Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Rejs w CHORWACJI >>> Żeglarskie wakacje na wyspach środkowej Dalmacji I Nr: GLT-R/2021/07/319

Split - Drvenik Veli (Blue Lagoon) - Wyspa Komiža - Wyspa Biševo (Błękitna Grota) - Wyspa Vis – Wyspa Hvar - Stari Grad - Wyspa Brač (Złoty Róg, Milna) - Split

Data rozpoczęcia:
02.07.2022 sobota
Data zakończenia:
09.07.2022 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Morze Śródziemne
Trasa rejsu:
Split - Drvenik Veli (Blue Lagoon) - Wyspa Komiža - Wyspa Biševo (Błękitna Grota) - Wyspa Vis – Wyspa Hvar - Stari Grad - Wyspa Brač (Złoty Róg, Milna) - Split Więcej informacji
Jacht:
Bavaria 46 Cruiser (lub podobnej klasy) Więcej informacji

Cena: 2 460 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Polscy żeglarze kochają Chorwację. Trudno szukać drugiego kraju, który cieszyłby się tak dużą popularnością. Urozmaicone wybrzeże oraz łagodny klimat z dużą ilością słonecznych dni zachęcają do „postawienia żagli” na Adriatyku. Niewątpliwym atutem jest również dojazd z uwagi na stosunkowo niewielką odległość dzielącą Polskę od chorwackiego wybrzeża. Znajomo brzmiący język, słowiańska gościnność i otwartość, wspaniała południowa kuchnia obfitująca w wiele owoców morza, a dla tych, którzy lubią zwiedzać – wiele pamiątek i zabytków z czasów rzymskich i średniowiecznych – to nie jedyne atrakcje tego wyjątkowego kraju.

Wakacyjny rejs po wodach Chorwacji to niepowtarzalna okazja, aby poczuć, w czym tak naprawdę tkwi piękno rejsów żeglarskich oraz niepowtarzalny urok wybrzeża Chorwacji.

Znajdziemy tu wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową, z niezliczoną ilością urokliwych zatoczek, wysp, wysepek, małych przystani oraz odosobnionych, malowniczych plaż na których w pełni odpoczniemy integrując się z przyrodą. Chorwacja to też, tętniące życiem miasta i miasteczka z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi brukowanymi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienitych owoców morza i w doborowym towarzystwie spędzić czas przy lampce wina. To wszystko sprawia, że jest to miejsce zarówno dla osób z obyciem żeglarskim jak też i dla zwykłych turystów wybierających rejsy jako alternatywę dla typowych wycieczek hotelowych czy też objazdowych.
Regionami, które najczęściej wybierane są przez żeglarzy są przede wszystkim Dalmacja Środkowa i Dalmacja Południowa.

Na rejsy zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego, jednak należy być przygotowanym również na intensywną żeglugę.

Po zakończonym rejsie na życzenie wystawiamy opinie z rejsu, która będzie stanowić niezbędną dokumentację stażu na morzu!

Osoby chcące poznać tajniki żeglarstwa również będą miały taką okazję, po rejsie jest możliwość uzyskania certyfikatu ISSA!


__________________________________________________________________

Uwaga - zostały nam ostatnie 2 miejsca!!!
Przed rezerwacją proszę o telefoniczne potwierdzenie dostępności miejsc.

__________________________________________________________________

NA TYM REJSIE
... chcemy zabrać Was, do miejsc, które zachwycają i nie są dostępne dla wszystkich, którzy odwiedzają Chorwację. Są to cudowne wyspy środkowej Dalmacji, rozrzucone na wodach Adriatyku gdzie można dostać się tylko płynąc przez morze. Miasteczka i porty zlokalizowane na wyspach, często mają długą historię, sięgającą czasów greckich. Znajdziecie w nich wiele zabytkowych budowlami, wąskie i kamienne uliczki, urocze nabrzeża. Spacerując, zwiedzając i delektując się miejscowymi potrawami miło można spędzić tu czas.
Zaczniemy w jednym z bardziej znanych miast w Chorwacji, stolicy Dalmacji Splicie. To będzie nasz port początkowy i koń

Jacht wyrusza z mariny późnym wieczorem lub następnego dnia rano, po zakupach oraz szkoleniu z bezpieczeństwa.

----

WYŻYWIENIE PODCZAS REJSU
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA REJSU:
Split - Marina Kastela w Kastel Gomilica, Marina Baotic - Seget Doni, Marina Trogir lub ACI Split.
Ostateczne miejsce rozpoczęcia rejsu zostanie podane uczestnikom przed rejsem.

CO ZABRAĆ NA REJS
Jeżeli na morze wybierasz się pierwszy raz, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Zaokrętowanie: 02.07.2022 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 09.07.2022 sob, godz. 09:00
Port: Split Port: Split
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 30-60
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Śródziemne ‐ Chorwacja
Trasa rejsu: Split - Drvenik Veli (Blue Lagoon) - Wyspa Komiža - Wyspa Biševo (Błękitna Grota) - Wyspa Vis – Wyspa Hvar - Stari Grad - Wyspa Brač (Złoty Róg, Milna) - Split

Zaczniemy w jednym z bardziej znanych miast w Chorwacji, stolicy Dalmacji Splicie. To będzie nasz port początkowy i końcowy...
Wybierając się w ten rejs zobaczyć będzie można obok Splitu wiele portów, miasteczek i uroczych miejsc na wyspach środkowej Dalmacji.

Split – stolica Dalmacji w której znajdują się pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. To, co zostało po murach stało się z czasem częścią powstałej później zabudowy, wtapiając się w architekturę miasta. Warte obejrzenia jest przede wszystkim stare miasto i spacer promenadą nadmorską w otoczeniu palm.

Wypłyniemy ze Splitu i skierujemy się na wyspę Drvenik Veli. Na wyspie znajduje się słynna Błękitna Laguna, warta zobaczenia. Ale to nie jedyna zatoka na wyspie, otoczonej także przez inne zatoki zakończone piaszczystymi i żwirowymi plażami. Skaliste wybrzeże wyspy porośnięte jest zielonym lasem i urzeka malowniczością. Wyspa słynie wśród miłośników podwodnego szaleństwa - warto tutaj ponurkować używając maski i rurki. Pod wodą występują bardzo ładne formacje skalne zamieszkane przez różne gatunki małych rybek.

Płynąc dalej odwiedzimy dwie wysepki najdalej położone od brzegu, wyspy Komiža i Biševo znanej z „Błęklitnej Groty” oraz pieknych piaszczystych plaż. Wyspa jest połączona regularną linią morską z sąsiadującą dużą wyspą Vis.
Vis aż do rozpadu Jugosławii była zamknięta dla turystów zagranicznych i nadal pozostaje trochę na uboczu, będąc propozycja dla osób poszukujących zacisznych i nie skażonych masową turystyką miejsc. Malowniczy krajobraz i czyste plaże z pewnością zauroczą każdego.
Na wyspie znajdują się dwa interesujące miasteczka: miasteczko Vis we wschodniej części, które jest najstarszą osadą w całym regionie Dalmacji. W czasach starożytnych przenikały się tu różne kultury, od helleńskiej poprzez rzymską i słowiańską, dzięki czemu Vis ma niezwykły charakter i wygląd (starożytne mozaiki, ruiny rzymskich łaźni, liczne kościoły). Dla miłośników wina polecamy degustację lokalnych trunków Plavac i Vugava.
Druga ciekawa miejscowość na wyspie to Komiža. Znajduje się tu typowa kamienna, dalmacka zabudowa, która w połączeniu z obecnym na każdym kroku rybackim dziedzictwem portu, tworzą atmosferę miasteczka.

Kolejnym miejscem gdzie skierujemy nasz jacht, będzie wyspa Hvar Wyspa Hvar jest uznawana za jedną z dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie. Od wieków urzekała swoją urodą. Przyciąga atrakcyjnym położeniem, bogatą tradycją, historią oraz licznych walorami przyrodniczymi. Znajdziecie tu zarówno kameralne zatoczki, jak i gwarne i urokliwe miasta. Warto wybrać się do miast: Hvar i Stari Grad.
Miasto Hvar – wiekowe miasto, piękny port, bogata kultura i tradycja. Znajdziecie tu wspaniałą architekturę i przyrodę. Warto odwiedzić twierdzę - Fortecę (Španjola) z której widok na miasto, port i morze - pozostanie na długo w waszej pamięci, a zdjęcia staną się tapetą na fejsie.
Stari Grad ma bogatą historię, gdyż wieki temu znajdowała się tu grecka kolonia. Dziś miejsce to charakteryzuje się bardzo spokojną atmosferą i zachęca do spacerów, pośród wspaniałych pałaców i letnich rezydencji arystokratów. Miło też posiedzieć przy kawie lub niezwykle smacznym, lokalnym winie w kawiarenkach i winiarniach. Dla osób szukających aktywności, okolica jest świetnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej.

Obierając powrotny kurs na Split, odwiedzimy jeszcze wyspę Brač. To malownicza wyspa z górskim krajobrazem oblewana przez krystalicznie czystą wodę. Linia brzegowa wyspy podzielona jest wieloma plażami i zatokami z najsłynniejszą zwaną„Złotm rogiem”.
Górzysty charakter wyspy, daje możliwość trekkingu na najwyższy szczyt adriatyckich wysp - Vidova Gora (778 m n.p.m.). Niesamowite krajobrazy, które zobaczyć można ze szczytu, warte są wspinaczki i z pewnością zostaną na długo w pamięci.
Ciekawostką jest, że na wyspie wydobywany jest słynny marmur, który posłużył przy budowie nie tylko pałacu Dioklecjana w Splicie, ale też Białego Domu w Waszyngtonie!
Na wyspie odwiedzimy Milną.
Milna – miejscowość na zachodnim wybrzeżu wyspy Brač, w ślicznej zatoce bardzo dobrze chronionej od wiatrów. Niedaleko od miasteczka znajdziemy żwirowe, i częściowo piaszczyste plaże gdzie można odpocząć. To lubiane przez podróżników miejsce słynące z wolniejszego (niż w dużych i znanych kurortach) tempa życia, braku hucznych dyskotek oraz z dobrych i zawsze pełnych restauracji.

Transport do góry

Transport uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Do Chorwacji można dotrzeć na kilka sposobów:
Autokar
Podróż w obie strony to koszt nie przekraczający 500 zł. Rezerwację warto zrobić wcześniej, na „turystyczne” terminy miejsc czasem brakuje.
Samochód
Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem na czas rejsu mogą zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach, które udostępniają lokalni mieszkańcy. Koszt postoju auta na parkingu przy marinie: 50 EUR/tydzień.
Samolot
Przelot do Splitu - bezpośrednie połączenia z Warszawy oraz Katowic w sezonie 2022 do Splitu
oferuje linia WizzAir.
Przejazd z lotniska do mariny możliwy miejscowym autobusem lub taksówką.

Jacht do góry

Bavaria 46 Cruiser (lub podobnej klasy)

Rejsy odbędą się na jachcie jednokadłubowym. Będzie to jacht typu Bavaria 46 Cruiser (lub innym podobnej klasy).
Jacht tej klasy jest przestronny i wygodny dla załogi. Posiada jednocześnie dobre właściwości nautyczne.
Standardowe wyposażenie jachtów na których pływamy: dwa koła sterowe, elektryczna winda kotwiczna, autopilot, GPS z plotterem.

Do dyspozycji załogi jest przestronny kokpit osłonięty przed słońcem bimini (daszkiem), na dole są 4 zamykane kabiny dwuosobowe (w zależności od jachtu, jedna może być z koją piętrową), przestronna messa połączona z dobrze wyposażonym kambuzem i przynajmniej 2 toalety z prysznicami.

Jacht jest dobrze wyposażony pod względem żeglarskim i "hotelowym".

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- miejsce na jachcie,
- usługi skippera,
- podatek VAT,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- pościel,
- WIFI,
- ponton z silnikiem zaburtowym,
- składką na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena rejsu nie zawiera

1. Składki do kasy jachtowej* - wpłata po około 160 EUR**/osobę. Ze składki pokrywane są:
- wyżywienie,
- paliwo,
- opłaty portowe,
- sprzątanie końcowe/transit log,
- opłata klimatyczna
2. Kaucji zwrotnej:*** - wpłata 100 EUR/osobę;
3. Kosztów dojazdu na rejs / powrotu z rejsu;
4. Opłaty za miejsce parkingowe na samochód osobowy: ca. 50-70 EUR /tydzień;
5. Biletów wstępu do miejscowych atrakcji;
6. Wydatków własnych;

* - Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu, pozostając na utrzymaniu i wyżywieniu załogi.
** - Wysokość składki jest kwotą orientacyjną i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników;
*** - Wpłacona kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń za powstałe z winy załogi uszkodzenia/zgubienie osprzętu.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 2 460 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!