Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

WRZEŚNIOWA GRECJA >>> Rejs po Zatoce Sarońskiej - No.2 Nr: KBK-R/2023/10/1007

Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika – Ateny

Data rozpoczęcia:
28.09.2024 sobota
Data zakończenia:
05.10.2024 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Morze Śródziemne
Trasa rejsu:
Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika – Ateny Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 46 (GR-BIS) Więcej informacji

Cena: 3 000 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy na żeglarską przygodę w Grecji. W naszym rejsie planujemy idealne połączenie żeglowania, leniwego relaksu, poszukiwania ciekawostek w miastach i miasteczkach oraz delektowania się wspaniałą grecką kuchnią. Zatoka Sarońska idealnie nadaje się właśnie do tego. Znajdziecie tu długie, piaszczyste plaże, obszary porośnięte lasami, ale też urocze skaliste przylądki, a wszystko to otoczone krystalicznie czystą woda.

Odległości między kolejnymi porcikami nie są zbyt duże, a one same bardzo zróżnicowane. Znajdziecie tu tętniące życiem Hydrę czy Poros, jak również małe, spokojne rybackie wioski rozsiane po wybrzeżu zatoki.

Akwen zatoki poprzez ukształtowanie otaczającego go terenu jest dobrze osłonięty od silnych wiatrów (wiatr Meltemi, który zazwyczaj mocno dokucza żeglarzom na otwartych przestrzeniach Cyklad wieje też zazwyczaj dopiero od końca czerwca do początków września), a wysokie fale nie mają tu miejsca aby się wytworzyć. Zatem pod względem panujących tu warunków meteorologicznych, to idealne miejsce do uprawiania spokojnego żeglarstwa rodzinnego, jak również zdobywania praktyki przez mniej doświadczonych żeglarzy.

Podczas rejsu zajmiemy się wszystkim, tak byście o nic nie musieli się martwić!
Prowiant i wszelkie inne sprawy organizacyjne przygotowujemy przed rejsem.
Wam pozostaje przybyć na jacht, przejść podstawowe szkolenie które przeprowadzi nasz Kapitan i wypłynąć, aby jak najwięcej cieszyć się tym cudownym miejscem!

Rejs odbywa się w formule ALL INCLUSIVE - nie ma dodatkowych zrzutek do kasy jachtowej, dopłat czy innych nieprzewidzianych kosztów jak chociażby kaucje.

W cenie rejsu jest wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu.
Wyżywienie - zapewniamy obfite zaprowiantowanie jachtu, tak aby można było przygotować śniadania, lunche i przekąski w ciągu dnia. W miarę potrzeb, podczas rejsu dokupujemy świeże, lokalne produkty jak: wędliny, nabiał, owoce i warzywa, jogurty, drzemy, miody itp.). Nie planujemy organizacji kolacji na jachcie z prostych powodów, a mianowicie aby poznać dobrze Grecję, trzeba samemu spróbować przeróżnych miejscowych potraw. Miejscowe restauracje i rodzinne tawerny słyną z doskonałych dań i korzystnych cen, na każdą kieszeń. Dodatkowo po kilku godzinach na jachcie, wspaniale jest wybrać się na wspólna kolację, bądź taką w mniejszych grupach.

W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan, zatem będąc uczestnikiem tego rejsu, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego.

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- niezmienną cenę rejsu,
- sprawny i dobrze wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana.


______________________________________________________________

!!! UWAGA - OSTATNIE 2 MIEJSCA !!!

Rezerwacja najlepiej po telefonicznym potwierdzeniu dostępności tych miejsc.
______________________________________________________________

Zaokrętowanie: 28.09.2024 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 05.10.2024 sob, godz. 09:00
Port: Ateny Port: Ateny
Liczba godzin stażu: 30-45
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Śródziemne ‐ Grecja - Zatoka Sarońska
Trasa rejsu: Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika – Ateny

Rozpoczniemy od zawitania na Eginę - wyspę słynącą z uprawy pistacji. Jest to też ulubione miejsce odpoczynku Ateńczyków. W porcie Egina czeka na nas masa tawern i restauracji, gwarnych kawiarni i sklepów z lokalnymi specjałami. Warto kupić słodki krem z pistacji. Ale uwaga! Dzieci już nigdy nie spojrzą na Nutellę.

Po gwarnej Eginie przepłyniemy do Palaia Epidavros. W trakcie dnia możemy zatrzymać się na kotwicy przy piaszczystej plaży. Kąpiel prosto z jachtu i obiad na wodzie? Czemu nie, to to co lubimy najbardziej. Niedaleko portu znajduje się sławny antyczny amfiteatr. Zdecydowanie wart jest zorganizowania krótkiej wycieczki. Doskonała akustyka tej budowli, robi wrażenie do dziś, pokazując kunszt starożytnych budowniczych.

Następnie czeka na nas Poros - niezwykłe miasteczko i popularna miejscowość turystyczna. Oblepia wzgórze nad malowniczą cieśniną w której cumuje wiele łodzi i jachtów. Spacerując wąskimi i krętymi uliczkami, których urokowi trudno się oprzeć, dotrzemy na szczyt wzgórza skąd będziemy mieli zjawiskowy i zapierający dech w piersiach widok na zatokę. Jeżeli wybierzecie się tu o odpowiedniej porze, zobaczycie też przepiękny zachód słońca.

Nie zwalniając tempa, wypływamy z Zatoki Sarońskiej i kierujemy się ku najsławniejszej wyspie w tym rejonie. Hydra, bo o niej mowa, jest zjawiskowo pięknym miejscem. Plątanina starych, kamiennych uliczek, po których poruszają się niemal wyłącznie piesi i osiołki, przenosi nas w czasie do ubiegłego stulecia (poza kilkoma wyjątkami cały ruch odbywa się tu przy użyciu koni, osłów i mułów).

Kolejny nocleg to postój na kotwicy w Ermioni, spokojnym miasteczku położonym w naturalnej zatoce. Położone na malowniczym cyplu oferuje dostęp do wody zarówno od strony zatoczki jak i otwartego morza. Może skusi nas jedna z wielu rodzinnych tawern, i spacer pośród sklepów z lokalnym rękodziełem, a może pójdziemy podziwiać kolejny, niezwykle malowniczy zachód słońca.

Nieopodal Ermioni jest niewielka, bezludna wyspa Dokos. Możemy tu stanąć na kąpiel na kotwicy w cichej zatoczce. Ta wyspa to też pomysł na alternatywny nocleg - kotwica z dziobu, cumy do kamieni na brzegu, i nikogo w promieniu kilkuset metrów! Takiej nocy długo nie zapomnicie, rozgwieżdżone niebo i koncert cykad.

Płyniemy dalej, a właściwie obieramy kurs powrotny do Aten. Zatrzymamy się jeszcze raz na wyspie Egina w miejscowości Perdika. To mały, uroczy oraz niezwykle kameralny port rybacki. Panuje tu senna atmosfera greckiej prowincji, dająca spokój i ukojenie przed powrotem z wakacji. Wieczór spędzić można na spacerze lub w jednej z restauracji z widokiem na port.

Rejs kończymy w Atenach, w sobotę o godzinie 09:00 (także w marinie Alimos). Pozostaną wrażenia i pewien rodzaj tęsknoty za odwiedzonymi miejscami i spotkanymi ludźmi.
Grecja uzależnia i nie daje o sobie łatwo zapomnieć, dlatego ciągle do niej wracamy.

Planowana trasa rejsu może ulec zmianie na skutek warunków meteorologicznych, sytuacji epidemicznej i kondycji załogi. O ostatecznej trasie rejsu decyduje kapitan.

Transport do góry

Do Aten najlepiej dostać się samolotem. Jazda samochodem to długa i czasochłonna podróż.
Lot z Polski do Aten trwa zaledwie dwie i pół godziny. Tyle trwa przeniesienie się do cudownej Grecji, gdzie czeka na Was wspaniały rejs.

Organizacja przelotu i dojazdu do mariny nie jest wliczona w cenę rejsu.

Bezpośrednie loty do Aten odbywają się z Warszawy, Krakowa, Berlina.
Godnym rozważenia jest przedłużenie pobytu w Atenach o jeden dzień i przylot wcześniej, już w piątek. Pozwoli to na zwiedzenie Akropolu i najważniejszych punktów turystycznych miasta.
Z lotniska do mariny można dostać się:
- komunikacją miejską (autobus X96 – koszt 6 EUR/os.),
- taksówką (przejazd za około 35 EUR). Podróż trwa około godziny.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 46 (GR-BIS)

Jacht którym pływamy w tym sezonie po Zatoce Sarońskiej to Bavaria Cruiser 46.

Jacht ten zwodowany został w roku 2017 i jest w idealnym stanie.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

A dodatkowo - co w Grecji bardzo ważne - ogromna otwierana platforma kąpielowa na rufie ułatwia kąpiele.

Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa: radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- koję na jachcie w kabinie dwuosobowej,
- wyżywienie (posiłki przygotowuje załoga z dostarczonych produktów),
- opiekę doświadczonego skippera,
- podstawowe szkolenie żeglarskie,
- paliwo i gaz do jachtu,
- opłaty portowe i administracyjne,
- świeżą pościel,
- minimalne ubezpieczenie: KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł (jest możliwość wykupienia pakietu ubezpieczeń premium),

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu (przelotu) na miejsce rozpoczęcia rejsu / powrotu z rejsu,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- kolacji.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 3 000 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
12.10.2024 sob
19.10.2024 sob
7 Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika – Ateny 3 000 zł Więcej o rejsie
19.10.2024 sob
26.10.2024 sob
7 Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika – Ateny 3 000 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!