Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Bałtycka przygoda - Rejs na północ od polskiego wybrzeża Nr: KBK-R/2020/05/510

Kołobrzeg – Rønne - Ahus – Hanø – Karlshamn – Christiansø - Kołobrzeg

Data rozpoczęcia:
30.05.2020 sobota
Data zakończenia:
06.06.2020 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Kołobrzeg – Rønne - Ahus – Hanø – Karlshamn – Christiansø - Kołobrzeg Więcej informacji
Jacht:
Delphia 47 (5 cab.) Więcej informacji

Cena: 1 650 zł

Ostatnie 2 wolne miejsca!

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Cię na duży, dzielny i komfortowy jacht na tygodniowy rejs po Bałtyku. Jacht ten daje wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort żeglugi.

Podczas rejsu gwarantujemy świetną żeglarską zabawę i solidną dawkę szkolenia.

Do tego dokładamy postoje w pięknych portach i porcikach oraz odwiedziny miejsc nieosiągalnych dla zwykłego lądowego turysty.

Na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Nie musisz też posiadać patentu. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.

Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Ponadto ograniczyliśmy liczbę uczestników do 9 tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie i mesa cały czas będzie wolna i dostępna dla wszystkich.

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Jeżeli interesuje Cię szkolenie żeglarskie, nasz rejs jest doskonałą okazją do podniesienia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia. Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Rejs nie jest jednak kursem na patent - w trakcie rejsu nie prowadzimy więc wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku.

Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- załoga: maksymalnie 9 uczestników + kapitan.

Na tym rejsie

… pomożemy Ci zobaczyć na własne oczy, jak wygląda życie po drugiej stronie naszego Bałtyku, na duńskich wyspach Bornholm i Christianso, oraz w kilku portach południowej Szwecji.

Przy okazji po prostu przepłyniesz morze i zdobędziesz dużą dawkę doświadczenia żeglarskiego.

Ten rejs to idealna propozycja dla każdego. Zarówno na pierwszy rejs morski (tym którzy poczują ducha morskiego pozwoli zakochać się w Bałtyku, sprawi, że morze na zawsze już zajmie ważne miejsce w życiu), jak i na kolejny po znanej i popularnej trasie (morscy weterani, będą mieli okazję odwiedzić miejsca znane i lubiane).

Podczas nocnych wacht poczujecie intensywniejszy smak kawy. A nad głową, na niebie miriady skrzących się gwiazd sprawią, że każdy będzie chciał być nocą na pokładzie.

Każda wachta nawigacyjna, to dobry czas na naukę: praktycznej nawigacji, planowania trasy, rozpoznawania statków i znaków nawigacyjnych.

Zaokrętowanie: 30.05.2020 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 06.06.2020 sob, godz. 09:00
Port: Kołobrzeg Port: Kołobrzeg
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 70-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Bałtyk
Trasa rejsu: Kołobrzeg – Rønne - Ahus – Hanø – Karlshamn – Christiansø - Kołobrzeg

Trasa jest orientacyjna i jest zależna od warunków atmosferycznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

Tą trasę zaplanowaliśmy na bardzo popularnym kierunku. Daje szansę na dużą ilość godzin w morzu oraz odwiedzenie klasycznych już miejsc.

Wypłyniemy z Kołobrzegu, największego polskiego uzdrowiska, które szczyci się niepowtarzalnym mikroklimatem.

Płynąc w stronę duńskiej wyspy Bornholmu, będziecie mieć czas na wdrożenie się w rytm wacht. Spędzając na morzu pierwszą noc, odkryjecie niezwykłość takiej żeglugi. Wyostrzenie zmysłów, zmęczenie, walka z własnym słabościami, znajdą idealne połączenie z zachwytem i uczuciem szczęścia.

Borholm to wyspa, która oferuje odwiedzającym piękno przyrody i wiele kontrastów. Jest idealna zarówno dla aktywnych, jak i ceniących leniwy wypoczynek. W północno-wschodniej części wyspy spotkamy skaliste i klifowe wybrzeże przechodzące na północy w wysokie granitowe urwiska, porozcinane szczelinami. Są tu też przyjazne dzieciom plaże z płytką wodą w Balce, a niemal bezkresne piaski w Dueodde. Na wyspie znajduje się też jeden z większych duńskich kompleksów leśnych (Almindingen) i znaczne połacie wrzosowisk.

My zacumujemy w Rønne, miasteczku w którym czas zdaje się płynąć wolniej, a kolorowe domki urzekają na tyle, że sielska atmosfera od razu udziela się odwiedzającym. Życie miasteczka skupia się wokół rynku Store Torv. W miasteczku zlokalizowane jest Muzeum Bornholmu, które posiada w swoich zbiorach bardzo interesujące eksponaty dotyczące wyspy. W pobliżu portu stoi stary budynek z charakterystycznymi kominami, który kiedyś służył jako kuźnia. Dziś, od czasu do czasu organizowane są tutaj pokazy rzemiosła – może trafimy na jeden z nich.

Kolejnym portem do którego skierujemy jacht będzie Ahus. Małe, ale uchodzi za jedno z bardziej urokliwych miast Skanii. Jego początki sięgają XII w.  Spacer po mieście warto rozpocząć od pozyskania mapy turystycznej w Åhus Turistbyra. Nieopodal Informacji Turystycznej, znajduje się też wejście do gorzelni Absolut, dla koneserów dobra wiadomość - można ją zwiedzać. Ciekawym miejscem jest też browar Charlis, który znajduje się na terenie zamku Trolle Ljungby. Można tu spróbować różnych rodzajów piwa, Poza alkoholami Åhus słynie także z wędzonego węgorza., którego spróbować można w jednej z lokalnych wędzarni.

… płyniemy dalej, na Zatokę Hano i wyspę o tej samej nazwie. Hanöma jedynie 2,14 km² powierzchni i jest bardzo wietrznym miejscem. Z morza, z odległości 21 Mm można dostrzec już latarnię morską zlokalizowaną na wyspie.

Kiedy nacieszymy się tą wysepką, skierujemy się do Karlshman, miasta znanego z kilku odbywających się tam festiwali (najbardziej znane to: Festiwal Bałtycki, Festiwal Piratów i Festiwal Łososia).

Obieramy kurs powrotny na Kołobrzeg. Po drodze jednak, zatrzymamy się na Christiansø . To mała wysepka, archipelagu Ertholmene, położona 10 Mm na północny – wschód od Bornholmu. Znajdziecie tu zamieszkałe osiedle i resztki fortyfikacji, których mury, wieże i budynki wzniesiono z granitu. Warto zrobić sobie tu spacer oglądając zabytkową zabudowę wysp, wieże Store Tårn (od ponad stu lat pełni funkcję latarni morskiej), królewski ogród. Spacer pozwoli nabrać nam energii na ostatni dłuższy skok, tym razem do mariny w Kołobrzegu.

Transport do góry

Transport do portu rozpoczęcia rejsu / z portu zakończenia rejsu, uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Jacht do góry

Delphia 47 (5 cab.)
Delphia Yachts

Łódź Delphia 47 jest jednostką flagową stoczni Delphia Yachts.

To duży, dzielny i bardzo wygodny jacht.
Posiada doskonałe właściwości nautyczne, dzielność morską, łatwość obsługi - to wszystko jest dla nas bardzo ważne.

Nie zapominamy, aby na naszych jachtach żeglowało się przyjemnie i wygodnie. Delphia 47 oferuje załodze pięć dwuosobowych kabin, z czego trzy są z płaską koją, a dwie z kojami piętrowymi. Cztery morskie toalety z prysznicami z ciepłą wodą. Duża i obszerna mesa, zabudowana ciemnym, klasycznym drewnem z elegancką niebieską tapicerką. Kambuz, ciągnący się przez całą długość mesy, z wielką lodówką, piekarnikiem i blatem roboczym, przy którym przygotować można najbardziej wymyślne potrawy.
To wszystko sprawia, że rejs jest nie tylko wielką żeglarską przygodą, ale również miło i wygodnie spędzonym czasem.

Aby żeglowanie było jeszcze bardziej wygodne, do Waszej dyspozycji są też ciepłe kołdry i poduszki oraz świeża pościel. Osoby, które nie mają swojego sprzętu mogą skorzystać ze sztormiaków znajdujących się na wyposażeniu jachtu. Są to sztormiaki Tribord 500 w rozmiarach od M do XL, składające się z kurtki i spodni.

Długość:
14,06 m
Szerokość:
4,48 m
Zanurzenie:
1,8 / 1,8 m
Liczba miejsc:
12
Liczba koi/kabin:
10 / 5
Liczba WC:
4
Zbiornik wody:
490 l
Zbiornik paliwa:
250 l
Silnik:
75 KM
Wyposażenie

GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, radar, AIS, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, 4 toalety morskie, 4 prysznice z ciepłą wodą, radio z CD, świeża pościel, sztormiaki morskie

Wyposażenie bezpieczeństwa:
radiopława satelitarna EPIRB, pneumatyczna tratwa ratunkowa (12 osób), radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, automatyczne kamizelki ratunkowe z uprzężą bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy, boja MOB

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem,
- produkty na smaczne i pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)*.

* - Zalecamy wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu i powrotu z rejsu
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach)
- wydatków własnych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 1 650 zł

Ostatnie 2 wolne miejsca!

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
20.06.2020 sob
27.06.2020 sob
7 Kołobrzeg – Bornholm – Christiansø – Hanö – Utklippan - Kołobrzeg 1 833 zł Więcej o rejsie
22.08.2020 sob
29.08.2020 sob
7 Kołobrzeg – Bornholm – Christiansø – Hanö – Utklippan - Kołobrzeg 1 833 zł Więcej o rejsie
17.10.2020 sob
24.10.2020 sob
7 Kołobrzeg – Bornholm – Christiansø – Hanö – Utklippan - Kołobrzeg 1 457 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!