Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Fiordy Norwegii >>> Rejs z Bergen do Danii - I Nr: KBK-R/2021/07/598

Bergen – Haugesund - Jørpeland (Preikestolen) – Egersund – Flekkefjord - Thyboron

Data rozpoczęcia:
03.07.2021 sobota
Data zakończenia:
11.07.2021 niedziela
Ilość dni:
8 dni
Akwen:
Morze Północne, Morze Norweskie
Trasa rejsu:
Bergen – Haugesund - Jørpeland (Preikestolen) – Egersund – Flekkefjord - Thyboron Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 46 Więcej informacji

Cena: 2 600 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Rejs stażowo-szkoleniowy po Morzu Północnym to okazja do przeżycia niesamowitej przygody, poszerzenia swoich żeglarskich umiejętności, odwiedzenia niezwykłych miejsc oraz poznania ciekawych ludzi o podobnej pasji.

To co wyróżnia rejsy po Morzu Północnym to pływy i prądy. Morze w 12-to godzinnych cyklach podnosi się i opada i to czasami o dobre kilka metrów. W związku z tym powstają też prądy pływowe, które mogą osiągać w tym rejonie nawet 4-5 węzłów. Tego zjawiska nie da się na jachcie zignorować i nasz rejs jest doskonałą okazją do nauki żeglugi na pływach. Oczywiście rejs zalicza się do stażu pływowego na wyższe stopnie żeglarskie.

Każdy uczestnik rejsu – stanowi też jego załogę. Załoga jachtu, pełni wachty (również te nocne) i odpowiada za prowadzenie jednostki, przygotowanie posiłków, utrzymanie klaru na jachcie.

Rejs odbywa się w formule ALL INCLUSIVE - nie ma dodatkowych zrzutek do kasy jachtowej czy innych nieprzewidzianych kosztów!
W cenie rejsu jest pyszne wyżywienie (zapewniamy smaczne i obfite zaprowiantowanie, a w portach dokupujemy świeże produkty), opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków!

W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan, zatem będąc uczestnikiem tego rejsu, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego. Na pewno jednak tego doświadczenia nabierzesz.

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht z 2018 r.,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- załoga: maksymalnie 8 uczestników + kapitan.

_________________________________________
.
UWAGA - OSTATNIE MIEJSCE!!!
Proszę telefonicznie potwierdzić dostępność miejsca.

.
_________________________________________

W tym rejsie

Norwegia kusi żeglarzy niezwykłymi widokami, głębokimi fiordami, przyjaznymi żeglarzom marinkami. Wybrzeże południowej Norwegii jest bardzo urozmaicone, malownicze i ciekawe. Nie są to jeszcze te najgłębsze, ciągnące się dziesiątkami kilometrów, fiordy z północy. Ale dają i tak przedsmak tego co Norwegia ma do zaoferowania.

Żegluga wzdłuż pionowych skał wpadających wprost do morza, które kilka metrów od brzegu ma już głębokość kilkuset metrów robi ogromne wrażenie.

Żeglując od fiordu do fiordu postaramy się w ciągu tego tygodnia jak najwięcej zobaczyć.

Zaokrętowanie: 03.07.2021 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 11.07.2021 nie, godz. 09:00
Port: Bergen Port: Thyboron
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 60-80
Staż na wodach pływowych: TAK

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Północne, Morze Norweskie ‐ Dania, Norwegia
Trasa rejsu: Bergen – Haugesund - Jørpeland (Preikestolen) – Egersund – Flekkefjord - Thyboron

Wskazana trasa jest propozycją, którą chcemy w pełni zrealizować. Jednak przygoda na morzu zależna jest również od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję co do przebiegu trasy podejmuje doświadczony kapitan.

Przygodę zaczynamy w Norweskim Bergen.
Nie ustalamy dokładnej godziny zbiórki, ponieważ załoga przylatuje o różnych godzinach. Czekamy na Was na pokładzie przez cały dzień. Jacht będzie zacumowany w jachtowej części portu, tuż koło słynnego targu rybnego.
Drewniane stare miasto oraz sławny targ rybny domagają się, aby dokładnie je obejrzeć. Warto wiedzieć, że tutejsza ulica Bryggen wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od wieków jest gwarnym nabrzeżem, tętniącym życiem, pełna sklepów, kawiarni i straganów. Wieczorem, i w weekendy port pełen jest ruchu, a wielu miejscowych przypływa tu swoimi łodziami.
O historii Bergen więcej dowiedzieć można się podczas wizyty w Muzeum Hanzeatyckim czy twierdzy Bergenhus. To czego w Bergen pominąć nie można, to wjazd kolejką na wzgórze Floyen, z którego rozciąga się niesamowity widok na całe miasteczko, jak i otaczające je morze i pasma górskie.

Wypływając w rejs, ruszymy przez kręte korytarze stworzone przez wyspy, skały, cieśniny i przesmyki. Krajobraz jest tu niezwykle malowniczy - obok płaskiej i zielonej wyspy natknąć się możemy na wyłaniającą się wprost z morza, pionową ścianę skalną o wysokości 600 metrów! Tego nie spotyka się nigdzie indziej.

Pierwszy przystanek planujemy w miasteczku Haugesund. Miasto leży w regionie, który jest kolebką Norwegii. W czasach Wikingów, na pobliskiej wyspie Karmøy, w Avaldsnes swoją siedzibę miał król Harald Pięknowłosy – zjednoczyciel Norwegii.

Po krótkiej regeneracji w marinie, czas w dalszą drogę. Popłyniemy dalej wewnętrznymi wodami wybrzeża Norwegii, częściowo pod żaglami, częściowo na silniku w stronę osady Jørpeland. Stąd można wyprawić się na kilkugodzinny trekking na słynną skałę Preikestolen.
To cud natury i jedna z największych atrakcji w tej części Norwegii. Klif o wysokości ponad 600 m - wystający poza obrys pionowej ściany, z przepięknym widokiem na Lysefjord. Widok jest spektakularny i warto podjąć trud, aby się tu dostać.
Po wycieczce, z głową pełną wrażeń popłyniemy dalej na południe.

Miniemy Stavanger i wypływamy na otwarte morze, gdzie poczujemy długą i łagodną falę z Morza Północnego.

Kierujemy jacht w stronę Egersundu. Planujemy tu krótki postój na regenerację sił, wycieczkę krajobrazową oraz dziesiątki pamiątkowych fotek.
Warto wybrać się na spacer uroczymi uliczkami, pełnymi sklepików i kawiarenek, takimi jak Strandgaten i Storgaten. Warto również wybrać się do dzielnicy Hauen z malowniczą mozaiką domów, warsztatów i restauracji.
Alternatywą dla zwiedzania miasta, jest trekking na wzgórza otaczające Egersund. Roztacza się z nich rozległy widok na miasto i zatokę – szczególnie warto wybrać się na Varberg lub Kråkefjell.

Płyniemy dalej, kierując się do Flekkefjord. Obowiązkowym spacerem na pobliskie wzgórze, z którego roztacza się cudna panorama całego fiordu pożegnamy się z Norwegią.

Ostatni odcinek rejsu to tradycyjna morska żegluga otwartym morzem. Zejdzie nam koło doby, aby dopłynąć do duńskiego Thyboron, gdzie zakończymy rejs. Do Thyboron wpłyniemy w sobotę 10.07 po południu. W niedzielę w podróż powrotną do Polski wyruszymy po południu, a do Szczecina na dworzec PKP dotrzemy około godziny 21:00. .

Transport do góry

1) Trasa Bergen - Thyboron
- do Bergen: przelot samolotem z Polski we własnym zakresie,
- z Thyboron: organizujemy przejazd mikrobusem do Szczecina.
Transport z lotniska w Bergen na miejsce zaokrętowania uczestnik również organizuje we własnym zakresie (możliwy wygodny przejazd lokalnym autokarem Flybussen, którym przejazd kosztuje 115 NOK i trwa około 20 minut).

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 46 (2018)
Bavaria Yacht

Jacht którym płyniemy w ten rejs to Bavaria Cruiser 46. Zwodowany został w roku 2018.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

Długość:
14,24 m
Szerokość:
4,35 m
Zanurzenie:
2,1 m
Liczba koi/kabin:
9 / 4
Liczba WC:
3
Silnik:
55 KM
Wyposażenie

Wyposażenie nawigacyjne:
GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa:
radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem,
- przejazd komfortowym mikrobusem z Thyboron do Szczecina,
- produkty na smaczne i pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)**.

* - Inne lotniska po wcześniejszym uzgodnieniu.
** - Zalecamy wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- przelotu z Polski do Bergen,
- dojazdu z lotniska w Bergen do miejsca rozpoczęcia rejsu,
- wydatków własnych,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 2 600 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!