsu do mariny, zaokrętowaniu i rozpakowaniu rzeczy osobistych, Kapitan przeprowadzi podstawowe szkolenie żeglarskie, omówi trasę rejsu i aktualne warunki pogodowe. Po zapoznaniu się z jachtem, będziemy gotowi do wypłynięcia. Gdańsk opuścimy w niedzielę rano lub jeśli warunki pozwolą, w sobotę wieczorem płynąc na Hel.

Zaokrętowanie: 12.09.2020 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 19.09.2020 sob, godz. 10:00
Port: Gdańsk Port: Breege
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 70-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Bałtyk
Trasa rejsu: Gdańsk - Władysławowo - Christianso - Bornholm - Breege >>> [Szczecin]

TRANSPORT
Rejs rozpoczynamy w Marinie Gdańsk.
Dojazd do Gdańska (na miejsce zbiórki), każdy uczestnik organizuje we własnym zakresie.
O godzinie 16:00 czekamy na Ciebie w Marinie Gdańsk przy ulicy Szafarnia. Dojazd z dworca PKP zajmuje kilkanaście minut. Jeżeli przyjedziesz samochodem, możesz zostawić go na pobliskich parkingach strzeżonych, np. przy ul. Kurza 1 lub Angielska Grobla 19.  

Rejs kończymy w Breege na Rugii.
Do portu wpłyniemy najprawdopodobniej w piątek wieczorem. W sobotę około godziny 10:00 wyjedziemy z Breege wygodnym mikrobusem i pojedziemy do Szczecina. Na dworcu PKP Szczecin Główny powinniśmy być około 14:00. Transport do Szczecina jest wliczony w cenę rejsu. Dalszy transport, ze Szczecina do miejsca zamieszkania, uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Planowana trasa rejsu może ulec zmianie na skutek warunków meteorologicznych i kondycji załogi. O ostatecznej trasie rejsu decyduje kapitan.

Z Gdańska wypłyniemy w kierunku półwyspu Helskiego. Jeżeli uda nam się wyjśc w sobotę, opłyniemy go i zawiniemy do portu we Władysławowie.
Kolejny cel w kierunku którego skierujemy dziób jachtu, to będzie Christianso.
Zajmie trochę czasu dopłynięcie do tych wysepek, jednak w tym czasie połączymy przyjemności żeglowania z nauką. Spędzając na morzu pierwszą noc, odkryjecie niezwykłość takiej żeglugi. Wyostrzenie zmysłów, zmęczenie, walka wachty z własnymi słabościami, znajdą idealne połączenie z zachwytem i uczuciem szczęścia.
Większość fortyfikacji na wyspie – mury, wieże i główne budynki wzniesiono z granitu. Warto zrobić sobie tu spacer oglądając zabytkową zabudowę wysp, wieże Store Tårn (od ponad stu lat pełni funkcję latarni morskiej), królewski ogród.
Christiansø - wyspa położona 10 Mm na północny – wschód od Bornholmu. Większość fortyfikacji na wyspie – mury, wieże i główne budynki wzniesiono z granitu. Warto zrobić sobie tu spacer oglądając zabytkową zabudowę wysp, wieże Store Tårn (od ponad stu lat pełni funkcję latarni morskiej), królewski ogród.
Dalej skierujemy się na Bornholm.
Borholm to wyspa, która oferuje odwiedzającym piękno przyrody i wiele kontrastów. Jest idealna zarówno dla aktywnych, jak i ceniących leniwy wypoczynek. W północno-wschodniej części wyspy spotkamy skaliste i klifowe wybrzeże przechodzące na północy w wysokie granitowe urwiska, porozcinane szczelinami. Są tu też przyjazne dzieciom plaże z płytką wodą w Balce, a niemal bezkresne piaski w Dueodde. Na wyspie znajduje się też kompleks leśny Almindingen i znaczne połacie wrzosowisk.
Na Bornholmie jest kilka uroczych portów i tak możemy zatrzymać się w: Allinge, Gudhejm, Svaneke czy w Nexo.
Allinge to dawna osada rybacka i letnisko turystyczne ze 100-letnią tradycją (administracyjnie połączona z sąsiednim miasteczkiem w Allinge-Sandvig). Wybrzeże w tej części wyspy jest skaliste, z wieloma uroczymi zatoczkami. Port należy do najbardziej uroczych na wyspie a w jego sąsiedztwie jest wiele zabytkowych budynków o drewnianej konstrukcji (mur pruski).
Warto wybrać się na wycieczkę do największej atrakcji Bornholmu – ruin zamku obronnego Hammershus (ok. 3 km na zachód od Allinge). Po drodze warto przejść przez niewielki Park Danchells Løkke - założony w końcu XIX wieku - położony przy promenadzie nadmorskiej między Allinge i Sandvig.
Gudhejm to miasto artystów i miejsce pełne uroku oraz niesamowitej atmosfery. Piękny widok na Gudhejm rozciąga się z góry Bokul (50 m n.p.m.). Podziwiać z niej można pomarańczowe dachy domów odcinające się wyraziście na tle błękitu nieba i granatu morza. Przy bezchmurnej pogodzie, bardzo dobrze widoczna jest wysepka Christianso.
Svaneke - to port będący najbardziej wysuniętym na wschód miastem na terytorium Danii. W miasteczku zobaczyć można zabytkowe domki, dworek Holstgarden, tramwaj konny czy pięciokominową wędzarnię „Rogeri” z 1919 roku.
Nexo drugie, co do wielkości miasto wyspy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W Nexo Museum można zobaczyć m.in. urządzenie ratunkowe, które wystrzeliwano z brzegu, na linie, w kierunku tonącej jednostki, gdy podpłynięcie łodzią było niemożliwe. 
Miłośnikom fauny i flory polecamy  Bornholms Sommerfuglepark & Tropeland w tym malowniczym miejscu obejrzymy egzotyczną roślinność i bogaty zbiór pięknych, bajkowych motyli.
Warto też zatrzymać się na chwilę w Nexo Gamle Rogeri- tradycyjnej wędzarni.
Po opuszczeniu Bornholmu czeka nas co najmniej doba żeglugi. Naszym celem jest malownicze Breege na Rugii.   Zapewne dotrzemy tam jeszcze w piątek, więc będzie okazja odwiedzić Park Narodowy Jasmund, gdzie podziwiać można piękną przyrodę, dzikie plaże i białe klify, zapierające dech w piersiach. Ciekawe jest też Muzeum Archeologii Podwodnej, w którym zgromadzono bogate zbiory różnego rodzaju eksponatów jakie odnalezione zostały pod wodą w niemieckiej części Bałtyku.

Transport do góry

Transport - wg powyższego opisu.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 46 (2015)
Bavaria Yacht

Jacht którym pływamy w tym sezonie po Bałtyku, to Bavaria Cruiser 46. Jacht ten zwodowany został w roku 2015 i jest w idealnym stanie.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

Długość:
14,24 m
Szerokość:
4,35 m
Zanurzenie:
2,1 m
Liczba koi/kabin:
9 / 4
Liczba WC:
3
Silnik:
55 KM
Wyposażenie

Wyposażenie nawigacyjne:
GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa:
radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem,
- produkty na smaczne i pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)*.

* - Zalecamy wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu do miejsca zbiórki,
- kosztów powrotu z miejsca wyokrętowania do domu,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach),
- wydatków własnych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 1 871 zł 1 990 zł Promocja dla pierwszych trzech osób!!!

Wolne miejsca

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
06.06.2020 sob
13.06.2020 sob
7 [Szczecin] >>> Breege - Kopenhaga - Bornholm - Christianso - Gdańsk 1 650 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!