Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Rejs do południowej Szwecji >>> Cieśnina Kalmarska i Olandia Nr: KBK-R/2021/04/565

Gdańsk – Grönhögen – Kalmar – Borgholm - Gdańsk

Data rozpoczęcia:
10.07.2021 sobota
Data zakończenia:
17.07.2021 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Gdańsk – Grönhögen – Kalmar – Borgholm - Gdańsk Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 37 Więcej informacji

Cena: 2 100 zł

Wolne miejsca: 6

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Cię na tygodniowy rejs po Bałtyku na naszym doskonałym jachcie: Bavaria Cruiser 37 z 2018 roku. Jacht ten daje wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort żeglugi.
Podczas rejsu gwarantujemy świetną żeglarską zabawę, solidną dawkę szkolenia i dziesiątki godzin stażu na morzu.
Do tego dokładamy postoje w pięknych portach i porcikach oraz odwiedziny miejsc nieosiągalnych dla zwykłego szczura lądowego.
Na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Nie musisz też posiadać patentu. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.
Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!
Ponadto ograniczyliśmy liczbę uczestników do 6 tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie. Skipper zajmuje koję w mesie.
Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.
Jeżeli interesuje Cię szkolenie żeglarskie, nasz rejs jest doskonałą okazją do podniesienia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia. Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Jakiś mały wykład z teorii? Z przyjemnością!
Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.
Na rejs zapraszamy osoby powyżej 18 roku życia (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).
Gwarantujemy, że na jachcie będzie maksymalnie 6 uczestników + kapitan.

.
Ten Rejs

Ten rejs rozpocznie się w Marinie Gdańsk. Jako pierwszy cel obierzemy szwedzki porcik w Grönhögen. Aby dotrzeć do portu pokonać musimy ponad 140 Mm, co zajmie nam przy dobrych wiatrach około półtorej doby.
Grönhögen to spokojna i malownicza miejscowość letniskowa z niewielką, ale licznie odwiedzaną w sezonie przez polskie jachty mariną. Daje ukojenie po wielogodzinnym rejsie.
Kiedyś był to ważny port rybacki, w którym z kutrów i łodzi na ląd trafiał cały ładunek łososia złowionego w wodach południowego krańca Cieśniny Kalmarskiej.
Będąc już w wiosce, wybrać można się do oddalonej o ok. 9 km latarni morskiej „Długi Jan” - „Långe Jan”). Dla osób dla których na pieszo do latarni jest za daleko, przy marinie istnieje możliwość wypożyczenia roweru. Zbudowana w 1785 roku latarnia, na określenie „długi”, 42-metrowa budowla zasłużyła w pełni (jest to druga pod względem wysokości latarnia w Szwecji). Z jej galeryjki rozciąga się imponujący widok, na morze i tereny rezerwatu przyrody Ottenby, którego główną atrakcją są migrujące ptaki – południowa Olandia jest dla nich przystankiem w drodze na południe i północ, jesienią i wiosną. Tuż przy latarni jest też kolejne „naturum” czyli interaktywne muzeum przyrodnicze, w którym można poznać ekosystem tego terenu.

Dalej popłyniemy do jednego z najstarszych i najciekawszych w południowej Szwecji miast, pokonując część Cieśniny Kalmarskiej. Im dalej na północ, tym cieśnina robi się coraz ciaśniejsza. W jej najwęższym miejscu kryje się właśnie Kalmar.
Kalmar ma bardzo bogatą historię. W czasach największej świetności miasta, kiedy to Kalmar był w Szwecji ważnym portem i twierdzą broniącą jej południowej granicy, urzędowali tu nawet królowie. Miasta przez stulecia broniła warownia zamieniona w potężny zamek, który od XVII wieku do dzisiaj pozostał w zasadzie niezmienionym kształcie i jest jedną z najlepiej zachowanych renesansowych twierdz w Szwecji. Oprócz zwiedzania zamku, warto wybrać się na spacer po jego błoniach i do uroczego starego miasta. Są one jednymi z najchętniej wybieranych miejsc do spędzania wolnego czasu.
Warto również wybrać się na główny plac miasta, który znajduje się w dzielnicy Kvarnholmen. Nad rynkiem góruje monumentalna katedra zbudowana z ciosów kamiennych w latach 1660–1700. Stanowi ona jeden z najznakomitszych barokowych zabytków w całej Szwecji, a niemiecki architekt wzór do jej budowy zaczerpnął z samych Włoch. W bliskiej odległości od katedry usytuowany jest również ratusz miejski (Kalmarrådhus).

Z Kalmar udamy się na północ do kolejnego malowniczego miasteczka Olandii – Borgholmu. W sezonie turystycznym zamienia się ono w gwarny kurort. Poza sezonem, Borgholm jest spokojnym miasteczkiem ze wspaniałą mariną. W cenie postoju można skorzystać z basenu i sauny. A tego właśnie trzeba strudzonym żeglarzom! 
Najciekawszą budowlą Borgholmu są usytuowane w południowej części miasta okazałe ruiny średniowiecznego zamku - w pełni zabezpieczone ruiny udostępnione są dla zwiedzających. Warowania ta wzniesiona została w XII wieku, a przez kolejne stulecia była konsekwentnie rozbudowywana. W czasach swej świetności był to jeden z najważniejszych i najpotężniejszych zamków Królestwa.
W mieście będzie gdzie spędzić trochę czasu, są tu bowiem liczne bary i restauracje, zatem pomimo pysznego jedzenia na jachcie można skosztować miejscowych specjałów.

W ostatniej fazie rejsu, wracać do Gdańska możemy dwoma trasami. Pierwsza zakładająca opłynięcie Olandii od północy, możliwa jest przy sprzyjającej pogodzie oraz pełni sił i zapału u załogi. To spore nadłożenie drogi, zatem wszystko będzie zależało od prognoz i pozostałego do dyspozycji czasu. Jeżeli wariant północny odpadnie, wybierzemy klasyczną drogę na południe przez przez Kalmarsund.

Zaokrętowanie: 10.07.2021 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 17.07.2021 sob, godz. 09:00
Port: Marina Gdańsk, Gdańsk Port: Marina Gdańsk, Gdańsk
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 60-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Bałtyk
Trasa rejsu: Gdańsk – Grönhögen – Kalmar – Borgholm - Gdańsk

Trasa jest orientacyjna i jest zależna od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

Planowane do odwiedzenia porty to:
- Grönhögen (Olandia),
– Kalmar ,
– Borgholm (Olandia).

Transport do góry

Transport na miejsce zaokrętowania uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 37 (2018)
Bavaria Yachts

Nowy jacht, odebrany ze stoczni w marcu 2018.
Zapewnia szybką, komfortową, a także bezpieczną żeglugę. Posiada sportowy maszt, najnowszą elektronikę nawigacyjną, kompozytowe koła sterowe, pokład teakowy i bardzo nowoczesne żagle.

Długość:
11,30 m
Szerokość:
3,67 m
Zanurzenie:
2 m
Liczba miejsc:
7
Liczba koi/kabin:
7 / 3
Liczba WC:
1
Zbiornik paliwa:
120 l
Silnik:
29 KM

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- wygodną koję na jachcie w kabinie dwuosobowej
- produkty na pyszne i pełne wyżywienie
- napoje bezalkoholowe
- wszelkie opłaty portowe
- paliwo do jachtu
- gaz
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora)
- końcowe sprzątanie jachtu
- możliwość korzystania ze sztormiaka
- podstawowe ubezpieczenie

Cena rejsu nie zawiera

- dojazdu i powrotu z rejsu
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach)

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 2 100 zł

Wolne miejsca: 6

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
28.08.2021 sob
04.09.2021 sob
7 Gdańsk – Grönhögen – Kalmar – Borgholm - Gdańsk 2 100 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!