Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Chorwacja - Rejs z Zadaru do Splitu Nr: GLT-R/2022/09/353

Zadar - Telascica - Kornati - Szybenik - Skradin (Wodospady Krka) - Primosten - Split - Drvenik Veli (Blue Lagoon) - Vrgada - Zadar

Data rozpoczęcia:
03.09.2022 sobota
Data zakończenia:
10.09.2022 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Morze Śródziemne
Trasa rejsu:
Zadar - Telascica - Kornati - Szybenik - Skradin (Wodospady Krka) - Primosten - Split - Drvenik Veli (Blue Lagoon) - Vrgada - Zadar Więcej informacji
Jacht:
Bavaria 46 Cruiser (ewentualnie podobny) Więcej informacji

Cena: 2 340 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zastanawiasz się, gdzie popłynąć na pierwszy (a może już kolejny) rejs?

Podpowiadamy – płyńcie z nami na rejs wzdłuż dalmackiego wybrzeża!!!

Polscy żeglarze kochają Chorwację. Naprawdę. Zresztą żeglarze innych narodowości też zjawiają się tu w dużej liczbie. W sezonie porty pełne są gwaru brzmiącego wieloma językami.

Trudno szukać drugiego kraju, który cieszyłby się tak dużą popularnością. Fenomen ten ma wiele źródeł: urozmaicone wybrzeże, łagodny klimat z dużą ilością słonecznych dni. To wszystko zachęca do „postawienia żagli” na Adriatyku.

Dla Polaków niewątpliwym atutem tego kraju jest również dobry dojazd, z uwagi na stosunkowo niewielką odległość dzielącą Polskę od chorwackiego wybrzeża.

Niebagatelne są też: znajomo brzmiący język, słowiańska gościnność i otwartość, wspaniała południowa kuchnia obfitująca w wiele owoców morza.
Zaś dla tych, którzy lubią zwiedzać – wiele zabytków z czasów rzymskich i średniowiecznych.

Trudno w kilku zdaniach opisać ten atrakcyjny i wyjątkowy kraju. Tu odsyłamy Was do przewodników, bo przed wyjazdem warto zrobić sobie listę miejsc które chcecie odwiedzić i atrakcji z których zechcecie skorzystać. Kilka wskażemy dalej, jednak to tylko ułamek możliwości.

Dla żeglarzy i nie tylko, wakacyjny rejs po wodach Chorwacji to niepowtarzalna okazja, aby poczuć, w czym tak naprawdę tkwi piękno rejsów żeglarskich oraz niepowtarzalny urok wybrzeża Chorwacji.
Znajdziemy tu wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową, z niezliczoną ilością urokliwych zatoczek, wysp, wysepek, małych przystani oraz odosobnionych, malowniczych plaż na których w pełni odpoczniemy integrując się z przyrodą. Chorwacja to też, tętniące życiem miasta i miasteczka z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi brukowanymi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienitych owoców morza i w doborowym towarzystwie spędzić czas przy lampce wina. To wszystko sprawia, że jest to miejsce zarówno dla osób z obyciem żeglarskim jak też i dla zwykłych turystów wybierających rejsy jako alternatywę dla typowych wycieczek hotelowych czy też objazdowych.
Regionami, które najczęściej wybierane są przez żeglarzy są przede wszystkim Dalmacja Środkowa i Dalmacja Południowa.

Na rejsy zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego, jednak należy być przygotowanym również na intensywną żeglugę.

Po zakończonym rejsie na życzenie wystawiamy opinie z rejsu, która będzie stanowić niezbędną dokumentację stażu na morzu!

Osoby chcące poznać tajniki żeglarstwa również będą miały taką okazję, po rejsie jest możliwość uzyskania certyfikatu ISSA!

NA TYM REJSIE
... chcemy zabrać Was, do miejsc, które zachwycają wszystkich odwiedzających Chorwację. Są to między innymi jej miasta, z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienitych owoców morza. Odwiedzimy więc Split z jego romańskimi zabytkami i Zadar.
Rejsy w Chorwacji to także idealna sposobność, aby zobaczyć niezwykłe cuda chorwackiej przyrody. Na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Krka, w którym można podziwiać bogatą roślinność oraz niesamowite wodospady na rzece Krka.

Jacht wyrusza z mariny późnym wieczorem lub następnego dnia rano, po zakupach oraz szkoleniu z bezpieczeństwa.

----

WYŻYWIENIE PODCZAS REJSU
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA I ZAKOŃCZENIA REJSU:
-> Marina Zadar

Ostateczne miejsce rozpoczęcia rejsu zostanie podane uczestnikom przed rejsem.

CO ZABRAĆ NA REJS
Jeżeli na morze wybierasz się pierwszy raz, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Zaokrętowanie: 03.09.2022 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 10.09.2022 sob, godz. 09:00
Port: Zadar Port: Zadar
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 40-60
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Śródziemne ‐ Chorwacja
Trasa rejsu: Zadar - Telascica - Kornati - Szybenik - Skradin (Wodospady Krka) - Primosten - Split - Drvenik Veli (Blue Lagoon) - Vrgada - Zadar

Podczas rejsu płynąć będziemy z Zadaru do Splitu, i z powrotem.

Odwiedzimy wiele ciekawych miejsc, portów i wysp. Kilka słów o tych miejscach, do których możemy zawinąć:

Zadar - miasto pięknie rozlokowane nad Morzem Adriatyckim. Jest piątym miastem w kraju i centrum gospodarczym oraz kulturalnym północnej Dalmacji.
Zaraz po przybyciu, polecamy wybrać się do piekarni na tradycyjnego burka, za kilka kun. Na wykwintniejsze dania poczekajcie do wieczora.
Zobaczyć tu koniecznie trzeba starówkę znajdującą się na półwyspie. Otaczają ją mury obronne, przez które można wejść jedną z pięciu bram. Zbudowano je według rzymskich zasad urbanistycznych, gdzie od kilku większych ulic odchodzą poprzeczne wąskie uliczki, tworząc prostokątne insule (rzymskie kamienice czynszowe). Antyczne ruiny sąsiadują ze średniowiecznymi kościołami i renesansową zabudową tworząc osobliwą mieszaninę stylów architektonicznych.
Późnym wieczorem Zadar jest niezwykle klimatyczny, spokojny i… romantyczny! I to jest czas na ucztę. Czy jest coś lepszego niż dobre wino w ulubionym towarzystwie, spacer po zabytkowym mieście, wąskimi, kamiennymi uliczkami, zakończony nad brzegiem morza, przy dźwięku morskich organów?
Aha, zobaczycie tu też Sfinksa, takiego jakiego spotkać można w Egipcie.

Na początek skierujemy jacht do zatoki Telašćica znajdującej się w południowej części wyspy Dugi Otok. Zatoka wbija się w wyspę na głębokość 8 km a wokół niej rozpościera się Park Narodowy – miejsce, którego będąc w tym rejonie pominąć nie wolno.

Dugi Otok jest największą wyspą Północnej Dalmacji. Jest synonimem pięknych widoków i czystej wody, pozwala na głęboki relaks. Dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wyspa jest miejscem idealnym zarówno na trekking jak i snurkowanie u jej brzegów.
Wyspa przy szerokości dochodzącej do 4,6 km, ma długość ok. 43 km – stąd też jej nazwa. Wzdłuż wyspy ciągnie się wapienny klif, którego najwyższy punkt Vela Straža osiąga 338 metrów n.p.m. Dugi Otok przyciąga też uwagę najwyższą latarnią morską nad Adriatykiem.

Sali to największa na wyspie Dugi Otok, choć niewielka miejscowość, znana z letnich festynów folklorystycznych i wyścigów osłów. Mieszkańcy utrzymują się głównie z rolnictwa, rybołówstwa czy też uprawy oliwek.

Narodowy Park Kornati położony jest w Dalmacji Środkowej i liczy około 87 wysp i wysepek. Nie trzeba dodawać, że każdego roku przyciąga tysiące żeglarzy.
Wody Parku Narodowego Kornati, charakteryzują się przejrzystą wodą. To doskonały rejon do rodzinnego żeglowania. Jest on na tyle rozległy, że możemy spokojnie znaleźć tu zaciszne miejsce do zakotwiczenia.

Dalej popłyniemy do Szybenika. Šibenik to miasto malowniczo usytuowane nad rzeką Krka, na zboczu góry, w pobliżu Parku Narodowego Krka. Przyciąga dzięki unikatowej architekturze i licznym zabytkom. To właśnie dzięki nim, Szybenik został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stare miasto szczyci się gotycko-renesansową katedrą Św. Jakuba, w całości zbudowaną z kamienia oraz wieloma innymi perełkami architektury.

Popłyniemy do pięknego miasteczka Skradin do którego aby dotrzeć, trzeba wpłynąć w malownicze przełomy rzeki Krka. Po zacumowaniu, w wygodnej marinie będzie okazja wybrać się na wycieczkę ku legendarnym wodospadom u źródeł rzeki. Wieczorem zaś można wybrać się na degustację najlepszej (według opinii koneserów) chorwackiej rakiji lub dla zwolenników łagodniejszych trunków - doskonałego domowego wina. Po takim wstępie, czas na ucztę: delektować możecie się smakiem wspaniałych serów i legendarnej dojrzewającej szynki prsiut.

Primošten - niewielkie malownicze miasteczko, otoczona z trzech stron wodą, położona jest na półwyspie pomiędzy zatokami Primošten i Raduča połączonej z lądem wąskim wałem. Z niewielkiej osady rybackiej założonej w XVI wieku przekształciło się w kurort letniskowy ze wspaniałymi zabytkami i wieloma atrakcjami turystycznymi. Starówka z wąskimi, krętymi uliczkami, winnicami i restauracjami, gdzie można skosztować tradycyjnych potraw zajmuje prawie całą wyspę.

I wreszcie dotrzemy do Splitu. Split – stolica Dalmacji w której znajdują się pozostałości gigantycznego pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. To, co zostało po murach stało się z czasem częścią powstałej później zabudowy, wtapiając się w architekturę miasta (obecnie w obrębie pałacowych murów stoi 220 budynków!, zamieszkałych przez około 3 tys. ludzi, a ponadto znajdują się tu liczne punkty usługowe, sklepy, kawiarnie, restauracje, muzea itp. ). Większość najciekawszych miejsc starego miasta, znajdziecie się właśnie w jego obrębie, i zlokalizowana jest tuż przy wybrzeżu, blisko portu.
Towarzyski życie Splitu koncentruje się w obrębie starego miasta i nadmorskiej, wysadzanej palmami promenady.
Warto też odwiedzić katedrę św. Dujama. Katedra jest najbardziej charakterystycznym zabytkiem starego miasta, ma kształt niskiej i przysadzistej rotundy z wysoką i smukłą dzwonnicą dominującą w panoramie miasta. Ciekawostką jest to, iż katedra w Splicie jest dzisiaj najstarszą katedrą na świecie, biorąc pod uwagę wiek budynku, w którym się mieści – pochodzi z początku IV w.  gdyż powstała w mauzoleum Dioklecjana.

Czas obrać kurs powrotny na Zadar. Wracając odwiedzimy jeszcze mniejsze wyspy: Drvenik Veli i Vrgada.

Drvenik Veli to wyspa na której znajdziecie słynną Błękitną Lagunę, wartą zobaczenia. To nie jedyna zatoka na wyspie, a wszystkie zakończone są piaszczystymi czy żwirowymi plażami. Skaliste wybrzeże wyspy porośnięte jest zielonym lasem i urzeka malowniczością. Wyspa słynie wśród miłośników podwodnego szaleństwa - warto tutaj ponurkować używając maski i rurki. Pod wodą występują bardzo ładne formacje skalne zamieszkane przez różne gatunki małych rybek.

Transport do góry

Transport uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Do Chorwacji można dotrzeć na kilka sposobów:

Autokar
Podróż w obie strony to koszt (dla uczestników rejsu) 500 zł. Rezerwację warto zrobić wcześniej, na „turystyczne” terminy miejsc czasem brakuje.

Samochód
Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem na czas rejsu mogą zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach, które udostępniają lokalni mieszkańcy. Koszt postoju auta na parkingu przy marinie: 50 EUR/tydzień.

Samolot
Przelot do Zadaru - bezpośrednie połączenia z Warszawy oraz Katowic w sezonie 2022 do Splitu
oferuje linia WizzAir.
Przejazd z lotniska do centrum Zadaru możliwy miejscowym autobusem a do samej mariny taksówką.

Jacht do góry

Bavaria 46 Cruiser (ewentualnie podobny)

Rejsy odbędą się na jachcie jednokadłubowym. Będzie to jacht typu Bavaria 46 Cruiser (lub innym podobnej klasy).
Jacht tej klasy jest przestronny i wygodny dla załogi. Posiada jednocześnie dobre właściwości nautyczne.
Standardowe wyposażenie jachtów na których pływamy: dwa koła sterowe, elektryczna winda kotwiczna, autopilot, GPS z plotterem.

Do dyspozycji załogi jest przestronny kokpit osłonięty przed słońcem bimini (daszkiem), na dole są 4 zamykane kabiny dwuosobowe (w zależności od jachtu, jedna może być z koją piętrową), przestronna messa połączona z dobrze wyposażonym kambuzem i przynajmniej 2 toalety z prysznicami.

Jacht jest dobrze wyposażony pod względem żeglarskim i "hotelowym".

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- miejsce na jachcie,
- usługi skippera,
- podatek VAT,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- pościel,
- WIFI,
- ponton z silnikiem zaburtowym,
- składką na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena rejsu nie zawiera

1. Składki do kasy jachtowej* - wpłata po około 160 EUR**/osobę. Ze składki pokrywane są:
- wyżywienie,
- paliwo,
- opłaty portowe,
- sprzątanie końcowe/transit log,
- opłata klimatyczna
2. Kaucji zwrotnej:*** - wpłata 100 EUR/osobę;
3. Kosztów dojazdu na rejs / powrotu z rejsu;
4. Opłaty za miejsce parkingowe na samochód osobowy: ca. 50-70 EUR /tydzień;
5. Biletów wstępu do miejscowych atrakcji;
6. Wydatków własnych;

* - Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu, pozostając na utrzymaniu i wyżywieniu załogi.
** - Wysokość składki jest kwotą orientacyjną i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników;
*** - Wpłacona kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń za powstałe z winy załogi uszkodzenia/zgubienie osprzętu.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 2 340 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!