Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Bałtyk wschodni - rejs z Rygi do Gdańska Nr: KBK-R/2021/07/618

Ryga – Parnawa – Saarema – Lipaja - Gdańsk

Data rozpoczęcia:
10.07.2021 sobota
Data zakończenia:
17.07.2021 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Ryga – Parnawa – Saarema – Lipaja - Gdańsk Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 46 Więcej informacji

Cena: 2 100 zł

Wolne miejsca: 6

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy na rejs „ONE-WAY" na trasach:
- z Gdańska do Rygi, lub
- z Rygi do Gdańska.

Zatoka Ryska to naprawdę przepiękny zakątek Bałtyku, oddzielony od reszty akwenu kilkoma wyspami. Dzika przyroda, urokliwe krajobrazy wybrzeża, przyjazne mariny i mnóstwo fok wylegujących się na łachach piasku. Po prostu jest tam pięknie!

Dzięki rejsowi „w jedną stronę”, mamy wystarczającą ilość czasu, aby dopłynąć z Gdańska do Rygi lub z Rygi do Gdańska i zobaczyć po drodze jeszcze wiele co ciekawszych miejsc.

A i żeglowania w tym rejsie będzie sporo, co da wiele godzin stażu morskiego, tak potrzebnego osobom, które myślą o uzyskaniu patentów. Ponadto uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty i odpowiadają za prowadzenie jednostki. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Rejs nie jest jednak kursem na patent - w trakcie rejsu nie prowadzimy więc wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku.

Na tym rejsie

… do Waszej dyspozycji oddajemy duży, dzielny i komfortowy jacht, dający wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort żeglugi.

Do tego gwarantujemy postoje w pięknych portach i porcikach oraz odwiedziny miejsc nieosiągalnych dla zwykłego lądowego turysty.

Nie musicie też posiadać patentu żeglarskiego, bo na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.

Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Na jacht zabieramy poza kapitanem do 8 uczestników tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem.

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu,
- załoga: maksymalnie 8 uczestników + kapitan.

Zaokrętowanie: 10.07.2021 sob, godz. 17:00 Wyokrętowanie 17.07.2021 sob, godz. 09:00
Port: Ryga Port: Gdańsk
Liczba godzin stażu: 70-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Wschód: Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja
Trasa rejsu: Ryga – Parnawa – Saarema – Lipaja - Gdańsk

Rejs zaczynamy w stolicy Łotwy Rydze, kryjącej w sobie sporą dawkę niesamowitego uroku. To zabytkowe miasto z niewielką starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Mała Starówka, pozwala nam włóczyć się jej uliczkami i cieszyć pięknymi widokami. Zobaczyć tu warto średniowieczne kamienice kupieckie, gotyckie kościoły oraz secesyjne z finezją dekorowane budowle.
Dla smakoszy też się coś znajdzie. Kuchnia łotewska za sprawą krętych losów historii, łączy wpływy litewskie i rosyjskie. Z całą pewnością warto spróbować ryb (szprotek i śledzi), zupy chlebowej, grzybów na różne sposoby czy też tutejszych pierogów.
Wśród trunków dominuje piwo – szczególnie warto skosztować odmian regionalnych.

Do Rygi warto przyjechać dzień dwa przed planowanym wypłynięciem, aby nacieszyć się klimatem tego miasta, pospacerować po starówce i zwiedzić jak najwięcej.

Z Rygi obierzemy kurs na Parnawę - letnią stolicę Estonii (przez niektórych zwaną estońskim Miami) pięknie usytuowaną na brzegu zatoki morskiej. Poza długimi piaszczystymi plażami znajdziemy tam też szereg zabytków.

Kolejny punkt na mapie naszego rejsu to Sarema, największa z estońskich wysp. Wyspę porastają jałowcowe łąki, majestatyczne sosny i świerki. W krajobrazie zobaczymy też liczne wiatraki. Znajdziecie tu też najlepiej zachowany zamek, ze wszystkich średniowiecznych fortec obronnych Morza Bałtyckiego, i który po wizycie od strony lądu warto obejrzeć też i z morza.
Poza tym, Sarema to nadbrzeżne klify i kratery, które upadające meteoryty rozsiały po całej powierzchni wyspy. W wioskach na wyspie nie brak domków wciąż krytych strzechą oraz fortecznych kościołów z czasów średniowiecza.

Dalej na kursie Lipawa, z której wrócimy już do naszego pięknego Gdańska.

Transport do góry

Uczestnicy organizują transport we własnym zakresie.

Do/z Rygi można dostać się/powrócić do/z Polski na różne sposoby:
- samolotem do/z Warszawy,
- autokarem liniowym (przynajmniej kilka połączeń dziennie Pomiędzy Rygą a kilkoma miastami w Polsce).

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 46 (2015)
Bavaria Yacht

Jacht którym pływamy w tym sezonie po Bałtyku, to Bavaria Cruiser 46. Jacht ten zwodowany został w roku 2015 i jest w idealnym stanie.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

Długość:
14,24 m
Szerokość:
4,35 m
Zanurzenie:
2,1 m
Liczba koi/kabin:
9 / 4
Liczba WC:
3
Silnik:
55 KM
Wyposażenie

Wyposażenie nawigacyjne:
GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa:
radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem,
- produkty na smaczne i pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)*.

* - Zalecamy wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu na miejsce rozpoczęcia rejsu,
- kosztów powrotu z miejsca zakończenia rejsu do miejsca zamieszkania,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- wydatków własnych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 2 100 zł

Wolne miejsca: 6

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
03.07.2021 sob
10.07.2021 sob
7 Gdańsk – Lipaja – Saarema – Parnawa - Ryga 2 100 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!