Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Kopenhaga i zachodni Bałtyk Nr: KBK-R/2020/07/508

Kołobrzeg – Falsterbo – Kopenhaga – Klintholm – Glowe - Kołobrzeg

Data rozpoczęcia:
25.07.2020 sobota
Data zakończenia:
01.08.2020 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Kołobrzeg – Falsterbo – Kopenhaga – Klintholm – Glowe - Kołobrzeg Więcej informacji
Jacht:
Delphia 47 (5 cab.) Więcej informacji

Cena: 1 950 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Cię na duży, dzielny i komfortowy jacht na tygodniowy rejs po Bałtyku. Jacht ten daje wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort żeglugi.

Podczas rejsu gwarantujemy świetną żeglarską zabawę i solidną dawkę szkolenia.

Do tego dokładamy postoje w pięknych portach i porcikach oraz odwiedziny miejsc nieosiągalnych dla zwykłego lądowego turysty.

Na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Nie musisz też posiadać patentu. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.

Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Ponadto ograniczyliśmy liczbę uczestników do 9 tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie i mesa cały czas będzie wolna i dostępna dla wszystkich.

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Jeżeli interesuje Cię szkolenie żeglarskie, nasz rejs jest doskonałą okazją do podniesienia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia. Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Rejs nie jest jednak kursem na patent - w trakcie rejsu nie prowadzimy więc wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku.

Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- załoga: maksymalnie 9 uczestników + kapitan.

Na tym rejsie

Na tym rejsie nie zabraknie różnorodności. Na początek dłuższy przelot czyli to co żeglarze lubią najbardziej. Dalej gwarny port, w którym atrakcji nie zabraknie. Będzie też pływanie w cieśninach i pomiędzy wyspami. Odkryjemy też małe, zaciszne porciki i miejsca rzadko odwiedzane przez masowych turystów, gdzie czas płynie inaczej.
Choć to tylko kilka dni, to zobaczymy wielką różnorodność Bałtyku.

Rejs idealny będzie zarówno dla początkujących żeglarzy, jak i tych którzy na morzu już byli.

Podczas nocnych wacht, nad głowami skrzyć się będą miriady gwiazd a po pokładzie nieść się będzie zapach dobrej kawy. Takie drobiazgi sprawią, że każdy będzie chciał spędzić choć część nocy na pokładzie.

Każda wachta nawigacyjna, to dobry czas na naukę: praktycznej nawigacji, planowania trasy, rozpoznawania statków i znaków nawigacyjnych, a nocą oświetlenia niesionego przez różne jednostki i świateł latarni morskich.

Zaokrętowanie: 25.07.2020 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 01.08.2020 sob, godz. 09:00
Port: Kołobrzeg Port: Kołobrzeg
Liczba godzin stażu: 60-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Zachód: Niemcy, Dania, Szwecja
Trasa rejsu: Kołobrzeg – Falsterbo – Kopenhaga – Klintholm – Glowe - Kołobrzeg

Trasa jest orientacyjna i jest zależna od warunków atmosferycznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

Wypłyniemy z Kołobrzegu, największego polskiego uzdrowiska, które szczyci się niepowtarzalnym mikroklimatem. Gdy za rufą zniknie ląd poczujemy potęgę morza i prawdziwą wolność. Z każdą przepłyniętą milą będzie przyjemniej.

Po kilkunastu, może kilkudziesięciu godzinach żeglugi dopłyniemy do kanału Falsterbo. Zapytacie, dlaczego płyniemy kanałem a nie klasyczną drogą przez Sund? Kanał skróci nam drogę tylko nieznacznie, jednak jest atrakcją jak i jego otwieranie dla żeglugi. Może zdziwicie się, dlaczego obok żeglownej cieśniny istnieje kanał. Aby rozwiązać tą zagadkę, należy cofnąć się do czasów II Wojny Światowej, kiedy kanał Falsterbo został wybudowany. Stało się to w 1941 roku, po tym jak Niemcy odmówili uszanowania 4-milowych wód terytorialnych neutralnej Szwecji. Od tamtej pory kanał pozostaje żeglowny i nadal używany.

Po przeprawie dopłyniemy do gwarnej Kopenhagi. Stolica Danii, to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na Port Nyhavn - najbardziej kolorową część stolicy. Punktem obowiązkowym jest symbol Kopenhagi - syrenka. Jak głosi legenda jest siostrą naszej warszawskiej syrenki. Obie przypłynęły do wybrzeży Bałtyku. Jedna popłynęła wzdłuż Wisły, druga zachwycona duńskimi cieśninami wybrała Kopenhagę.
Jedną z ciekawszych atrakcji jest Amalienborg - zimowa rezydencja duńskiej rodziny królewskiej. Ponadto warto odwiedzić Wolne Miasto Christiania, niezależną od miasta dzielnicę z własnym prawem, flagą i walutą.

Z Kopenhagi popłyniemy Sundem, na południe, aby dotrzeć do Duńskiej wyspy Møn, znanej z majestatycznych kredowych klifów. Fauna i flora Mons Klint są unikatowe i niezwykłe. Jest to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Europie. Kredowe urwiska osiągają ponad 130 metrów wysokości i rozciągają się na długości ponad 8 kilometrów. Ich wiek szacowany jest na ponad 70 mln lat. Na wyspie odwiedzimy Klintholm, gdzie pożegnamy się z Danią.

Wracając do Kołobrzegu zawiniemy jeszcze do Glowe leżącego na północy niemieckiej Rugii. Obowiązkowym punktem tego postoju, są odwiedziny Parku Narodowego Jasmund, gdzie podziwiać można piękną przyrodę, dzikie plaże i białe klify, zapierające dech w piersiach.

To trzeba zobaczyć na własne oczy, biorąc udział w rejsie - ZAPRASZAMY!!!
.

Transport do góry

Transport do/z Kołobrzegu, uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Jacht do góry

Delphia 47 (5 cab.)
Delphia Yachts

Łódź Delphia 47 jest jednostką flagową stoczni Delphia Yachts.

To duży, dzielny i bardzo wygodny jacht.
Posiada doskonałe właściwości nautyczne, dzielność morską, łatwość obsługi - to wszystko jest dla nas bardzo ważne.

Nie zapominamy, aby na naszych jachtach żeglowało się przyjemnie i wygodnie. Delphia 47 oferuje załodze pięć dwuosobowych kabin, z czego trzy są z płaską koją, a dwie z kojami piętrowymi. Cztery morskie toalety z prysznicami z ciepłą wodą. Duża i obszerna mesa, zabudowana ciemnym, klasycznym drewnem z elegancką niebieską tapicerką. Kambuz, ciągnący się przez całą długość mesy, z wielką lodówką, piekarnikiem i blatem roboczym, przy którym przygotować można najbardziej wymyślne potrawy.
To wszystko sprawia, że rejs jest nie tylko wielką żeglarską przygodą, ale również miło i wygodnie spędzonym czasem.

Aby żeglowanie było jeszcze bardziej wygodne, do Waszej dyspozycji są też ciepłe kołdry i poduszki oraz świeża pościel. Osoby, które nie mają swojego sprzętu mogą skorzystać ze sztormiaków znajdujących się na wyposażeniu jachtu. Są to sztormiaki Tribord 500 w rozmiarach od M do XL, składające się z kurtki i spodni.

Długość:
14,06 m
Szerokość:
4,48 m
Zanurzenie:
1,8 / 1,8 m
Liczba miejsc:
12
Liczba koi/kabin:
10 / 5
Liczba WC:
4
Zbiornik wody:
490 l
Zbiornik paliwa:
250 l
Silnik:
75 KM
Wyposażenie

GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, radar, AIS, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, 4 toalety morskie, 4 prysznice z ciepłą wodą, radio z CD, świeża pościel, sztormiaki morskie

Wyposażenie bezpieczeństwa:
radiopława satelitarna EPIRB, pneumatyczna tratwa ratunkowa (12 osób), radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy, boja MOB

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem,
- produkty na smaczne i pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)*.

* - Zalecamy wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu i powrotu z rejsu,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach),
- wydatków własnych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 1 950 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
15.08.2020 sob
22.08.2020 sob
7 Kołobrzeg – Falsterbo – Kopenhaga – Klintholm – Glowe - Kołobrzeg 1 950 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!