Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Odkrywamy Bornholm i południową Szwecję Nr: KBK-R/2020/08/503

Kołobrzeg – Svaneke – Karlskrona – Simirshamn – Rønne - Kołobrzeg

Data rozpoczęcia:
08.08.2020 sobota
Data zakończenia:
15.08.2020 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Kołobrzeg – Svaneke – Karlskrona – Simirshamn – Rønne - Kołobrzeg Więcej informacji
Jacht:
Delphia 47 (5 cab.) Więcej informacji

Cena: 1 833 zł 1 950 zł Promocja dla pierwszych trzech osób!!!

Wolne miejsca

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zastanawiasz się jak wygląda ląd po drugiej stronie Bałtyku? Jak żyją mieszkający tam ludzie? Chciałbyś zobaczyć to na własne oczy, a nie tylko oglądać zdjęcia w internecie.
A może po prostu chcesz przepłynąć morze i zdobyć doświadczenie żeglarskie? …

Każdy z tych powodów jak również wiele innych, to dobra okazja aby zaplanować rejs na duńską wyspę Bornholm i do któregoś z portów południowej Szwecji.

Pomożemy w tym i zabierzemy Cię tam, dużym, dzielnym i komfortowym jachtem, na tygodniowy rejs po Bałtyku. Jacht ten daje wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort żeglugi.

Podczas rejsu gwarantujemy świetną żeglarską zabawę i solidną dawkę szkolenia.

Do tego dokładamy postoje w pięknych portach i porcikach oraz odwiedziny miejsc nieosiągalnych dla zwykłego lądowego turysty.

Na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Nie musisz też posiadać patentu. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.

Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Ponadto ograniczyliśmy liczbę uczestników do 9 tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie i mesa cały czas będzie wolna i dostępna dla wszystkich.

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Jeżeli interesuje Cię szkolenie żeglarskie, nasz rejs jest doskonałą okazją do podniesienia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia. Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Rejs nie jest jednak kursem na patent - w trakcie rejsu nie prowadzimy więc wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku.

Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- załoga: maksymalnie 9 uczestników + kapitan.

Ten rejs to idealna propozycja na pierwszy rejs morski, lub dla osób które już pływały - na rejs w nowe rejony Bałtyku.

Tym którzy poczują ducha morskiego pozwoli zakochać się w Bałtyku, sprawi, że morze na zawsze już zajmie ważne miejsce w życiu.

Morscy weterani podczas tego rejsu, będą mieli okazję odwiedzić miejsca znane i lubiane. Kolejny raz spróbują duńskiej kanapki z wędzonym śledziem, upewniając się, że to jest właśnie to.

Na pewno nie zabraknie żeglowania, gdyż mamy podczas tego rejsu kilka dłuższych przelotów. Na nich, podczas nocnych wacht poczujecie intensywniejszy smak kawy. A nad głową, na niebie miriady skrzących się gwiazd sprawią, że każdy będzie chciał być nocą na pokładzie. Każda wachta nawigacyjna, to dobry czas na naukę: praktycznej nawigacji, planowania trasy, rozpoznawania statków i znaków nawigacyjnych.

Zaokrętowanie: 08.08.2020 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 15.08.2020 sob, godz. 09:00
Port: Kołobrzeg Port: Kołobrzeg
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 60-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Bałtyk
Trasa rejsu: Kołobrzeg – Svaneke – Karlskrona – Simirshamn – Rønne - Kołobrzeg

Trasa jest orientacyjna i jest zależna od warunków atmosferycznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

Podczas tego rejsu, dwa razy zawiniemy na Bornholm. Najpierw płynąc w stronę Szwecji, zawiniemy do Svaneke, portu leżącego po wschodniej stronie wyspy. Drugi raz wracając ze Szwecji, zawiniemy do Ronne po zachodniej stronie Bornholmu.
W Szwecji odwiedzimy dwa porty. Karlskronę, wpływając na szkiery Blekinge, i w drodze powrotnej Simirshamn.

- - -
Borholm to wyspa, która oferuje odwiedzającym piękno przyrody i wiele kontrastów. Jest idealna zarówno dla aktywnych, jak i ceniących leniwy wypoczynek. W północno-wschodniej części wyspy spotkamy skaliste i klifowe wybrzeże przechodzące na północy w wysokie granitowe urwiska, porozcinane szczelinami. Są tu też przyjazne dzieciom plaże z płytką wodą w Balce, a niemal bezkresne piaski w Dueodde.
Na wyspie znajduje się też kompleks leśny Almindingen i znaczne połacie wrzosowisk.
Popłyniemy na Wyspę i odwiedzimy przynajmniej dwa porty na wyspie:
Svaneke - to port będący najbardziej wysuniętym na wschód miastem na terytorium Danii. W miasteczku zobaczyć można zabytkowe domki, dworek Holstgarden, tramwaj konny czy pięciokominową wędzarnię „Rogeri” z 1919 roku.

Rønne to miasteczko które zostawiamy sobie na koniec rejsu. Czas płynie tam wolniej, a kolorowe domki urzekają na tyle, że sielska atmosfera udziela się odwiedzającym. Życie miasteczka skupia się wokół rynku Store Torv. W środy i soboty odbywa się tu targ, na którym można kupić lokalne specjały. Znajdziecie tu też, nieopodal najmniejszego domu miasta (szukajcie niebieskich drzwi) najbardziej malowniczą uliczkę  Vimmelskaftet, bodajże całego starego Bornholmu. Będąc już tu, warto też zaplanować wizytę w Muzeum Bornholmu, które posiada w swoich zbiorach bardzo interesujące eksponaty. W pobliżu portu stoi stary budynek z charakterystycznymi kominami, który kiedyś służył jako kuźnia. Dziś, od czasu do czasu organizowane są tutaj pokazy rzemiosła – może trafimy na jeden z nich.
W Rønne znajduje się też największe na wyspie centrum informacji turystycznej - broszury informacyjne wydawane są też w języku polskim.

Karlskrona – to port wojenno-obronny. Podejście, jest proste i łatwe, choć warto zapoznać się z locją i poćwiczyć nawigację.
Samo miasto położone jest na kilkunastu wyspach. Pod koniec dziewiętnastego wieku Karlskrona spłonęła - zabudowa była w dużej mierze drewniana - zatem do współczesnych czasów, z historycznej zabudowy zostało niewiele. Po pożarze, centrum miasta odbudowano w stylu secesyjnym. Z dawnych czasów zachowały się kamienne i ceglane zabudowania wojskowe. Obecnie, część z nich jest udostępniona do zwiedzania i niewiele jest krajów, w których znajdziemy tak wiele świetnie zachowanych zabytków wojskowości. Port wojenny Karlskrony, okoliczne fortyfikacje, jak również miejska starówka z charakterystycznym układem ulic oraz budynkami z XVII i XVIII w., w 1998 roku zostały umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.
Ciekawym punktem na mapie zwiedzania jest muzeum morskie! Czeka Was kilka godziny zwiedzania. Ułatwieniem jest interaktywny przewodnik z polskim lektorem.
Port jachtowy w Karlskronie - gdzie zacumujemy - to nowoczesna marina ze wszystkimi udogodnieniami, potrzebnymi żeglarzom.

Simrishamn to miasto z ładną starówką zachowaną w stanie niewiele zmienionym w stosunku do dawnych czasów zlokalizowaną w sąsiedztwie największego portu rybackiego w Szwecji. Miejscowość ma długą historię z którą można zapoznać się w miejscowym muzeum regionu Österlen. Przedstawione są tam dzieje miasteczka na przestrzeni 2 tysięcy lat, od czasów Wikingów, poprzez okres „śledziowego boomu” podczas panowania Hanzy, aż do czasów współczesnych. W mieście fani motoryzacji też znajdą coś dla siebie – jest tu te z bowiem muzeum motoryzacji, z kolekjcją obejmującą 100 modeli samochodów, 60 modeli motocykli i rowerów, a nawet 2 samoloty.
Miłośnicy trekkingu też znajdą coś dla siebie. Spacerując wybrzeżem możemy trafić do Parku Narodowego Stenshuvud, który obejmuje około 4 km² i jest położony na północ od miasta. Stenshuvud po szwedzku znaczy „kamienna głowa” i odnosi się do owianej legendą góry Stenshuvud, która samodzielnie stanowi park narodowy. Ze szczytu góry (o wysokości 97 m) można podziwiać rozciągające się w dole i zapierające dech w piersiach krajobrazy piaszczystych równin. 

Transport do góry

Transport do/z Kołobrzegu, uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Jacht do góry

Delphia 47 (5 cab.)
Delphia Yachts

Łódź Delphia 47 jest jednostką flagową stoczni Delphia Yachts.

To duży, dzielny i bardzo wygodny jacht.
Posiada doskonałe właściwości nautyczne, dzielność morską, łatwość obsługi - to wszystko jest dla nas bardzo ważne.

Nie zapominamy, aby na naszych jachtach żeglowało się przyjemnie i wygodnie. Delphia 47 oferuje załodze pięć dwuosobowych kabin, z czego trzy są z płaską koją, a dwie z kojami piętrowymi. Cztery morskie toalety z prysznicami z ciepłą wodą. Duża i obszerna mesa, zabudowana ciemnym, klasycznym drewnem z elegancką niebieską tapicerką. Kambuz, ciągnący się przez całą długość mesy, z wielką lodówką, piekarnikiem i blatem roboczym, przy którym przygotować można najbardziej wymyślne potrawy.
To wszystko sprawia, że rejs jest nie tylko wielką żeglarską przygodą, ale również miło i wygodnie spędzonym czasem.

Aby żeglowanie było jeszcze bardziej wygodne, do Waszej dyspozycji są też ciepłe kołdry i poduszki oraz świeża pościel. Osoby, które nie mają swojego sprzętu mogą skorzystać ze sztormiaków znajdujących się na wyposażeniu jachtu. Są to sztormiaki Tribord 500 w rozmiarach od M do XL, składające się z kurtki i spodni.

Długość:
14,06 m
Szerokość:
4,48 m
Zanurzenie:
1,8 / 1,8 m
Liczba miejsc:
12
Liczba koi/kabin:
10 / 5
Liczba WC:
4
Zbiornik wody:
490 l
Zbiornik paliwa:
250 l
Silnik:
75 KM
Wyposażenie

GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, radar, AIS, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, 4 toalety morskie, 4 prysznice z ciepłą wodą, radio z CD, świeża pościel, sztormiaki morskie

Wyposażenie bezpieczeństwa:
radiopława satelitarna EPIRB, pneumatyczna tratwa ratunkowa (12 osób), radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy, boja MOB

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem,
- produkty na smaczne i pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)*.

* - Zalecamy wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu i powrotu z rejsu,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach),
- wydatków własnych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 1 833 zł 1 950 zł Promocja dla pierwszych trzech osób!!!

Wolne miejsca

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
16.05.2020 sob
23.05.2020 sob
7 Kołobrzeg - Bornholm - Christiansø - Karlskrona - Kołobrzeg 1 550 zł Więcej o rejsie
06.06.2020 sob
13.06.2020 sob
7 Kołobrzeg – Svaneke – Karlskrona – Simirshamn – Rønne - Kołobrzeg 1 650 zł Więcej o rejsie
29.08.2020 sob
05.09.2020 sob
7 Kołobrzeg – Svaneke – Karlskrona – Simirshamn – Rønne - Kołobrzeg 1 833 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!