Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

GOTLANDIA >>> REJS ALL INCLUSIVE - No.4 Nr: KBK-R/2024/05/982

Gdańsk - Visby - Grönhögen - Gdańsk

Data rozpoczęcia:
10.08.2024 sobota
Data zakończenia:
17.08.2024 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Gdańsk - Visby - Grönhögen - Gdańsk Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 46 (MB-Got) Więcej informacji

Cena: 2 600 zł 2 900 zł LETNIA PROMOCJA!

Ostatnie 2 wolne miejsca!

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy na rejs w którym popłyniemy na Gotlandię.

Podczas żeglugi płynąc będziemy po naszym pięknym, fascynującym, a czasem groźnym Bałtyku.

Rejs realizujemy w formule: ALL INCLUSIVE

Na ten rejs do Waszej dyspozycji oddajemy duży i dzielny jacht. Wiemy, że na tygodniowym rejsie, warunki w jakich będziemy żeglować "robią różnicę", a ten jacht daje wysoki komfort żeglugi, ale też, co niezwykle istotne wysoki poziom bezpieczeństwa.
Ograniczamy liczbę uczestników do 8 osób.

Podczas rejsu nie zabraknie solidnej dawki szkolenia i wielu godzin żeglugi.

Nie musisz też posiadać patentu żeglarskiego, bo na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.

Formuła All Inclusive oznacza, iż wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu jest więc zapewnione pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków (kurtka i spodnie). Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Na jacht zabieramy poza kapitanem do 8 uczestników tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem.

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że osoba niepełnoletnia płynie pod opieką dorosłego).

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, nowy, bezpieczny i doskonale wyposażony jacht,
- miejsce w 2 osobowej kabinie,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu (po zarezerwowaniu miejsca),
- załoga: maksymalnie 8 uczestników + kapitan.

TEN REJS

To rejs kierowany do wytrwałych żeglarzy. Tak, bo przepłynąć w tydzień z Gdańska do Visby i z powrotem do Gdańska, to wyzwanie! Z Gdańska do Visby będziemy żeglowali około 2 doby.
Ale my lubimy wyzwania i nie jeden raz udowodniliśmy, że taką trasę udaje się przy dobrych warunkach zrealizować.

A Visby na Gotlandii jest przepięknym miasteczkiem, które jest nagrodą za trudy rejsu przez otwarte morze.
Przy sprzyjającej pogodzie odwiedziny jeszcze w drodze powrotnej Olandię.

Rejs rozpoczniemy w Gdańsku. Czekamy na uczestników rejsu w Marinie Gdańsk przy ulicy Szafarnia, od godziny 16:00 (jeżeli będziesz w Gdańsku wcześniej, możesz przed 16:00 zostawić na jachcie bagaż. Do momentu zbiórki będziesz mogła/mógł spędzić czas na gdańskiej starówce lub w pobliskiej kawiarni.

Sobota to czas na zaokrętowanie, rozpakowanie swoich rzeczy osobistych i prowiantu, zapoznanie z jachtem, szkolenie żeglarskie i naukę obsługi jednostki.

Wypływamy w niedzielę rano lub - o ile warunki pozwalają - w sobotę wieczorem na Hel.

Planowane do odwiedzenia porty podczas tego rejsu to:
- Gdańsk - port początkowy i docelowy,
- Visby,
- Grönhögen

ORGANIZACJA NA REJSIE

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy.
Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty (również nocne) i odpowiadają za prowadzenie jednostki. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego.

Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Rejs nie jest jednak kursem na patent - w trakcie rejsu nie prowadzimy więc wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku.

Zaokrętowanie: 10.08.2024 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 17.08.2024 sob, godz. 09:00
Port: Gdańsk Port: Gdańsk
Liczba godzin stażu: 70-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Szwecja: Blekinge, Olandia, Gotlandia
Trasa rejsu: Gdańsk - Visby - Grönhögen - Gdańsk

Trasa jest orientacyjna i jest zależna od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

Ten rejs rozpocznie się w Marinie Gdańsk. Jako pierwszy cel obierzemy szwedzki port na Gotlandii: Visby.
Aby dotrzeć do portu pokonać musimy ponad 200 Mm, co zajmie nam przy dobrych wiatrach nawet dwie doby. To wspaniała przygoda dla wytrawnych żeglarzy i możliwość sprawdzenia siebie podczas setek mil żeglugi, w których czas upływa w rytm wyznaczonych wacht.

Visby cel naszej wyprawy, to zabytkowe miasto o którym wiadomo, iż w X wieku stanowiło ważny ośrodek handlowy Wikingów oraz istotny przystanek na trasie szlaku handlowego wiodącego do Skandynawii. Na przełomie XI i XIV wieku, stało się jednym z ważniejszych miast Hanzy - związku miast handlowych Europy Północnej z czasów Średniowiecza i początku ery nowożytnej. W XIII wieku miasto zostało otoczone pierścieniem przeszło 3 kilometrowych murów obronnych z 44 basztami i licznymi bramami. Wielokrotnie o Visby toczyły się bitwy, ubogacając jego trudną historię.
W 1645 roku wraz z Gotlandią zostało przyłączone do Szwecji.

Nasza wizyta w Visby splecie się z organizowanym tu Tygodniem Średniowiecza (Medeltidsveckan). W czasie imprezy odbywają się liczne turnieje, występy teatralne, pokazy rękodzielnictwa, biesiady czy średniowieczne jarmarki. Miasto ożywa i tętni życiem niemal całą dobę.

Wracając do portu macierzystego, po drodze jeżeli czas i pogoda pozwolą zawiniemy na Olandię, do małego porciku Grönhögen.

Grönhögen to spokojna i malownicza miejscowość letniskowa z niewielką, ale licznie odwiedzaną w sezonie przez polskie jachty mariną. Daje ukojenie po wielogodzinnym rejsie.
Kiedyś był to ważny port rybacki, w którym z kutrów i łodzi na ląd trafiał cały ładunek łososia złowionego w wodach południowego krańca Cieśniny Kalmarskiej.
Będąc już w wiosce, wybrać można się do oddalonej o ok. 9 km latarni morskiej „Długi Jan” - „Långe Jan”). Dla osób dla których na pieszo do latarni jest za daleko, przy marinie istnieje możliwość wypożyczenia roweru. Zbudowana w 1785 roku latarnia, na określenie „długi”, 42-metrowa budowla zasłużyła w pełni (jest to druga pod względem wysokości latarnia w Szwecji). Z jej galeryjki rozciąga się imponujący widok, na morze i tereny rezerwatu przyrody Ottenby, którego główną atrakcją są migrujące ptaki – południowa Olandia jest dla nich przystankiem w drodze na południe i północ, jesienią i wiosną. Tuż przy latarni jest też kolejne „naturum” czyli interaktywne muzeum przyrodnicze, w którym można poznać ekosystem tego terenu.

Transport do góry

Transport na miejsce zaokrętowania uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Rejs zaczynamy w Marinie Gdańsk przy ulicy Szafarnia.

PKP - dojście z dworca PKP do mariny zajmuje kilkanaście minut.

Samochód - jeżeli przyjedziesz samochodem, możesz zostawić go na pobliskich parkingach strzeżonych, np. przy ul. Kurza 1 lub Angielska Grobla 19.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 46 (MB-Got)

Na rejs zapraszamy na pokładzie jachtu Bavaria Cruiser 46, z rocznika 2020.

Jeżeli chodzi o nasze jachty, to nie chodzimy na skróty. Nie uznajemy kompromisów. I oferujemy Wam to co najlepsze. Nasza "bawarka" ma dobry rocznik i jest duża.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem.
W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

DANE TECHNICZNE
JACHT - BAVARIA CRUISER 46
- rocznik: 2020
- długość: 14.24 m
- szerokość: 4.35 m
- ilość kabin: 4
- LICZBA MIEJSC: 8+ 1
- ilość WC: 3
- zanurzenie: 2.10 m
- żagle: 122 m²
- silnik: 55 KM

WYPOSAŻENIE NAWIGACYJNE:
GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC.

WYPOSAŻENIE BEZPIECZEŃSTWA:
radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy.

WYPOSAŻENIE HOTELOWE:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Zapraszamy na pokład!

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- koję na jachcie w kabinie dwuosobowej
- produkty na pełne wyżywienie
- napoje bezalkoholowe
- wszelkie opłaty portowe
- paliwo do jachtu
- gaz
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora)
- końcowe sprzątanie jachtu
- możliwość korzystania ze sztormiaka
- podstawowe ubezpieczenie

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu i powrotu z rejsu,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach),
- wydatków własnych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 2 600 zł 2 900 zł LETNIA PROMOCJA!

Ostatnie 2 wolne miejsca!

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
29.06.2024 sob
06.07.2024 sob
7 Gdańsk - Visby - Grönhögen - Gdańsk 2 600 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!