Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Kierunek Norwegia >>> Rejs z Dnii na przepiękne fiordy - II Nr: KBK-R/2022/07/676

Thyboron - Flekkefjord - Egersund - Jørpeland (Preikestolen) - Haugesund - Bergen

Data rozpoczęcia:
23.07.2022 sobota
Data zakończenia:
31.07.2022 niedziela
Ilość dni:
8 dni
Akwen:
Morze Północne, Morze Norweskie
Trasa rejsu:
Thyboron - Flekkefjord - Egersund - Jørpeland (Preikestolen) - Haugesund - Bergen Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 45 (NoI) Więcej informacji

Cena: 2 700 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Was na piękne wody Norwegii. Ten rejs to okazja do przeżycia niesamowitej przygody, poszerzenia swoich żeglarskich umiejętności, odwiedzenia niezwykłych miejsc oraz poznania ciekawych ludzi o podobnej pasji.

Norwegia to marzenie wielu polskich żeglarzy. A my w tym rejsie pomożemy Wam je zrealizować. Norwegia jest piękna i malownicza. Zobaczycie tam monumentalne fiordy, skalne - wysokie na kilkaset metrów pionowe ściany wpadające do wody, wodospady spływające wprost do morza. Ponadto są tam tysiące rozrzuconych wszędzie wysepek, tworzących labirynty cieśnin i przesmyków. Będzie się działo!!!

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy i odbywa się na akwenie pływowym (zalicza się do stażu pływowego na wyższe stopnie żeglarskie). To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego (po rejsie uczestnicy otrzymają opinie z rejsu akceptowaną przez PZŻ).
/Rejs nie jest jednak kursem na patent. W trakcie rejsu nie prowadzimy wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku./

Każdy uczestnik rejsu – stanowi też jego załogę. Załoga jachtu, pełni wachty (również te nocne) i odpowiada za prowadzenie jednostki, przygotowanie posiłków, utrzymanie klaru na jachcie.

Rejs odbywa się w formule ALL INCLUSIVE - nie ma dodatkowych zrzutek do kasy jachtowej czy innych nieprzewidzianych kosztów!
W cenie rejsu jest wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków!

Wyżywienie
Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu - zapewniamy zróżnicowane i obfite zaprowiantowanie, a w portach dokupujemy świeże produkty.
Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty, aczkolwiek samo przygotowanie posiłków wegetariańskich leży po stronie zainteresowanych.
Nie jesteśmy natomiast w stanie w pełni uwzględnić wymagań diet specjalnych takich jak wegańska czy bezglutenowa. Jeżeli jesteś na takiej diecie, prosimy o kontakt przed rezerwacją rejsu.

W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan, zatem będąc uczestnikiem tego rejsu, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego. Na pewno jednak tego doświadczenia nabierzesz.

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht z 2019 r.,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- załoga: maksymalnie 9 uczestników + kapitan.


______________________________________________________________________

UWAGA - OSTATNIE MIEJSCA!!!
Przed rezerwacją zalecamy telefonicznie potwierdzić dostępność miejsca.
______________________________________________________________________

TRANSPORT

Dojazd:
Sam rejs zaczynamy w duńskim porcie rybackim Thyboron. Załoga pojedzie do mariny mikrobusem spod dworca kolejowego Szczecin Główny (zebranie załogi w sobotę 23.07.2022 r. o godzinie 23:00). Podróż zabierze około 9 godzin.

Powrót:
Powrót z Bergen do Polski nie jest wliczony w cenę rejsu i uczestnicy odbywają tą podróż we własnym zakresie.
Bezpośredni lot z Bergen do Polski oferuje obecnie WizzAir. Wylot w niedzielę 31.07.2022 z Bergen w godzinach porannych. Przylot do Gdańska po ok. 2 godzinach lotu.

Zaokrętowanie: 23.07.2022 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 31.07.2022 nie, godz. 09:00
Port: Thyboron Port: Bergen
Liczba godzin stażu: 60-80
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Północne, Morze Norweskie ‐ Dania, Norwegia
Trasa rejsu: Thyboron - Flekkefjord - Egersund - Jørpeland (Preikestolen) - Haugesund - Bergen

Wskazana trasa jest propozycją, którą chcemy w pełni zrealizować. Jednak przygoda na morzu zależna jest również od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję co do przebiegu trasy podejmuje doświadczony kapitan.

Rejs zaczynamy w duńskim porcie rybackim Thyboron.
Początek rejsu to tradycyjna morska żegluga otwartym morzem. Zejdzie nam koło doby, aby dopłynąć do norweskich fiordów.
Dopłyniemy do Flekkefjord. Obowiązkowym spacerem na pobliskie wzgórze, z którego roztacza się cudna panorama całego fiordu przywitamy się z Norwegią.
Dalej skierujemy jacht w stronę Egersundu. Planujemy tu krótki postój na regenerację sił, wycieczkę krajobrazową oraz dziesiątki pamiątkowych fotek.
Warto wybrać się na spacer uroczymi uliczkami, pełnymi sklepików i kawiarenek, takimi jak Strandgaten i Storgaten. Warto również wybrać się do dzielnicy Hauen z malowniczą mozaiką domów, warsztatów i restauracji.
Alternatywą dla zwiedzania miasta, jest trekking na wzgórza otaczające Egersund. Roztacza się z nich rozległy widok na miasto i zatokę – szczególnie warto wybrać się na Varberg lub Kråkefjell.
W dalszą drogę możemy wybrać jedną z dwu możliwości, albo popłynąć przez otwarte morze, albo wybrać bardziej malowniczą drogę przez cieśniny i przesmyki w głębi norweskiego wybrzeża. Prawdopodobnie ominiemy Stavanger aby wpłynąć od razu do Lysefjord, gdzie znajduje się półka skalna Prekestolen. To cud natury i jedna z największych atrakcji w tej części Norwegii. Klif o wysokości ponad 600 m z przepięknym widokiem na fiord. A w dole przepaść! Ech, warto tam się wybrać. Bezpośrednio na szczyt wiedzie pagórkowata droga o różnicy poziomu 350 m. Piesza wycieczka zajmuje około 4 godziny w obie strony i jest niesamowicie widokowa. Dobrą bazą wypadową jest port „Jørpeland „.
Dalej czeka nas żegluga wśród typowych dla Norwegii krajobrazów jak wewnętrzna plątanina skał, przesmyków, cieśnin, mostów. Po takie widoki płynie się do Norwegii i jakże jest to czymś innym od widoku otwartego morza i pustego horyzontu. Płynąc w tak pięknej scenerii, osiągniemy Bergen. A tu, drewniane stare miasto oraz sławny targ rybny domagają się, aby dokładnie je obejrzeć. Warto wiedzieć, że tutejsza ulica Bryggen wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od wieków jest gwarnym nabrzeżem, tętniącym życiem, pełna sklepów, kawiarni i straganów. Wieczorem, i w weekendy port pełen jest ruchu, a wielu miejscowych przypływa tu swoimi łodziami.
O historii Bergen więcej dowiedzieć można się podczas wizyty w Muzeum Hanzeatyckim czy twierdzy Bergenhus. To czego w Bergen pominąć nie można, to wjazd kolejką na wzgórze Floyen, z którego rozciąga się niesamowity widok na całe miasteczko, jak i otaczające je morze i pasma górskie.

I tu niestety kończymy nasz rejs, jednak nikt nie broni Wam tu zostać czy wrócić w przyszłości.
Do Bergen wpłyniemy w sobotę 30.07, a rejs kończymy w niedzielę.
Ze względu na fakt, że uczestnicy mają powrotne samoloty o różnych godzinach, nie ustalamy godziny zakończenia rejsu. Cała sobota jest dniem techniczno-organizacyjnym.

Transport do góry

Trasa Thyboron - Bergen
- do Thyboron organizujemy przejazd mikrobusem do Szczecina,
- z Bergen do Polski możliwy przelot samolotem - lot organizowany we własnym zakresie,
Transport z portu na lotnisko w Bergen uczestnik również organizuje we własnym zakresie (możliwy wygodny przejazd lokalnym autokarem Flybussen, którym przejazd kosztuje 115 NOK i trwa około 20 minut).

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 45 (NoI)

Na rejs zapraszamy na pokładzie jachtu Bavaria Cruiser 45, z rocznika 2019.

Jeżeli chodzi o nasze jachty, to nie chodzimy na skróty. Nie uznajemy kompromisów. I oferujemy Wam to co najlepsze. Nasza "bawarka" ma dobry rocznik i jest duża. Niemal czternaście metrów długości daje masę miejsca pod pokładem i zapewnia doskonałe właściwości nautyczne. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu w przechyle. Nowoczesne rozwiązania zarówno na pokładzie jak i pod nim dają załodze bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Pięć dwuosobowych kabin, dwie łazienki, przestronna i bardzo jasna messa, kambuz z dwiema lodówkami - to wszystko przemyślane i zaplanowane tak, aby zapewniać wygodę, funkcjonalność i komfort.

PARAMETRY

Długość: 13.98 m
Szerokość: 4.49 m
Ilość kabin: 5
Ilość WC: 2
Zanurzenie: 1.75 m
Żagle: 114 m²
Silnik: 56 KM

WYPOSAŻENIE

Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC.

Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna EPIRB, radio VHF z DSC, AIS, ręczne radio VHF, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy.

Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, ogrzewanie, radio z USB, świeża pościel, sztormiaki Tribord 500 (M do XL).

Zapraszamy na pokład!

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie,
- przejazd komfortowym mikrobusem ze Szczecina do Thyboron,
- produkty na pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)**.

** - Istnieje możliwość wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- przelotu z Bergen do Polski,
- dojazdu na lotnisko w Bergen z mariny,
- wydatków własnych,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 2 700 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!