Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Bałtyk >>> Cieśnina Kalmarska i szkiery Blekinge Nr: KBK-R/2021/09/568

Gdańsk - Kalmar - Karlskrona - Hanö - Gdańsk

Data rozpoczęcia:
25.09.2021 sobota
Data zakończenia:
02.10.2021 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Gdańsk - Kalmar - Karlskrona - Hanö - Gdańsk Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 37 Więcej informacji

Cena: 1 850 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Cię na tygodniowy rejs po Bałtyku na naszym doskonałym jachcie: Bavaria Cruiser 37 z 2018 roku. Jacht ten daje wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort żeglugi.

Podczas rejsu gwarantujemy świetną żeglarską zabawę, solidną dawkę szkolenia i dzisiątki godzin stażu na morzu.

Do tego dokładamy postoje w pięknych portach i porcikach oraz odwiedziny miejsc nieosiągalnych dla zwykłego szczura lądowego.

Na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Nie musisz też posiadać patentu. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.

Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Ponadto ograniczyliśmy liczbę uczestników do 6 tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie. Skipper zajmuje koję w mesie.

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Jeżeli interesuje Cię szkolenie żeglarskie, nasz rejs jest doskonałą okazją do podniesienia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia. Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Jakiś mały wykład z teorii? Z przyjemnością!

Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Na rejs zapraszamy osoby powyżej 18 roku życia (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).

Gwarantujemy, że na jachcie będzie maksymalnie 6 uczestników + kapitan.

Ten rejs:

Nasz rejs zaczynamy w samym centrum Gdańska. Jako pierwszy cel obierzemy szwedzki Kalmar. Aby dotrzeć do portu pokonać musimy ponad 170 Mm, co zajmie nam przy dobrych wiatrach około półtorej doby.

Kalmar miasto położone nad Cieśniną Kalmarską, jest jednym z najstarszych i najciekawszych w południowej Szwecji. W czasach średniowiecza Kalmar w Szwecji był ważnym portem i twierdzą broniącą jej południowej granicy. Miasta przez stulecia broniła warownia zamieniona w potężny zamek, który od XVII wieku do dzisiaj pozostał w zasadzie niezmienionym kształcie i jest jedną z najlepiej zachowanych renesansowych twierdz w Szwecji. Oprócz zwiedzania zamku, warto wybrać się na spacer po jego błoniach. Są one jednym z najchętniej wybieranych miejsc do spędzania wolnego czasu.
Warto również wybrac się na główny plac miasta, który znajduje się w dzielnicy Kvarnholmen. Nad rynkiem góruje monumentalna katedra zbudowana z ciosów kamiennych w latach 1660–1700. Stanowi ona jeden z najznakomitszych barokowych zabytków w całej Szwecji. W bliskiej odległości od katedry usytuowany jest również ratusz miejski (Kalmar rådhus).

Z Kalmar udamy się na szkiery Blekinge (mało kto w Polsce rozpoznaje tą nazwę), gdzie dziesiątki sterczących wysepek czynią widok, spektakularnym! Jakże różne jest to wybrzeże od polskich monotonnych plaż i wydm. Dla żeglarzy szkiery czynią żeglugę trudniejszą, wymagającą precyzji i dokładnych map - ale jakże jednocześnie ciekawszą!
Władze prowincji starają się na wiele sposobów uatrakcyjnić region. Na turystów czekają tu: piękne wybrzeże, słoneczny (jak na warunki szwedzkie) klimat, malowniczy krajobraz, lasy, jeziora, czarujące miasteczka, nieskażona przyroda. Dla żeglarzy Blekinge to osłonięty i urozmaicony akwen – wymarzony na spędzenie żeglarskiego urlopu.

Największym miastem i portem regionu jest Karlskrona.
Karlskrona – to port wojenno-obronny. Podejście, jest proste i łatwe, choć warto zapoznać się z locją i poćwiczyć nawigację.
Samo miasto położone jest na kilkunastu wyspach. Pod koniec dziewiętnastego wieku Karlskrona spłonęła - zabudowa była w dużej mierze drewniana - zatem do współczesnych czasów, z historycznej zabudowy zostało niewiele. Po pożarze, centrum miasta odbudowano w stylu secesyjnym. Z dawnych czasów zachowały się kamienne i ceglane zabudowania wojskowe. Obecnie, część z nich jest udostępniona do zwiedzania i niewiele jest krajów, w których znajdziemy tak wiele świetnie zachowanych zabytków wojskowości. Port wojenny Karlskrony, okoliczne fortyfikacje, jak również miejska starówka z charakterystycznym układem ulic oraz budynkami z XVII i XVIII w., w 1998 roku zostały umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.
Ciekawym punktem na mapie zwiedzania jest muzeum morskie! Czeka Was kilka godziny zwiedzania. Ułatwieniem jest interaktywny przewodnik z polskim lektorem.
Port jachtowy w Karlskronie - gdzie zacumujemy - to nowoczesna marina ze wszystkimi udogodnieniami, potrzebnymi żeglarzom.

Z Karlskrony popłyniemy na zachód. Na szwedzkim wybrzeżu Blegkinge, jest wiele portów i porcików do których warto zajrzeć. Zanim wrócimy do Gdańska, na co liczyć musimy 1-2 doby, jeżeli czas i sprzyjająca prognoza nam pozwolą, zajrzymy jeszcze na sielską wyspę Hano. Wysepka jest cicha i sprawia wrażenie zagubionej na wodach Bałtyku, mocno kontrastując z gwarnymi: Kalmarem i Karlskroną.

Zaokrętowanie: 25.09.2021 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 02.10.2021 sob, godz. 09:00
Port: Marina Gdańsk, Gdańsk Port: Marina Gdańsk, Gdańsk
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 60-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Szwecja, Szkiery
Trasa rejsu: Gdańsk - Kalmar - Karlskrona - Hanö - Gdańsk

Trasa jest orientacyjna i jest zależna od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

Planowane do odwiedzenia porty to:
- Kalmar,
– Karlskrona,
- Hano.

Transport do góry

Transport do/z miejsca zaokrętowania uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 37 (2018)
Bavaria Yachts

Nowy jacht, odebrany ze stoczni w marcu 2018.
Zapewnia szybką, komfortową, a także bezpieczną żeglugę. Posiada sportowy maszt, najnowszą elektronikę nawigacyjną, kompozytowe koła sterowe, pokład teakowy i bardzo nowoczesne żagle.

Długość:
11,30 m
Szerokość:
3,67 m
Zanurzenie:
2 m
Liczba miejsc:
7
Liczba koi/kabin:
7 / 3
Liczba WC:
1
Zbiornik paliwa:
120 l
Silnik:
29 KM

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- wygodną koję na jachcie w kabinie dwuosobowej
- produkty na pyszne i pełne wyżywienie
- napoje bezalkoholowe
- wszelkie opłaty portowe
- paliwo do jachtu
- gaz
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora)
- końcowe sprzątanie jachtu
- możliwość korzystania ze sztormiaka
- podstawowe ubezpieczenie

Cena rejsu nie zawiera

- dojazdu i powrotu z rejsu
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach)

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 1 850 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
29.05.2021 sob
05.06.2021 sob
7 Gdańsk - Kalmar - Karlskrona - Hanö - Gdańsk 1 850 zł Więcej o rejsie
21.08.2021 sob
28.08.2021 sob
7 Gdańsk - Kalmar - Karlskrona - Hanö - Gdańsk 2 100 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!