Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

ITALIA - Ekskluzywne, Rodzinne wakacje na jachcie Nr: KBK-R/2021/07/642

Castellammare di Stabia (k. Neapolu) - Miseno - Ischia - Ventotene - Procida - Capri - Castellammare

Data rozpoczęcia:
31.07.2021 sobota
Data zakończenia:
07.08.2021 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Morze Śródziemne
Trasa rejsu:
Castellammare di Stabia (k. Neapolu) - Miseno - Ischia - Ventotene - Procida - Capri - Castellammare Więcej informacji
Jacht:
Jeanneau 53 (2012 / 2020) Więcej informacji

Cena: 3 150 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Was na rejs z żeglarską rodziną - rodzice z Gabrysią lat 10, Kasią lat 12.

Od kilku lat jesteśmy zauroczeni żeglowaniem z dziećmi. W naszym odczuciu jest to najlepszy sposób na rodzinne wakacje. Podczas rejsu dzieci mają szansę odkryć, że nie potrzebują miliona głośnych i plastikowych atrakcji, żeby miło i ciekawie spędzić czas. Odkrywają, że wszystko czego potrzebują jest dookoła nich. Zachwycają się przyrodą i jej mieszańcami. Pływają, skaczą, poznają historię, tajniki żeglarstwa, czytają, grają, wymyślają zabawy i co najważniejsze, spędzają z nami czas, tak zwyczajnie, bez pośpiechu.

Okazuje się, że na jachcie czas jest na wszystko, że możemy uwolnić się od słów: za chwilę, poczekaj, bo muszę.

W tym sezonie zabierzemy Was do Włoch. Będziemy poznawać włoską kuchnię i kulturę. Zachwycimy się smakami i zapachami. Zjemy prawdziwą pizzę, spaghetti, cudowne włoskie lody, tiramisu i cannoli. Pójdziemy na spacer wąskimi uliczkami i poczujemy południowy rytm życia. Będzie idealnie.

Do Waszej dyspozycji oddajemy cztery wygodne dwuosobowe kabiny. Pamiętajcie jednak, że przestrzeń na jachcie jest niewielka i ograniczona. Wymaga to otwartości i akceptacji drugiego człowieka, innych dzieci :)

Podczas rejsu dużo zależy od warunków atmosferycznych. To one decydują czy uda się nam zrealizować założony plan, czy dopłyniemy do wszystkich miejsc, które chcieliśmy zobaczyć. Zatoka Neapolitańska na przełomie lipca i sierpnia nie jest bardzo kapryśna, ale to jednak morze. Najważniejszym czynnikiem decydującym jest załoga. Każdą wcześniej zaplanowaną trasę można zmienić. Jeżeli okaże się, że wolimy stać tylko w zatokach - bardzo proszę, jeżeli bardziej do gustu przypadną nam gwarne miasteczka* - jest ich na naszej trasie pod dostatkiem :)

Jeżeli macie ochotę na wyjątkowe wakacje w wyjątkowym miejscu, zapraszamy na rejs.

WYŻYWIENIE
Sami lubimy jeść i gotować. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i lunche. Późny obiad czy kolację zjemy w lokalnej tawernie (co nie jest wliczone w cenę rejsu). Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek.

Wiemy, że każde dziecko ma inne kulinarne upodobania oraz swoje pory jedzenia. Dlatego możemy gotować wspólnie lub każdy z osoba. Ważne, aby każdy czuł się komfortowo.

Jeżeli wymagacie szczególnej diety, dajcie nam znać.

ZAŁOGA i KABINY

Na rejs zapraszamy rodziny 4 osobowe, z dziećmi w wieku od 5 do 17 lat.
Udział w rejsie wymaga rezerwacji 4 miejsc!

Aktualnie załogę rejsu stanowią:

kabina rufowa prawa i kabina skipperska (na samym dziobie):
Rodzice (ok 40 lat) z dziewczynkami (10 lat i 12 lat).

Do dyspozycji dostępne są:
kabina dziobowa prawa + kabina piętrowa
kabina rufowa lewa i kabina dziobowa lewa

UWAGA
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji.
Gwarantujemy niezmienność ceny.

___
[*Pamiętać jednak należy, że część marin na naszej trasie wymaga wcześniejszej rezerwacji, co uczyni naszą spontaniczność bardziej zaplanowaną.]

Zaokrętowanie: 31.07.2021 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 07.08.2021 sob, godz. 09:00
Port: Castellammare di Stabia Port: Castellammare di Stabia
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 30-40
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Śródziemne ‐ Włochy: Sycylia, Sardynia, Wyspy Liparyjskie
Trasa rejsu: Castellammare di Stabia (k. Neapolu) - Miseno - Ischia - Ventotene - Procida - Capri - Castellammare

Uwaga - realizacja trasy zależy od pogody
Podczas rejsu dużo zależy od warunków atmosferycznych. To one decydują czy uda się nam zrealizować założony plan, czy dopłyniemy do wszystkich miejsc, które chcieliśmy zobaczyć. Zatoka Neapolitańska na przełomie lipca i sierpnia nie jest bardzo kapryśna, ale to jednak morze.

Opis trasy rejsu

1. Dzień pierwszy (sobota) Castellamare di Stabia
Pierwszy dzień rejsu, jest dniem typowo organizacyjnym. To czas na zapoznanie się z załogą i jachtem, rozpakowanie bagaży, szkolenie żeglarskie. Porozmawiamy o swoich oczekiwaniach odnośnie rejsu, zaplanujemy trasę. Dzieci będą miały czas, aby zacząć się poznawać. Poźniej możemy wybrać się na pobliską plażę, pójść do miasteczka na lody lub pograć w planszówki na jachcie. To początek naszych wymarzonych wakacji.

2. Dzień drugi (niedziela) Castellammare di Stabia – Miseno
Wielką żeglarską przygodę czas zacząć. Do przepłynięcia mamy około 18 Mm, co zajmie nam około pięciu godzin. W tym czasie będziemy mogli wypatrywać delfinów, zgłębiać tajniki żeglarskiego fachu, uczyć się węzłów, grać w gry, rysować, śpiewać lub zwyczajnie patrzeć przed siebie zachwycając się otaczającym nas błękitem. Po drodze obowiązkowa kąpiel morzu i pierwsze próby z SUP em. To będzie prawdziwe wyzwanie, kto najdłużej utrzyma równowagę zanim wpadnie do wody?
Naszym celem jest dziś Miseno. To niezwykłe miejsce z cudowną dwukilometrową plażą, pięknym jeziorem Misenoi latarnią morską na Capo Miseno. Na uwagę zasługuje Casina Vanvitelliana, królewska rezydencja myśliwska z XVIII wieku, położona malowniczo na jeziorze Fusaro. Dla fanów nurkowania mamy tutaj wyjątkową perełkę - Baia Underwater Park. To doskonale zachowane zatopione miasto z VIII wieku, z rzeźbami i marmurowymi mozaikami. Nienurkujący nie będą w tym przypadku poszkodowani, ruiny można oglądać z łodzi ze szklany dnem.

3. Dzień trzeci (poniedziałek) Miseno - Ischia
Dziś żeglarsko leniwy dzień, do przepłynięcia mamy tylko około 10 Mm. Czy spotkamy delfiny? A może uda się nam wypatrzeć inne morskie stworzenia? Na pewno będzie okazja do zagrania w UNO, nauki węzłów lub uzupełniania dziennika podróży. Jedno jest pewnie nudy nie będzie. Po kąpieli w cichej zatoczce i pysznym lunchu, ruszymy w stronę wyspy Ischia. To kolejna perełka na naszej trasie. Możemy wybrać się na wycieczkę do położonego na skalistej wulkanicznej wysepce Castello Aragonese, z którego rozciąga się bajeczny widok na Ischię. Za wyspie znajduje się też jeden z najpiękniejszych ogrodów we Włoszech - Giardini La Mortella. Możemy też wybrać się na plażę, pójść na pizzę i lody. Ważne, aby każdy znalazł idealne rozwiązanie dla siebie.

4. Dzień czwarty (wtorek) Ischia - Ventotene
Dziś będzie żeglarski dzień. Śniadanie zjemy na wodzie i ruszymy w stronę wyspy Ventotene. Do przepłynięcia mamy 25 Mm. Będzie okazja, aby nauczyć się nazw kierunków wiatru, stanąć za kołem sterowym, poznać obsługę żagli. Na jachcie dzieci się nie nudzą. Zawsze jest coś ciekawego do zrobienia. Można też strzelać z procy do wody, kamykami znalezionymi dzień wcześniej. Dobrze sprawdza się też regenerująca drzemka czy ciekawa książka lub audiobook. Zanim zacumujemy w Ventotene, zatrzymamy się na kąpiel w morzu. Wyznajemy bowiem zasadę, że dzień bez skoków do wody, dniem straconym. Ventotene to pozostałość po starożytnym wulkanie. Ma długość 3 kilometrów i szerokość 800m. Cała wyspa jest rezerwatem przyrody, wokół wyspy rozciąga się rezerwat morski, ze względu na wyjątkowe bogactwo podwodnego życia. Na wyspie znajduje się też obserwatorium ptaków, które podczas migracji odwiedzają ją bardzo licznie. Oczywiście nie zabraknie tutaj restauracji z pysznym włoskim jedzeniem i plaży, gdzie zbudujemy piękne zamki.

5. Dzień piaty (środa) Ventotene – Prodicia
Plan na dziś, to znalezienie cichej zatoki i konkurs skoków do wody. Na bombę, na igłę, tyłem, bokiem. Jak kto woli. Poza szaleństwami na SUP ie to ulubiona aktywność naszych dzieci. Gdy poczujemy, że już czas, ruszymy dalej. Do przepłynięcia mamy około 28 Mm, a naszym celem jest niewielka Prodicia, jedna z wysp archipelagu Wysp Flegrejskich. Miejsce niezwykle piękne, będące scenerią filmów Utalentowany Pan Ripley i Listonosz. Możemy wybrać się na plażę, zjeść coś pysznie włoskiego lub wybrać się na punkt widokowy Punta dei Monaci, z którego rozciąga się fenomenalny widok na wyspę. To wakacje, nic nas nie ogranicza.

6. Dzień szósty (czwartek) Prodicia – Capri
Nasz plan na dziś to wyspa Capri nazywana perłą Zatoki Neapolitańskiej. To gwarne i bardzo popularne wśród turystów miejsce. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Capri zachwyca swoim urokiem każdego, kto się tam znajdzie. Wzgórza porośnięte winnicami, gaje cytrynowe, wąskie, bielone wapnem uliczki oraz niezwykle bujna i pachnąca roślinność. Na Capri mamy do wyboru kilka tras spacerowych, w zależności od tego co chcemy zobaczyć i jakie są możliwości nóg naszych dzieci. Na szczęście w większość miejsc dojeżdżają też lokalne autobusy. Z Ogrodów Augusta (Gardini Augustos), które same w sobie są warte zobaczenia, rozciąga się niezwykły widok na dwie słynne skały Capri. Po trudach zwiedzania, resztę dnia możemy spędzić odpoczywając na plaży lub dowolny inny sposób, którego będziemy aktualnie potrzebować.

7. Dzień siódmy (piątek) Capri - Castellamare di Stabia
Dziś śniadanie na wodzie. Do przepłynięcia mamy około 12 Mm. W drodze do Castellamare di Stabia zjemy lunch, może przygotują nam go nasze dzieci? Sprawdzimy zdobyte umiejętności, zaczniemy wspominać i planować kolejne rejsy. Poczujemy, że tydzień na jachcie to zdecydowanie za mało. Odkryjemy, że wcale nie potrzebujemy do szczęścia wielkich przestrzeni, że żeglarskie życie ma swój niepowtarzalny urok. Być może część z nas zrozumie, że przepis na idealne wakacje, to wakacje na jachcie.
Wisienką na torcie będzie wycieczka do Pompejów, a dokładnie do Parco Archeologico di Pompei. To niezwykłe miejsce, które trzeba zobaczyć. Czas zatrzymał się w tym miejscu 24 sierpnia 79 roku , gdy oddalony o 8 km Wezuwiusz wybuchł i zasypując miasto grubą warstwą popiołu sprawił, że zniknęło na 1700 lat.

8. Dzień ósmy (sobota) Castellamare di Stabia
Każda, nawet najpiękniejsza podróż kiedyś się kończy. Zostają wspomnienia i cudowna energia pozwalająca planować kolejny wyprawy.
Wracamy do domu.

Transport do góry

We własnym zakresie.

Do Neapolu najwygodniej oczywiście można się dostać samolotem.

Rejs zaczynamy w Castellammere di Stabia, miejscowości oddalonej o 30 km od lotniska w Neapolu.

Koszt transferu z lotniska do mariny to okokło 35 Euro. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ kierowca zawiezie Was prosto z lotniska pod jacht.

Jacht do góry

Jeanneau 53 (2012 / 2020)

We Włoszech żeglować będziemy na francuskim jachcie. Mamy nadzieję, że Zatoka Neapolitańska się na nas nie obrazi. Warto podjąć takie ryzyko, gdyż Jeanneau 53 (czyt. żanu) 53 to jacht wyjątkowy. J
st bardzo duży (ponad 16 metrów długości), pięciokabinowy z dodatkową kabiną dla skippera, trzema sporymi łazienkami i bardzo ładną mesą. Jachty francuskie mają wśród żeglarzy opinię ładniejszych, bardziej funkcjonalnych, przemyślanych i znacznie lepiej żeglujących niż ich niemieccy konkurenci. Na żadną z powyższych cech dzieci i tak nie zwracają uwagi. Dlatego ważne, że jacht ma bardzo duży i przestronny kokpit, w którym zmieszczą się wszyscy w trakcie gier i zabaw. Szerokie półpokłady i ogromny pokład na dziobie. Będzie gdzie leżeć, wypatrywać delfinów lub bujać się w hamaku. I najważniejsze - na rufie odpowiednio dużo miejsca, aby przetestować każdą z 473 kombinacji skoków do wody!

Parametry

Rocznik: 2012 / 2020
Długość: 16.06 m
Szerokość: 5.20 m
Ilość kabin: 5
Ilość WC: 3
Zanurzenie: 2.30 m
Żagle: 140.00 m²
Silnik: 75.00 KM

Wyposażenie nawigacyjne:
GPS z mapami elektronicznymi w kokpicie, odbiornik AIS, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, log, sonda, wiatromierz

Wyposażenie bezpieczeństwa:
radio VHF z DSC, zestaw pirotechniki, kamizelki ratunkowe, uprzęże bezpieczeństwa, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka, zamrażarka, trzy toalety morskie z prysznicami, radio z USB, świeża pościel, ręczniki

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- miejsce na jachcie w kabinie dwuosobowej,
- produkty na pełne i smaczne śniadania oraz lunche,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo i gaz,
- świeżą pościel,
- sprzątanie końcowe jachtu,
- deskę Stand Up Paddle,
- brak kaucji,
- ubezpieczenie w wersji minimalnej.

Cena rejsu nie zawiera

- przelotu oraz transferów z lotniska,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- kolacji w tawernach,
- rozszerzonego ubezpieczenia KL i NNW,
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z rejsu z powodu COVID-19.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 3 150 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!