Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

CHORWACJA - ŻEGLARSKIE WAKACJE - kierunek Dubrownik Nr: GLT-R/2021/08/317

Split - Dubrownik - Wyspa Mljet - Wyspa Korčula - Wyspa Hvar - Sv. Klement - Wyspa Brač – Split

Data rozpoczęcia:
07.08.2021 sobota
Data zakończenia:
14.08.2021 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Morze Śródziemne
Trasa rejsu:
Split - Dubrownik - Wyspa Mljet - Wyspa Korčula - Wyspa Hvar - Sv. Klement - Wyspa Brač – Split Więcej informacji
Jacht:
Bavaria 46 Cruiser (lub podobny) Więcej informacji

Cena: 1 920 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Polscy żeglarze kochają Chorwację. Trudno szukać drugiego kraju, który cieszyłby się tak dużą popularnością. Urozmaicone wybrzeże oraz łagodny klimat z dużą ilością słonecznych dni zachęcają do „postawienia żagli” na Adriatyku. Niewątpliwym atutem jest również dojazd z uwagi na stosunkowo niewielką odległość dzielącą Polskę od chorwackiego wybrzeża. Znajomo brzmiący język, słowiańska gościnność i otwartość, wspaniała południowa kuchnia obfitująca w wiele owoców morza, a dla tych, którzy lubią zwiedzać – wiele pamiątek i zabytków z czasów rzymskich i średniowiecznych – to nie jedyne atrakcje tego wyjątkowego kraju.

Wakacyjny rejs po wodach Chorwacji to niepowtarzalna okazja, aby poczuć, w czym tak naprawdę tkwi piękno rejsów żeglarskich oraz niepowtarzalny urok wybrzeża Chorwacji.

Znajdziemy tu wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową, z niezliczoną ilością urokliwych zatoczek, wysp, wysepek, małych przystani oraz odosobnionych, malowniczych plaż na których w pełni odpoczniemy integrując się z przyrodą. Chorwacja to też, tętniące życiem miasta i miasteczka z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi brukowanymi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienitych owoców morza i w doborowym towarzystwie spędzić czas przy lampce wina. To wszystko sprawia, że jest to miejsce zarówno dla osób z obyciem żeglarskim jak też i dla zwykłych turystów wybierających rejsy jako alternatywę dla typowych wycieczek hotelowych czy też objazdowych.
Regionami, które najczęściej wybierane są przez żeglarzy są przede wszystkim Dalmacja Środkowa i Dalmacja Południowa.

Na rejsy zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego, jednak należy być przygotowanym również na intensywną żeglugę.

Po zakończonym rejsie na życzenie wystawiamy opinie z rejsu, która będzie stanowić niezbędną dokumentację stażu na morzu!

Osoby chcące poznać tajniki żeglarstwa również będą miały taką okazję, po rejsie jest możliwość uzyskania certyfikatu ISSA!

Na tym rejsie
... chcemy zabrać Was, do miejsc, które zachwycają wszystkich odwiedzających Chorwację. Są to między innymi jej miasta, z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienitych owoców morza. Jednym z najbardziej znanych miast, jest zabytkowy Dubrownik.

Bardziej intensywnej żeglugi, spodziewajcie się podczas pierwszego etapu: Split – Dubrownik.

Jacht wyrusza z mariny późnym wieczorem lub następnego dnia rano, po zakupach oraz szkoleniu z bezpieczeństwa.

----

WYŻYWIENIE PODCZAS REJSU
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

Zaokrętowanie: 07.08.2021 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 14.08.2021 sob, godz. 09:00
Port: Split - Marina Kastela w Kastel Gomilica Port: Split - Marina Kastela w Kastel Gomilica
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 40-70
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Śródziemne ‐ Chorwacja
Trasa rejsu: Split - Dubrownik - Wyspa Mljet - Wyspa Korčula - Wyspa Hvar - Sv. Klement - Wyspa Brač – Split

Pierwszy etap naszej podróży to przelot ze Splitu do Dubrownika, gdzie planujemy zatrzymać się na dłuższe spacery i spróbowanie lokalnych specjałów. Jest to najintensywniejsza część naszego rejsu, z uwagi na długi przelot (kolejne będą już upływały pod znakiem błogiego relaksu).

Następnie ruszymy na wyspę Mljet, gdzie odwiedzimy niesamowity Park Narodowy Mljet. Do parku można wybrać się piechotą lub wypożyczyć rower w jednej z licznych wypożyczalni. W Parku na wyspie znajduje się restauracja do której dotrzeć można łodziami podczas widokowego rejsu po jeziorze, lub prosto ze szlaku pieszego wokół jeziora - małym promem, co jest swoistą atrakcją tego miejsca.

Kolejnym punktem rejsu, będzie Korcula i zapierający dech w piersiach widok na stare fortyfikacje.
To miasto ma różne oblicza, zmieniające się w zależności od pory dnia. Dlatego można chodzić uliczkami wielokrotnie, za każdym razem odkrywając coś nowego. W upale dnia, spacer warto przerwać i cieszyć się chwilą oddechu w kafejce ze wspaniałym widokiem. Po czym dalej zanurzyć się w miasto i myszkować po straganach lokalnych sprzedawców i rzemieślników. W okolicy są plaże, które szczególnie latem zapewnią ukojenie od upałów.
A wieczorem, też trzeba szukać różnych możliwości jak wizyta w jednej z licznych tu restauracji z bogatym menu dla każdego lub koncert organizowany w jednym z ogródków przy lampce wina. Czasem też uda się zaplątać na parkiet gdzie klubową muzykę będzie serwował DJ.
Trudno, żegnać się z tym miejscem, inne jednak czekają...

W zależności od warunków pogodowych i kondycji załogi odwiedzimy: Wyspę Hvar, Brac, Sv. Klement. To miejsca urocze i oferujące wiele odwiedzającym je turystom.

Na koniec powrócimy do tętniącego życiem Splitu, gdzie znajdują się wspaniałe i liczne zabytki (Pałac Dioklecjana, Katedra Sv. Dujama) pośród których spędzicie ostatnią noc rejsu.

Transport do góry

Transport uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Do Chorwacji można dotrzeć na kilka sposobów:
Autokar
Podróż w obie strony to koszt nie przekraczający 500 zł. Rezerwację warto zrobić wcześniej, na „turystyczne” terminy miejsc czasem brakuje. Autokar kursuje regularnie od początku wakacji do września.
Samochód
Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem na czas rejsu mogą zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach, które udostępniają lokalni mieszkańcy. Koszt postoju auta na parkingu przy marinie: 50-70 EUR/tydzień.
Samolot
Przelot do Splitu. Lotnisko oddalone jest od mariny ok. 10 km. Przejazd z lotniska do Mariny Kastela miejscowym autobusem lub taksówką.

Jacht do góry

Bavaria 46 Cruiser (lub podobny)

Rejsy odbędą się na jachcie jednokadłubowym. Będzie to jacht typu Bavaria 46 Cruiser (lub innym podobnej klasy).
Jacht tej klasy jest wygodny dlazałogi i posiada jednocześnie dobre właściwości nautyczne.
Standardowe wyposażenie jachtów na których pływamy: dwa koła sterowe, elektryczna winda kotwiczna, autopilot, GPS z plotterem.
Do dyspozycji załogi są 4 kabiny dwuosobowe (w zależności od jachtu, jedna może być z koją piętrową), przestronna messa i przynajmniej 2 toalety.

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- miejsce na jachcie
- usługi skippera
- podatek VAT
- ubezpieczenie KL i NNW
- transit log
- sprzątanie końcowe
- pościel
- ręczniki
- opłatę klimatyczną
- WIFI
- ponton z silnikiem
- składką na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena rejsu nie zawiera

1. Składki do kasy jachtowej* - wpłata po około 120 EUR**/osobę. Ze składki pokrywane są wyżywienie, paliwo i opłaty portowe;
2. Kaucji zwrotnej:*** - wpłata 100 EUR/osobę;

* - Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu, pozostając na utrzymaniu i wyżywieniu załogi.
** - Wysokość składki jest kwotą orientacyjną i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników
*** - Wpłacona kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 1 920 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
17.07.2021 sob
24.07.2021 sob
7 Split - Dubrownik - Wyspa Mljet - Wyspa Korčula - Wyspa Hvar - Sv. Klement - Wyspa Brač – Split 1 995 zł Więcej o rejsie
28.08.2021 sob
04.09.2021 sob
7 Split - Dubrownik - Wyspa Mljet - Wyspa Korčula - Wyspa Hvar - Sv. Klement - Wyspa Brač – Split 1 835 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!