Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Zdobywamy Bałtyk >>> Cztery Wyspy Nr: MIL-R/2021/04/52

Szczecin – Rugia – Bornholm – Hano – Christianso – Szczecin

Data rozpoczęcia:
24.04.2021 sobota
Data zakończenia:
01.05.2021 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Szczecin – Rugia – Bornholm – Hano – Christianso – Szczecin Więcej informacji
Jacht:
Bavaria 49 Więcej informacji

Cena: 1 990 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy na stażowo-szkoleniowy rejs, który odbędzie się na wodach Bałtyku.

Rejs będzie okazją do przeżycia niesamowitej przygody, sprawdzenia się na morzu oraz do uzyskania lub poszerzenia swoich żeglarskich umiejętności. Podczas rejsu odwiedzimy niezwykłe porty, miejsca na lądzie oraz będziemy mieli możliwość poznać ciekawych ludzi o podobnej pasji.

Każda godzina rejsu spędzona na morzu, zaliczona będzie do „stażu morskiego”, który potrzebny będzie do uzyskania stopni żeglarskich.

Dla osób lubiących łączyć żeglowanie z turystyką, dobrą wiadomością będzie możliwość zwiedzania okolic portów w których zacumuje jacht. Miejscowe krajobrazy i przyroda czasem potrafią zadziwić. W wielu miejscach, na chętnych i osoby lubiące trekking czeka wiele dobrze przygotowanych tras.
Znajdziecie tam również interesujące miasta i zjawiskowe miasteczka, z piękną, unikatową architekturą i zabytkami.

Gwarantujemy, że nasze rejsy odbywają się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników.

Rejsy organizujemy w formule ALL INCLUSIVE, co sprawia, że jedyne co pozostaje na Waszej głowie, to dotarcie na jacht i powrót.

Zapewniamy, że żadnych niespodziewanych zrzutek czy dopłat w trakcie rejsu nie będzie!

Ten rejs:

Podczas tego rejsu, odwiedzimy 4 wyspy. Duże, małe, czasami widoczne dopiero z bliska. Różnorodne i ciekawe pozwalające zobaczyć co kryje się za wodą.

Zaokrętowanie: 24.04.2021 sob, godz. 14:00 Wyokrętowanie 01.05.2021 sob, godz. 09:00
Port: Szczecin Port: Szczecin
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 70-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Zachód: Niemcy, Dania, Szwecja
Trasa rejsu: Szczecin – Rugia – Bornholm – Hano – Christianso – Szczecin

Powyższy plan rejsu może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych, epidemicznych, stanu załogi lub decyzji kapitana.
.

Wypłyniemy ze Szczecina, zaczynając naszą przygodę. Początkowa część trasy, będzie swoistą rozgrzewką pozwalającą nam przyzwyczaić się do przebywania na pokładzie.
Gdy za rufą zniknie ląd poczujemy czym jest prawdziwa wolność. Z każdą przepłyniętą milą będzie przyjemniej. Po kilkunastu, może kilkudziesięciu godzinach żeglugi dopłyniemy do Rugii.

Rugia to ciekawa zarówno geograficznie jak i historycznie, bałtycka wyspa.
Wszyscy miłośnicy historii Słowian powinni koniecznie udać się na wysunięty na północ, przylądek, gdzie na niedostępnej kiedyś skale, wznosiła się Arkona - potężny gród plemienia Ranów, z trzech stron otoczony skalistym klifem, a od lądu ogromnym wałem ziemnym. W środku, gród krył domostwa na ponad 1000 mieszkańców a także świątynię Światowida. Ranowie, świetni rybacy i żeglarze, rządzili tym rejonem przez kilkaset lat, dając się we znaki wszystkim sąsiadom z Książętami Piastowskimi włącznie. Gród ostatecznie zniszczyli w 1168 r. Duńczycy, którzy kilkukrotnie organizowali Wyprawy Krzyżowe w te rejony. Dziś po dawnym grodzie pozostały jedynie potężne wały. W okolicy znajduje się także latarnia morska oraz dawny bunkier, pełniący dziś funkcję muzeum.
Również w północnej części Rugii znajduje się Park Narodowy Jamsund obejmujący kompleks lasów bukowych oraz przepiękne kredowe klify. Przez kompleks leśny prowadzą liczne szlaki piesze i rowerowe. Można tu również zwiedzić nowoczesne centrum edukacyjne, w którym poznamy wszystkie procesy, jakie towarzyszyły powstawaniu tego cudu natury. 

Dalej skierujemy się w stronę duńskiej wyspy Bornholm. Borholm to wyspa, która oferuje odwiedzającym piękno przyrody i wiele kontrastów. Jest idealna zarówno dla aktywnych, jak i ceniących leniwy wypoczynek. W północno-wschodniej części wyspy spotkamy skaliste i klifowe wybrzeże przechodzące na północy w wysokie granitowe urwiska, porozcinane szczelinami. Są tu też przyjazne dzieciom plaże z płytką wodą w Balce, a niemal bezkresne piaski w Dueodde.
Na wyspie znajduje się też kompleks leśny Almindingen i znaczne połacie wrzosowisk.
Popłyniemy na Wyspę i w zależności od siły i kierunku wiatru odwiedzimy któryś z portów wyspy, może będzie to Svaneke. Port będący najbardziej wysuniętym na wschód miastem na terytorium Danii. W miasteczku zobaczyć można zabytkowe domki, dworek Holstgarden, tramwaj konny czy pięciokominową wędzarnię „Rogeri” z 1919 roku.
Inny możliwy wariant rejsu, to opłynięcie wyspy od zachodu i wejście do Hasle. Tu, oprócz potężnego portu, zobaczymy białe kominy największej na wyspie wędzarni – świadectwo historii i rybołówstwa bornholmskiego. Nad miastem unosi się zapach olchowego dymu. Zjemy tu "Słońce nad Bornholmem", czyli świeżo uwędzonego śledzia z surowym żółtkiem, rzodkiewką, szczypiorkiem i porcją żytniego chleba.

Hanö to niewielka, szwedzka wyspa na północ od Bornholmu. Wyspa ma bogatą historię i z mało znanych w Polsce faktów, podać można, iż latach 1810- 1812, wyspa była bazą angielskiej floty wojennej podczas manewrów na Morzu Bałtyckim. Pamiątką z tych czasów jest miejsce pochówku angielskich marynarzy.
Krajobraz wyspy jest różnorodny – od gęstych, bajkowych lasów liściastych z wysokimi paprociami i skałami porośniętymi mchem w części południowo - wschodniej, po wysokie, jałowe skały obok latarni, z których rozciąga się wspaniały widok. Na wyspie nie ma samochodów, ale za to żyje około 300 danieli.

Wracając zawiniemy też na Christiansø (wyspa archipelagu Ertholmene), położonej 10 Mm na północny – wschód od Bornholmu. Większość fortyfikacji – mury, wieże i główne budynki wzniesiono z granitu. Warto zrobić sobie tu spacer oglądając zabytkową zabudowę wysp, wieże Store Tårn (od ponad stu lat pełni funkcję latarni morskiej), królewski ogród.

Transport do góry

Transport do miejsca rozpoczęcia rejsu / z miejsca zakończenia rejsu Uczestnik organizuje we własnym zakresie. Port startowy i końcowy - zostały zaplanowane pod kątem jak najprostszego i taniego dojazdu/przelotu z różnych miast Polski.

Rozpoczęcie rejsu: SZCZECIN
Zamustrowanie na jachcie, od godz. 14.00

Jacht do góry

Bavaria 49

Rejs odbędzie się na jachcie Bavaria 49.

Jacht to 15-metrowa jednostka, posiadająca 5 kabin, 3 toalety, obszerna mesa i kambuz oraz pełnowymiarowa nawigacyjna.

Jednostka charakteryzuje się świetną manewrowością zarówno na żaglach jak i na silniku (o mocy 78 KM). Manewry portowe wspiera mocny ster strumieniowy, umożliwiający manewrowanie jednostką w każdych warunkach. Nadmienić warto, że prędkość przelotowa jachtu to 6-8 węzłów.

Wyposażenie jednostki:
szprycbuda, drabinka na rufie, trap, stół w kokpicie, rolety przy każdym oknie, stół w salonie, kuchenka 2 palnikowa z piekarnikiem, lodówka, gniazdka 230 V i 12V, ogrzewanie, VHF radio, radar, transponder radarowy, EPIRB, AIS dwukierunkowy, log, sonda, wiatromierz, ploter, tratwa ratunkowa, pneumatyczne pasy, radio CD, pełne wyposażenie kambuzowe, kotwica z systemem podnoszenia, rolowany grot.

Parametry:
- długość całkowita: 14,89 m;
- szerokość całkowita: 4,53 m;
- zanurzenie: 1,80 m;
- silnik Volvo-Penta Moc silnika: 78 KM;
- pojemność zbiornika paliwa: 240 l;
- pojemność zbiornika na wodę: 450 l;
- liczba koi: 10 + 1 (5 kabiny po 2 osoby oraz 1 miejsce w mesie);
- wysokość w salonie: 1,90 m;
- powierzchnia ożaglowania: 120 m2 ;
- rolfok;
- roler grota;
- łazienka z prysznicem: 3.

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- opiekę kapitana,
- miejsce w kabinie na ubezpieczonym jachcie,
- wyżywienie,
- postoje w portach,
- paliwo,
- szkolenie z obsługi wszelkich urządzeń i bezpieczeństwa na pokładzie,
- gaz do kambuzowej kuchenki,
- koce, poduszki i prześcieradła,
- darmowy parking dla aut w porcie zaokrętowania.

Cena rejsu nie zawiera

- indywidualnego ubezpieczenia KL i NNW,
- kosztów transportu do/z miejsca zaokrętowania,
- wydatków własnych,
- kosztów ewentualnego uzyskania certyfikatu ISSA (opłata za egzamin i wydanie certyfikatu 400 zł)

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 1 990 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
05.06.2021 sob
12.06.2021 sob
7 Szczecin – Rugia – Bornholm – Hano – Christianso – Szczecin 2 090 zł Więcej o rejsie
28.08.2021 sob
04.09.2021 sob
7 Szczecin – Rugia – Bornholm – Hano – Christianso – Szczecin 1 990 zł Więcej o rejsie
25.09.2021 sob
02.10.2021 sob
7 Szczecin – Rugia – Bornholm – Hano – Christianso – Szczecin 1 990 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!