Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Staż na pływach >>> Rejs z Bałtyku na Morze Północne Nr: KBK-R/2024/04/940

Breege - Kanał Kiloński - Helgoland - Borkum - Bremerhaven

Data rozpoczęcia:
13.04.2024 sobota
Data zakończenia:
21.04.2024 niedziela
Ilość dni:
8 dni
Akwen:
Morze Północne, Morze Norweskie
Trasa rejsu:
Breege - Kanał Kiloński - Helgoland - Borkum - Bremerhaven Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 45 Więcej informacji

Cena: 2 900 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Rejs stażowo-szkoleniowy po Morzu Północnym to okazja do przeżycia niesamowitej przygody, poszerzenia swoich żeglarskich umiejętności, odwiedzenia niezwykłych miejsc oraz poznania ciekawych ludzi o podobnej pasji.
Morze Północne w letnich miesiącach jest przyjemniejsze do żeglowania niż nasz rodzimy Bałtyk. Jest tu odczuwalnie cieplej i mniej deszczowo. Fala jest znacznie dłuższa, a przez to łagodniejsza i znacznie mniej drażni ludzki błędnik nie powodując tak silnych niedogodności ... jak Bałtyk.

To co wyróżnia rejsy po Morzu Północnym to pływy i prądy. Morze w 12-to godzinnych cyklach podnosi się i opada i to czasami o dobre kilka metrów. W związku z tym powstają też prądy pływowe, które mogą osiągać w tym rejonie znaczne prędkości i mają wpływ na kurs jachtu. Zjawiska tego nie da się na jachcie zignorować i nasz rejs jest doskonałą okazją do nauki żeglugi na pływach. Prądy i pływy nie są niczym strasznym dla kapitana, który umie je policzyć i uwzględnić w nawigacji. A nie jest to sztuka tajemna i sami opanujecie ją po kilku dniach rejsu. Oczywiście rejs zalicza się do stażu pływowego na wyższe stopnie żeglarskie.

Rejs odbywa się w formule ALL INCLUSIVE - nie ma dodatkowych zrzutek do kasy jachtowej czy innych nieprzewidzianych kosztów!
W cenie rejsu jest pyszne wyżywienie (zapewniamy smaczne i obfite zaprowiantowanie, a w portach dokupujemy świeże produkty), opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków!

W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan, zatem będąc uczestnikiem tego rejsu, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego. Na pewno jednak tego doświadczenia nabierzesz, tym bardziej, że każdy uczestnik stanowi też załogę jachtu.
Członkowie załogi mają swoje obowiązki: pełnią wachty (również te nocne) i odpowiadają za prowadzenie jednostki, przygotowują posiłki, utrzymują klar na jachcie.

Rejs nie jest jednak kursem na patent. W trakcie rejsu nie prowadzimy wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku. Szkolenia na patent czy manewrowania jachtem morskim dostępne są odrębnie na naszym portalu.

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- nowy, doskonale wyposażony jacht zwodowany w 2020 roku,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- przejazd mikrobusem do portu rozpoczęcia/z portu zakończenia rejsu,
- niezmienną cenę rejsu po dokonanej rezerwacji.


______________________________________________________________
.
UWAGA - ostatnie miejsca!

Zalecamy potwierdzić bieżącą dostępność miejsca!
.
______________________________________________________________
.

W tym rejsie

W jednym rejsie zaliczymy dwa morza: Bałtyckie i Północne, oraz łączący je Kanał Kiloński.
Wypłyniemy z portu Breege i skierujemy się w stronę wyspy Fehmarn, a po jej minięciu popłyniemy na Holtenau gdzie zaczyna się kanał Kiloński.
To pierwsze wejście na wody Kanału Kilońskiego, dla kogoś, kto nim jeszcze nie płynął będzie ciekawym doświadczeniem. Śluzowanie i mijanie ogromnych statków handlowych w odległości zaledwie kilku metrów od burty jachtu na pełnym morzu wywołałoby popłoch, a tutaj jest to normalne.

Dalej już za kanałem czeka nas wyjście w morze z ujscia Łaby. Tu musimy się przygotować bo przed nami wody pływowe o prędkości nawet 4 węzłów. To ważny moment rejsu, więc warto mocno na nim skoncentrować swoją uwagę. Odpowiedni moment wyjścia, pomoże nam szybko wypłynąć, a nie tracić czas i walczyć z falą przyboju.

Na otwartym morzu, będzie już spokojniej. Skierujemy się na wyspę Helgoland. To bardzo ciekawa i malownicza wyspa. Spacer wokół niej zajmuje niecałą godzinę. Podczas spaceru zobaczycie przepiękne skalne urwiska walczące z erozją, pastwiska z widocznymi do dzisiaj lejami po bombach II Wojny Światowej i leniwie pasące się owce. Masa pamiątkowych zdjęć pozwoli Wam po rejsie snuć wspominki przy szklaneczce dobrego (i taniego tutaj) rumu ze sklepu wolnocłowego.

Kolejnym etapem będzie przeskok z Danii na niemiecką wyspę Borkum. Aby tu wpłynąć znów trzeba dokładnie sprawdzić prądy pływowe, a to doskonała szkoła nawigacji.

Wyspa Borkum leży na terenach tzw. „Morza Wattowego” i jest najlepszym miejscem do obserwacji cyklu pływów. Na tym akwenie obejmujący południowo-wschodnią część Morza Północnego, pomiędzy kontynentem, a łańcuchem Wysp Fryzyjskich, w czasie odpływu można spacerować kilometrami przez równiny pływowe, czyli po odsłoniętym dnie morza. A my będziemy żeglować wzdłuż Wysp Fryzyjskich. Dzięki prądom pływowym, co sześć godzin jacht przyspieszy o 2 węzły, aby przez kolejne sześć godzin wlec się mila za milą.

Na koniec naszego rejsu, wpływamy głęboko w rzekę Bremę, aby zakończyć rejs w Bremerhaven, gdzie spędzimy noc poprzedzającą powrót do Polski.

Bremerhaven, port który leży w ujściu rzeki Wezery do morza.
Założone jako port Bremy, rozwinęło się do jednego z największych portów handlowych w Europie. To największe miasto Niemiec leżące nad Morzem Północnym. Ma też bardzo ważną historię, bo poza wpuszczaniem przez wieki statków handlowych do Bremy, wypuściło za wielką wodę ponad 7 milion Europejczyków – Bremerhaven było jednym z najważniejszych europejskich portów emigracyjnych!

Zaokrętowanie: 13.04.2024 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 21.04.2024 nie, godz. 09:00
Port: Breege Port: Bremerhaven
Liczba godzin stażu: 70-100
Staż na wodach pływowych: TAK

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Północne, Morze Norweskie ‐ Kanał Kiloński, Kanał La Manche, Wyspy Fryzyjskie
Trasa rejsu: Breege - Kanał Kiloński - Helgoland - Borkum - Bremerhaven

TRANSPORT

Początek rejsu
Rejs rozpoczynamy od spotkania na dworcu kolejowym Szczecin Główny w sobotę o godzinie 11:00. Tutaj czekać będzie wygodny mikrobus, którym cała załoga przejedzie do mariny w Breege w Niemczech. Podróż zabierze około 3 godziny.

W Breege na Rugii czekać będzie gotowy do drogi jacht. Wystarczy zapakować na niego przywieziony mikrobusem prowiant i rzeczy osobiste, przejść przeszkolenie pod okiem kapitana i przygotować się do wypłynięcia.

Zakończenie rejsu
Do Bremerhaven wpłyniemy w sobotę 20.04 wieczorem. W niedzielę wcześnie rano z Polski przyjedzie mikrobus z nową załogą. Uczestnicy kończącego się właśnie rejsu wyjadą w podróż powrotną około godziny 13:00. Do Szczecina na dworzec PKP dotrzemy po kilku godzinach.

Transport do góry

Transport wg opisu powyżej.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 45 (2019)
Bavaria Yacht

Na rejs zapraszamy na pokładzie jachtu Bavaria Cruiser 45, z rocznika 2019.

Jeżeli chodzi o nasze jachty, to nie chodzimy na skróty. Nie uznajemy kompromisów. I oferujemy Wam to co najlepsze. Nasza "bawarka" ma dobry rocznik i jest duża. Niemal czternaście metrów długości daje masę miejsca pod pokładem i zapewnia doskonałe właściwości nautyczne. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu w przechyle. Nowoczesne rozwiązania zarówno na pokładzie jak i pod nim dają załodze bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Pięć dwuosobowych kabin, dwie łazienki, przestronna i bardzo jasna messa, kambuz z dwiema lodówkami - to wszystko przemyślane i zaplanowane tak, aby zapewniać wygodę, funkcjonalność i komfort.

PARAMETRY

Długość: 13.98 m
Szerokość: 4.49 m
Ilość kabin: 5
Ilość WC: 2
Zanurzenie: 1.75 m
Żagle: 114 m²
Silnik: 56 KM

WYPOSAŻENIE

Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC.

Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna EPIRB, radio VHF z DSC, AIS, ręczne radio VHF, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy.

Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, ogrzewanie, radio z USB, świeża pościel, sztormiaki Tribord 500 (M do XL).

Zapraszamy na pokład!

Długość:
13,98 m
Szerokość:
4,49 m
Zanurzenie:
2,1 m
Liczba koi/kabin:
10 / 5
Liczba WC:
2
Silnik:
56 KM
Wyposażenie

Wyposażenie nawigacyjne:
GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa:
radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem,
- przejazd komfortowym mikrobusem do portu startu rejsu,
- przejazd powrotny komfortowym mikrobusem z portu zakończenia rejsu do Szczecina,
- produkty na pełne, zróżnicowane wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)*.

* - Zalecamy wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- dojazdu na miejsce skąd organizujemy transport,
- wydatków własnych,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 2 900 zł

Brak wolnych

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!