Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Otwarcie sezonu na Bałtyku >>> Rejs do Kopenhagi Nr: KBK-R/2021/04/647

Grossenbrode - Klintholm - Kopenhaga - Falsterbo - Kołobrzeg

Data rozpoczęcia:
17.04.2021 sobota
Data zakończenia:
24.04.2021 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Grossenbrode - Klintholm - Kopenhaga - Falsterbo - Kołobrzeg Więcej informacji
Jacht:
Bavaria 46 (MB-KO1) Więcej informacji

Cena: 1 750 zł

Wolne miejsca: 7

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Dołącz do naszej załogi i popłyń na tygodniowy rejs po Bałtyku! Gwarantujemy niezapomnianą przygodę, odwiedziny wyjątkowych portów, interesujących ludzi w załodze i dużą dawkę żeglarskiego szkolenia.

Na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Nie musisz też posiadać patentu. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie. Jedyna uwaga to to, iż na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).

Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, kapitan, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Rejs to najlepsza okazja do zdobycia doświadczenia, praktycznych umiejętności i stażu żeglarskiego. Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- brak składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji,
- załoga: maksymalnie 8 uczestników + kapitan.
- w przypadku odwołania rejsu ze względu na COVID-19 natychmiastowy zwrot wpłaconych opłat, bez potrąceń.

TRANSPORT NA TEN REJS

Spotykamy się w Szczecinie na dworcu PKP Szczecin PKP o godzinie 11:00. Tutaj będzie czekał wygodny mikrobus, którym cała załoga przejedzie do mariny w Grossenbrode w Niemczech. Podróż potrwa około cztery i pół godziny. Koszt przejazdu wliczony jest w cenę rejsu.

W marinie czeka przygotowany do żeglugi jacht. Kapitan przeprowadzi podstawowe szkolenie żeglarskie, omówi trasę rejsu i aktualne warunki pogodowe. Po zapoznaniu się z jachtem, rozpakowaniu rzeczy osobistych i przeniesieniu prowiantu z mikrobusa na jacht będziemy gotowi do wypłynięcia. Port opuścimy w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano, w zależności od warunków i decyzji kapitana.

Zaokrętowanie: 17.04.2021 sob, godz. 17:00 Wyokrętowanie 24.04.2021 sob, godz. 09:00
Port: Grossenbrode Port: Kołobrzeg
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 70-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Zachód: Niemcy, Dania, Szwecja
Trasa rejsu: Grossenbrode - Klintholm - Kopenhaga - Falsterbo - Kołobrzeg

Realizacja proponowanej trasy jest zależna od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

Wypłyniemy z Grossenbrode, niemieckiego kurortu z piaszczystą plażą i długim molo. Obierzemy kurs na północny-wschód w kierunku duńskiej wyspy Mon. Zajmie trochę czasu zanim tam dopłyniemy, jednak to będzie dobry czas połączenia przyjemności żeglowania i nauki.

Wpłyniemy do Klintholm.
Klintholm mały port rybacki na duńskiej Wyspie Mon. Znajdują się tu między innymi: galeria sztuki, kilka restauracji, w których serwują przepyszną świeżą rybę oraz u nas niespotykane a w powszechne w Danii galerie domowe i wyprzedaże podwórkowe różnych rupieci. Okolice słyną z majestatycznych wapiennych klifów.
Po krótkim postoju, poczujemy, że czas wracać na morze.

Dziób jachtu skierujemy na północ i obierzemy kurs na stolicę Danii.
Kopenhaga to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na Port Nyhavn - najbardziej kolorową część stolicy. Punktem obowiązkowym jest symbol Kopenhagi - syrenka. Jak głosi legenda jest siostrą naszej warszawskiej syrenki. Obie przypłynęły do wybrzeży Bałtyku. Jedna popłynęła wzdłuż Wisły, druga zachwycona duńskimi cieśninami wybrała Kopenhagę.
Jedną z ciekawszych atrakcji jest Amalienborg - zimowa rezydencja duńskiej rodziny królewskiej. Ponadto warto odwiedzić Wolne Miasto Christiania, niezależną od miasta dzielnicę z własnym prawem, flagą i walutą.
Z Kopenhagi rozpoczniemy powrót,

Kiedy pożegnamy Danię, dalej popłyniemy na południe i odbijemy od głównego szlaku aby nasz kurs przebiegał przez kanał Falsterbo. Może dziwić dlaczego obok żeglownej cieśniny istnieje kanał. Aby rozwiązać tą zagadkę, należy cofnąć się do czasów II Wojny Światowej, kiedy kanał Falsterbo został wybudowany. Stało się to w 1941 roku, po tym jak Niemcy odmówili uszanowania 4-milowych wód terytorialnych neutralnej Szwecji.

Do Kołobrzegu przypłyniemy w piątek późnym popołudniem. To będzie dobra okazja aby w Tawernie przy czarnym placku wspólnie podsumować rejs i dać się ponieść planowaniu kolejnych wypraw.
Kołobrzeg to miasto które już w państwie Mieszka I pełniło ważną rolę na Pomorzu do kontaktów ze Skandynawią. Później, przez kilkaset lat znajdowało się poza granicami Polski pod różnymi rządami: Duńczyków, książąt pomorskich, Branderburgii, Prus i Niemiec. W 1945 roku powróciło do Polski.
W XIX wieku zaczęło się kształtowanie obecnych uzdrowiskowych funkcji miasta, i tak jest po dziś dzień, bowiem Kołobrzeg jest największym i najpiękniejszym polskim uzdrowiskiem o niezrównanym uroku i bogatej historii.
Warto po rejsie pozostać tu dzień czy dwa korzystając z walorów uzdrowiska. Liczne parki, place z fontannami, ukwiecone skwery powodują, że Kołobrzeg tętni zielenią.
Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też liczne zabytki jak Katedra, Ratusz, Latarnia Morska, Baszta Lontowa, forty i umocnienia twierdzy kołobrzeskiej.
Kołobrzeg jest także prężnym ośrodkiem kulturalnym. Funkcjonuje tu dynamiczna Galeria Sztuki Współczesnej, odbywają się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem Interfolk.

Zakończenie rejsu odbędzie się w Marinie Solnej w Kołobrzegu w dniu 24.04.2021. Do portu planujemy wpłynąć już w piątek wieczorem. Jacht należy opuścić w sobotę do godziny 09:00.

Transport do góry

Transport na miejsce zaokrętowania uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Jacht do góry

Bavaria 46 (MB-KO1)

Jacht którym pływamy w tym sezonie po Bałtyku, to Bavaria Cruiser 46. Jacht ten zwodowany został w roku 2017 i jest w idealnym stanie.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

Dane techniczne:
Długość: 14.24 m
Szerokość: 4.35 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 3
Zanurzenie: 2.10 m
Żagle: 122 m²
Silnik: 55 KM

Wyposażenie

Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel, sztormiaki Tribord 500 (M do XL)

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- koję na jachcie
- wyżywienie (posiłki przygotowuje załoga z dostarczonych produktów)
- opiekę doświadczonego skippera
- podstawowe szkolenie żeglarskie
- paliwo i gaz do jachtu
- opłaty portowe i administracyjne
- świeżą pościel
- możliwość wypożyczenia morskiego sztormiaka

Cena rejsu nie zawiera

- dojazdu na miejsce rozpoczęcia rejsu
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych
- ubezpieczenia KL i NNW
- korzystania z płatnych pryszniców (w niektórych portach)

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 1 750 zł

Wolne miejsca: 7

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
12.06.2021 sob
19.06.2021 sob
7 Kołobrzeg - Kopenhaga - Helsingør - Anholt - Falsterbo - Kołobrzeg 2 100 zł Więcej o rejsie
10.07.2021 sob
17.07.2021 sob
7 Kołobrzeg - Falsterbo - Kopenhaga - Klintholm - Glowe - Kołobrzeg 2 100 zł Więcej o rejsie
24.07.2021 sob
31.07.2021 sob
7 Kołobrzeg - Falsterbo - Kopenhaga - Klintholm - Glowe - Kołobrzeg 2 100 zł Więcej o rejsie
14.08.2021 sob
21.08.2021 sob
7 Kołobrzeg - Falsterbo - Kopenhaga - Klintholm - Glowe - Kołobrzeg 2 100 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!