Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Rejs po Bałtyku >>> Tydzień średniowieczny w Visby Nr: KBK-R/2020/08/464

Gdańsk - Visby - Grönhögen - Gdańsk

Data rozpoczęcia:
01.08.2020 sobota
Data zakończenia:
08.08.2020 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Gdańsk - Visby - Grönhögen - Gdańsk Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 37 Więcej informacji

Cena: 1 990 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Cię na tygodniowy rejs po Bałtyku na naszym doskonałym jachcie: Bavaria Cruiser 37 z 2018 roku. Jacht ten daje wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort żeglugi.
Podczas rejsu gwarantujemy świetną żeglarską zabawę, solidną dawkę szkolenia i dziesiątki godzin stażu na morzu.
Do tego dokładamy postoje w pięknych portach i porcikach oraz odwiedziny miejsc nieosiągalnych dla zwykłego szczura lądowego.
Na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Nie musisz też posiadać patentu. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.
Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!
Ponadto ograniczyliśmy liczbę uczestników do 6 tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie. Skipper zajmuje koję w mesie.
Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.
Jeżeli interesuje Cię szkolenie żeglarskie, nasz rejs jest doskonałą okazją do podniesienia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia. Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Jakiś mały wykład z teorii? Z przyjemnością!
Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.
Na rejs zapraszamy osoby powyżej 18 roku życia (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).
Gwarantujemy, że na jachcie będzie maksymalnie 6 uczestników + kapitan.

Ten rejs rozpocznie się w Marinie Gdańsk. Jako pierwszy cel obierzemy szwedzki port na Gotlandii: Visby.
Aby dotrzeć do portu pokonać musimy ponad 200 Mm, co zajmie nam przy dobrych wiatrach nawet dwie doby. To wspaniała przygoda dla wytrawnych żeglarzy i możliwość sprawdzenia siebie podczas setek mil żeglugi, w których czas upływa w rytm wyznaczonych wacht.

Visby cel naszej wyprawy, to zabytkowe miasto o którym wiadomo, iż w X wieku stanowiło ważny ośrodek handlowy Wikingów oraz istotny przystanek na trasie szlaku handlowego wiodącego do Skandynawii. Na przełomie XI i XIV wieku, stało się jednym z ważniejszych miast Hanzy - związku miast handlowych Europy Północnej z czasów Średniowiecza i początku ery nowożytnej. W XIII wieku miasto zostało otoczone pierścieniem przeszło 3 kilometrowych murów obronnych z 44 basztami i licznymi bramami. Wielokrotnie o Visby toczyły się bitwy, ubogacając jego trudną historię.
W 1645 roku wraz z Gotlandią zostało przyłączone do Szwecji.

Nasza wizyta w Visby splecie się z organizowanym tu Tygodniem Średniowiecza (Medeltidsveckan). W czasie imprezy odbywają się liczne turnieje, występy teatralne, pokazy rękodzielnictwa, biesiady czy średniowieczne jarmarki. Miasto ożywa i tętni życiem niemal całą dobę.

Wracając do portu macierzystego, po drodze jeżeli czas i pogoda pozwolą zawiniemy na Olandię, do małego porciku Grönhögen.
Grönhögen to spokojna i malownicza miejscowość letniskowa z niewielką, ale licznie odwiedzaną w sezonie przez polskie jachty mariną. Daje ukojenie po wielogodzinnym rejsie.
Kiedyś był to ważny port rybacki, w którym z kutrów i łodzi na ląd trafiał cały ładunek łososia złowionego w wodach południowego krańca Cieśniny Kalmarskiej.
Będąc już w wiosce, wybrać można się do oddalonej o ok. 9 km latarni morskiej „Długi Jan” - „Långe Jan”). Dla osób dla których na pieszo do latarni jest za daleko, przy marinie istnieje możliwość wypożyczenia roweru. Zbudowana w 1785 roku latarnia, na określenie „długi”, 42-metrowa budowla zasłużyła w pełni (jest to druga pod względem wysokości latarnia w Szwecji). Z jej galeryjki rozciąga się imponujący widok, na morze i tereny rezerwatu przyrody Ottenby, którego główną atrakcją są migrujące ptaki – południowa Olandia jest dla nich przystankiem w drodze na południe i północ, jesienią i wiosną. Tuż przy latarni jest też kolejne „naturum” czyli interaktywne muzeum przyrodnicze, w którym można poznać ekosystem tego terenu.

Zaokrętowanie: 01.08.2020 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 08.08.2020 sob, godz. 09:00
Port: Marina Gdańsk, Gdańsk Port: Marina Gdańsk, Gdańsk
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 70-100
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Bałtyk
Trasa rejsu: Gdańsk - Visby - Grönhögen - Gdańsk

Trasa jest orientacyjna i jest zależna od warunków atmosferycznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

Transport do góry

Transport na miejsce zaokrętowania uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 37 (2018)
Bavaria Yachts

Nowy jacht, odebrany ze stoczni w marcu 2018.
Zapewnia szybką, komfortową, a także bezpieczną żeglugę. Posiada sportowy maszt, najnowszą elektronikę nawigacyjną, kompozytowe koła sterowe, pokład teakowy i bardzo nowoczesne żagle.

Długość:
11,30 m
Szerokość:
3,67 m
Zanurzenie:
2 m
Liczba miejsc:
7
Liczba koi/kabin:
7 / 3
Liczba WC:
1
Zbiornik paliwa:
120 l
Silnik:
29 KM

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- wygodną koję na jachcie w kabinie dwuosobowej
- produkty na pyszne i pełne wyżywienie
- napoje bezalkoholowe
- wszelkie opłaty portowe
- paliwo do jachtu
- gaz
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora)
- końcowe sprzątanie jachtu
- możliwość korzystania ze sztormiaka
- podstawowe ubezpieczenie

Cena rejsu nie zawiera

- dojazdu i powrotu z rejsu
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach)

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 1 990 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!