Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Rejs z Danii do Norwegii >>> Kierunek na przepiękne fiordy Nr: KBK-R/2024/06/949

Bergen - Haugesund - Jørpeland (Preikestolen) - Egersund - Flekkefjord - Thyboron

Data rozpoczęcia:
22.09.2024 niedziela
Data zakończenia:
29.09.2024 niedziela
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Morze Północne, Morze Norweskie
Trasa rejsu:
Bergen - Haugesund - Jørpeland (Preikestolen) - Egersund - Flekkefjord - Thyboron Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 46 (NoI) Więcej informacji

Cena: 3 135 zł 3 300 zł Upust na pierwsze 3 miejsca!!!
do 31.12.2023

Wolne miejsca: 8

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Was na piękne wody Norwegii. Ten rejs to okazja do przeżycia niesamowitej przygody, poszerzenia swoich żeglarskich umiejętności, odwiedzenia niezwykłych miejsc oraz poznania ciekawych ludzi o podobnej pasji.

Norwegia to marzenie wielu polskich żeglarzy. A my w tym rejsie pomożemy Wam je zrealizować. Norwegia jest piękna i malownicza. Zobaczycie tam monumentalne fiordy, skalne - wysokie na kilkaset metrów pionowe ściany wpadające do wody, wodospady spływające wprost do morza. Ponadto są tam tysiące rozrzuconych wszędzie wysepek, tworzących labirynty cieśnin i przesmyków. Będzie się działo!!!

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy i odbywa się na akwenie pływowym (zalicza się do stażu pływowego na wyższe stopnie żeglarskie). To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego (po rejsie uczestnicy otrzymają opinie z rejsu akceptowaną przez PZŻ).
/Rejs nie jest jednak kursem na patent. W trakcie rejsu nie prowadzimy wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku./

Każdy uczestnik rejsu – stanowi też jego załogę. Załoga jachtu, pełni wachty (również te nocne) i odpowiada za prowadzenie jednostki, przygotowanie posiłków, utrzymanie klaru na jachcie.

Rejs odbywa się w formule ALL INCLUSIVE - nie ma dodatkowych zrzutek do kasy jachtowej czy innych nieprzewidzianych kosztów!
W cenie rejsu jest wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków!

Wyżywienie
Wiemy, jak ważne są dobre posiłki na morzu - zapewniamy zróżnicowane i obfite zaprowiantowanie, a w portach dokupujemy świeże produkty.
Dla wegetarian przygotowujemy specjalne produkty, aczkolwiek samo przygotowanie posiłków wegetariańskich leży po stronie zainteresowanych.
Nie jesteśmy natomiast w stanie w pełni uwzględnić wymagań diet specjalnych takich jak wegańska czy bezglutenowa. Jeżeli jesteś na takiej diecie, prosimy o kontakt przed rezerwacją rejsu.

W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan, zatem będąc uczestnikiem tego rejsu, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego. Na pewno jednak tego doświadczenia nabierzesz.

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht z 2020 r.,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu po rezerwacji miejsca,
- załoga: maksymalnie 8 uczestników + kapitan.

TEN REJS

Rejs rozpoczynamy w Bergen w niedzielę 23.09. Nie ustalamy dokładnej godziny zbiórki, ponieważ załoga przylatuje o różnych godzinach. Czekamy na Was na pokładzie przez cały dzień. Jacht będzie zacumowany w jachtowej części portu, tuż koło słynnego targu rybnego, w Bergen Havn.

Gdy wszyscy będziemy już w komplecie, kapitan przeprowadzi szkolenie i zaplanuje wypłynięcie z portu.

Rejs zakończymy w Thyboron, do którego wpłyniemy w sobotę wieczorem 28.09.

TRANSPORT

Dojazd:

Do Bergen z Polski najlepiej przybyć samolotem.
Lot nie jest wliczony w cenę rejsu i uczestnicy odbywają tą podróż we własnym zakresie.
Bezpośredni lot do Bergen oferuje WizzAir.
Z lotniska w Bergen uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt przejeżdżają do centrum Bergen. Z lotniska kursuje bezpośredni tramwaj numer 1 i 2. Czas przejazdu 40 minut, koszt biletu 115 NOK.

Powrót:
Rejs zakończymy w duńskim porcie rybackim Thyboron, gdzie wpłyniemy już w sobotę wieczorem.
Załoga do Polski powróci mikrobusem, który w niedzielę wcześnie rano przyjedzie z Polski (przywożąc nową załogą). Uczestnicy kończącego się właśnie rejsu wyjadą w podróż powrotną około godziny 12:00. Do Szczecina na dworzec PKP dotrzemy około godziny 20:30. Przejazd mikrobusem wliczony jest w cenę rejsu.

Zaokrętowanie: 22.09.2024 nie, godz. 16:00 Wyokrętowanie 29.09.2024 nie, godz. 09:00
Port: Bergen Port: Thyboron
Liczba godzin stażu: 70-95
Staż na wodach pływowych: TAK

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Północne, Morze Norweskie ‐ Dania, Norwegia
Trasa rejsu: Bergen - Haugesund - Jørpeland (Preikestolen) - Egersund - Flekkefjord - Thyboron

Wskazana trasa jest propozycją, którą chcemy w pełni zrealizować. Jednak przygoda na morzu zależna jest również od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję co do przebiegu trasy podejmuje doświadczony kapitan.

Przygodę zaczynamy w Norweskim Bergen.

Bergen godne jest uwagi i warto mu poświęcić czas. Drewniane stare miasto oraz sławny targ rybny domagają się, aby dokładnie je obejrzeć. Warto wiedzieć, że tutejsza ulica Bryggen wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od wieków jest gwarnym nabrzeżem, tętniącym życiem, pełna sklepów, kawiarni i straganów. Wieczorem, i w weekendy port pełen jest ruchu, a wielu miejscowych przypływa tu swoimi łodziami.
O historii Bergen więcej dowiedzieć można się podczas wizyty w Muzeum Hanzeatyckim czy twierdzy Bergenhus. To czego w Bergen pominąć nie można, to wjazd kolejką na wzgórze Floyen, z którego rozciąga się niesamowity widok na całe miasteczko, jak i otaczające je morze i pasma górskie.
Drewniane stare miasto oraz sławny targ rybny domagają się, aby dokładnie je obejrzeć. Warto wiedzieć, że tutejsza ulica Bryggen wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wypływając w rejs, ruszymy przez kręte korytarze stworzone przez wyspy, skały, cieśniny i przesmyki. Krajobraz jest tu niezwykle malowniczy - obok płaskiej i zielonej wyspy natknąć się możemy na wyłaniającą się wprost z morza, pionową ścianę skalną o wysokości 600 metrów! Tego nie spotyka się nigdzie indziej.

Pierwszy przystanek planujemy w miasteczku Haugesund. Regeneracja w marinie i czas w drogę, kurs na Stavanger.

Stavanger to duże miasteczko z wieloma atrakcjami. W jego pobliżu znajduje się zaś słynna skała Preikestolen. Czy zajrzymy do Stavanger? To okaże się na miejscu. Jeśli tak, po Stavanger wypłyniemy już na otwarte morze i opłyniemy południową Norwegię kierując się do ostatniego fiordu: Flekkefjord. Obowiązkowym spacerem na pobliskie wzgórze, z którego roztacza się cudna panorama całego fiordu żegnamy się z Norwegią.

Ostatni odcinek rejsu to tradycyjna morska żegluga otwartym morzem. Zejdzie nam koło doby, aby dopłynąć do duńskiego Thyboron, gdzie niestety kończymy nasz rejs.

Transport do góry

< w/g opisu powyżej >

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 46 (NoI)

Na rejs zapraszamy na pokładzie jachtu Bavaria Cruiser 46, z rocznika 2020.

Jeżeli chodzi o nasze jachty, to nie chodzimy na skróty. Nie uznajemy kompromisów. I oferujemy Wam to co najlepsze. Nasza "bawarka" ma dobry rocznik i jest duża.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem.
W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

DANE TECHNICZNE
JACHT - BAVARIA CRUISER 46
- rocznik: 2020
- długość: 14.24 m
- szerokość: 4.35 m
- ilość kabin: 4
- LICZBA MIEJSC: 8+ 1
- ilość WC: 3
- zanurzenie: 2.10 m
- żagle: 122 m²
- silnik: 55 KM

WYPOSAŻENIE NAWIGACYJNE:
GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC.

WYPOSAŻENIE BEZPIECZEŃSTWA:
radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy.

WYPOSAŻENIE HOTELOWE:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Zapraszamy na pokład!

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie,
- przejazd komfortowym mikrobusem ze Szczecina do Thyboron,
- produkty na pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)**.

** - Istnieje możliwość wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- przelotu z Bergen do Polski,
- dojazdu na lotnisko w Bergen z mariny,
- wydatków własnych,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 3 135 zł 3 300 zł Upust na pierwsze 3 miejsca!!!
do 31.12.2023

Wolne miejsca: 8

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!