Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Rejs po Wyspach Kanaryjskich w lutym 2023 Nr: MIM-R/2022/12/312

Teneryfa - Gran Canaria/La Palma/Gomera - Teneryfa

Data rozpoczęcia:
11.02.2023 sobota
Data zakończenia:
18.02.2023 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Atlantyk
Trasa rejsu:
Teneryfa - Gran Canaria/La Palma/Gomera - Teneryfa Więcej informacji
Jacht:
Sun Odyssey 449 Więcej informacji

Cena: 2 300 zł

Zakończony

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy na wspaniałą przygodę na żaglach. W czasie rejsu odwiedzimy najpiękniejsze zakątki archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Z nami zobaczysz między innymi klify Los Gigantes, skalne organy na Gomerze, wejdziemy lub wjedziemy na Teide (najwyższy szczyt Hiszpanii), a wieczorem spróbujemy najlepszych ośmiornic i wybornego wina z Lanzarote.

W czasie rejsu odwiedzimy 2-3 wyspy, a jeśli pogoda w połączeniu z chęciami i umiejętnościami załogi pozwoli to kto wie, może nawet będą to 4 wyspy.
Zresztą nie tylko będziemy żeglować. Wyspy Kanaryjskie posiadają wspaniałe miejsca, których nie można wręcz nie zobaczyć!!!

Rejs jest przeznaczone dla wszystkich osób. Umiejętności żeglarskie nie są wymagane, jednak wcześniejsze doświadczenie żeglarskie i morskie jest zalecane. Silny wiatr i fala to specyfika oceanu.

Atuty rejsu:
- dużo żeglowania (w tym nocne przeloty),
- silne wiatry i oceaniczna duża fala,
- przepiękne i zróżnicowane wyspy,
- znakomita kuchnia: ryby, owoce morza, świeże owoce, pierwszorzędne wino.

(UWAGA - aby zabezpieczyć Was na wszelkie, nieprzewidziane sytuacje - do ceny rejsu wliczyliśmy dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji z rejsu (w tym z powodu Covid-19).


__________________________________________________________________________________

UWAGA - OSTATNIE MIEJSCE!

Rezerwacja tylko po potwierdzeniu bieżącej dostępności miejsca.

__________________________________________________________________________________

Na tym rejsie

Będziemy żeglować po WYSPACH SZCZĘŚLIWYCH!!!

Jak wyobrażacie sobie luty?

- O, nie, nie, żadnego mrozu i śniegu!!!

Tylko ciepły wiatr na skórze, oblewające Was słońce i szum oceanicznej fali! I tak właśnie może być na naszym rejsie.

Zapraszamy wszystkich spragnionych morskiej przygody, i nie tylko. Oprócz żeglarskich emocji każdy znajdzie coś dla siebie na lądzie. Przepiękne wulkaniczne krajobrazy, strome skaliste klify i ciepły ocean to tylko część atrakcji jakie oferują KANARY.

Do tych atrakcji można dotrzeć na różne sposoby. Są tutaj szlaki dla mniej lub bardziej wprawnych fanów trekkinu, malownicze i wymagające trasy rowerowe, a także ciekawe trasy dla wielbicieli czterech kółek.

A po wysiłku czeka pyszne jedzenie. Doskonałe owoce morza, wino i długie ciepłe wieczory w portach.

To wszystko co czeka na żeglarzy, którzy odwiedzą ten malowniczy zakątek na Atlantyku.

Zaokrętowanie: 11.02.2023 sob, godz. 17:00 Wyokrętowanie 18.02.2023 sob, godz. 09:00
Port: Teneryfa - Marina San Miguel Port: Teneryfa - Marina San Miguel
Liczba godzin stażu: 30-60
Staż na wodach pływowych: TAK

Trasa rejsu do góry

Akwen: Atlantyk ‐ Wyspy Kanaryjskie
Trasa rejsu: Teneryfa - Gran Canaria/La Palma/Gomera - Teneryfa

UWAGA
1. Odwiedziny w konkretnych portach zależą od prognoz pogody oraz decyzji skippera podjętej w porozumieniu z załogą.
2. Rejsy odbywają się często w silnych wiatrach i przy dużej fali, więc należy być świadomym tej specyfiki żeglowania po Kanarach.

TRASA

Teneryfa jest największą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich i jest najgęściej zaludnioną wyspą Hiszpanii. Również na wyspie znajduje się najwyższa góra Hiszpanii – Teide (wygasły wulkan o wysokości 3718 m n.p.m.).
Łańcuch górski dzieli Teneryfę na dwie części zarówno pod względem krajobrazowym, jak i klimatycznym. Południe jest bardziej suche, cieplejsze i piaszczyste, a północ bardziej deszczowa, chłodniejsza, ze skalistym wybrzeżem i niezwykłą tropikalną roślinnością.
Na wyspie panuje przyjazny klimat z dużą liczbą słonecznych dni (na południu wyspy ponad 300) i ze średnią temperaturą 20° - 22°C zimą i 26° - 28°C latem. Wiatry niosą nad wyspę wilgoć i chłodne prądy oceanu wpływają łagodząco na temperaturę, ale także generują czasami chmury, głównie po północnej i północno-wschodniej stronie wyspy.

Teneryfa to plażowy raj i oferuje jedne z najlepszych plaż w Hiszpanii. Od Costa Adeje, gdzie dziesiątki plaż są oblegane przez tłumy turystów, po Anagę – ze znacznie mniejszą ilością, ale za to kameralnych plaż. Każdy znajdzie tu plażę dla siebie, od amatorów złotego piasku do lubiących wulkaniczne czarne plaże.

Panują tu też idealne warunki do uprawiania sportów wodnych: żeglarstwa, surfingu, windsurfingu, kitesurfingu i nurkowania, a masywy górskie zachęcają do dłuższych trekkingów i spacerów. Są też liczne trasy dobre do jazdy rowerowem.
Polecane miejsca: Park Narodowy Canadas del Teide, Park Karaiobrazowy Teno, Góry Anaga.

Gran Canaria często nazywana jest „kontynentem w miniaturze”. Wszystko dlatego, że charakteryzuje się oszałamiającą różnorodnością. Można tu znaleźć bogactwo przyrody: piękne długie piaszczyste plaże z jednej strony a z drugiej urwiste wybrzeże, palmowe oazy i sosnowe lasy kontrastujące z poszarpanymi i suchymi wąwozami. Dzięki temu można tu uprawiać wszelkie sporty wodne a także rozkoszować się trekkingiem i wędrówkami górskimi (na wyspie dostępne jest około 2000 km szlaków o różnych stopniach trudności).
Uroku wyspie dodają wypielęgnowane wioski nad którymi dominują wysokie masywy górskie.
Nie brakuje tu też kurortów w których gwar nigdy nie cichnie z bogatą infrastrukturą turystyczną i ofertą kulturalną.
Las Palmas – stolica Wysp Kanaryjskich - to dziewiąta aglomeracja Hiszpanii i ważny port. Słynie z klimatu i zabytków architektury kanaryjskiej. Tu organizowany jest jeden z większych karnawałów świata. W stolicy archipelagu jest też wyróżniona błękitną flagą słynna plaża Las Centeras.

Polecane miejsca: Rezerwat Wydm (Dunas de Maspalomas), Muzeum Kanaryjskie (El Museo Canario), Dom Kolumba w Las Palmas, Katedra św. Anny, Poema del Mar (akwarium o poj. 8 mln litrów wody).

La Gomera to druga z najmniejszych wysp archipelagu. Naszym zdaniem zaskakuje pozytywnie. Turystów tu mniej więc znaleźć tu można ciszę i spokój. Nad brzegiem morza mało jest miejsca, więc spokojne wioski rozpościerają się na tarasach i zboczach wąwozów. Zabudowane białymi domami i kościołkami, otoczone zielenią palm cieszą oczy. Kolejną, niewątpliwą atrakcją wyspy, są lasy wawrzynowe tworzące Park Narodowy Garajonay (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Lasy spowite są wieczną mgłą, paprocie osiągają gigantyczne rozmiary, a gałęzie drzew laurowych splatają się nad głowami, tworząc zielony dach. Powietrze jest tu zawsze wilgotne. Najciekawsze trasy trekkingowe znajdują się w El Cedro, najdzikszej i najbardziej wilgotnej części parku. Polecamy trasę prowadzącą do malowniczego wodospadu.
Główne miasto portowe na wyspie to San Sebastian. W odróżnieniu od innych miast wyspy tworzą setki kolorowych, a nie białych domów. Na większości z nich możemy odnaleźć ciekawe malowidła jaszczurek oraz morskich pejzaży.
W 1492 wyspę odwiedził Krzysztof Kolumb. Oczarowany wdziękami pewnej damy, nabierał energii przed swoją wyprawą do Indii zostając tu przez miesiąc. Przy Calle Real, głównej ulicy miasta San Sebastian, znajduje się Dom Kolumba (Casa de Colón). W domu obejrzeć można ekspozycję przedstawiającą sztukę Ameryki Łacińskiej.
Ciekawostką wyspy jest „El Silbo”. Pierwotni mieszkańcy wyspy – Guanczowie, stworzyli „El Silbo” czyli język gwizdów pozwalający porozumiewać się na większe odległości. Jest on wciąż w użyciu na La Gomerze i aby nie nie wymarł, uczy się go obowiązkowo dzieci w tutejszych szkołach.

Transport do góry

Na Teneryfę latają samoloty linii Wizzair i Ryanair, z lotnisk w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.
Marina znajduje się 8 km od lotniska. Autobus spod terminala jedzie 15 minut.

Na Teneryfę latają samoloty linii Wizzair i Ryanair, z lotnisk w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.
Marina znajduje się 8 km od lotniska. Autobus spod terminala jedzie 15 minut.

Jacht do góry

Sun Odyssey 449 (2017)
Jeanneau

Wysoki standard wyposażenia, wysoka jakość wykonania.
Doskonałe właściwości nautyczne.
Na jachcie znajdują się 4 kabiny: 3 z kojami płaskimi dwuosobowymi i jedna z 2 kojami piętrowymi. Maksymalna liczba uczestników rejsu to 7 osób, dlatego nikt nie śpi w messie.

Długość:
13,34 m
Szerokość:
4,24 m
Zanurzenie:
2,2 m
Liczba miejsc:
8
Liczba koi/kabin:
8 / 4
Liczba WC:
2
Zbiornik wody:
530 l
Zbiornik paliwa:
200 l
Silnik:
57 KM
Wyposażenie

4 duże kabestany, 1 elektryczny, grot z listwami stawiany tradycyjnie, fok rolowany, ster strumieniowy na dziobie w tunelu, bimini i sprayhood, chartplotter Raymarine, radio VHF z DSC, ręczna UKFka, wiatromierz, log, echosonda, dodatkowe akulumatory

Na jachcie znajduje się ogrzewanie, inwerter, lodówka z zamrażarką, kuchenka z piekarnikiem, odtwarzacz CD, MP3, głośniki, telewizor, książki, gry, wędki, pościel i ręcznik dla każdego uczestnika. Na rufie wygodna platforma kąpielowa.

oceaniczna tratwa ratunkowa, radiopłata EPIRB, pełne wyposażenie ratunkowe dla załogi 10 osób, dwa koła ratunkowe, pirotechnika, apteczka

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- koję na jachcie,
- opiekę skippera,
- podstawowe ubezpieczenie NNW i KL,
- korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego na jachcie,
- podstawowe szkolenie żeglarskie,
- sprzątanie końcowe,
- kołdrę, poduszkę, pościel,
- ręcznik,
- ponton z silnikiem,
- ubezpieczenie od rezygnacji (uwzględniające zachorowanie na COVID).

Cena rejsu nie zawiera

1. Składki do kasy jachtowej* na wyżywienie, opłaty portowe, paliwo do jachtu i do pontonu: zazwyczaj ok. 150 - 170 EUR/osobę/tydzień - składka zbierana na burcie przy rozpoczęciu rejsu i rozliczana po rejsie przez załogę;
2. Kosztów dojazdu na miejsce i powrotu z rejsu;
3. Kosztów dodatkowych atrakcji;
4. Podatków i opłat lokalnych;
5. Wydatków własnych;

_________________
* - Skipper nie partycypuje w kasie jachtowej i pozostaje na utrzymaniu (wyżywieniu) załogi w czasie rejsu.

Harmonogram płatności:
  • 50% – w dniu rezerwacji online
  • 50% – 1 miesiąc do rozpoczęcia

Cena: 2 300 zł

Zakończony

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!