Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Bałtycka wielka pętla >>> Niemcy, Dania i Szwecja w jednym rejsie - No.2 Nr: KBK-R/2024/05/991

Kołobrzeg - Sassnitz - Klintholm - Ystad - Allinge - Christiansø - Kołobrzeg

Data rozpoczęcia:
25.05.2024 sobota
Data zakończenia:
01.06.2024 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Kołobrzeg - Sassnitz - Klintholm - Ystad - Allinge - Christiansø - Kołobrzeg Więcej informacji
Jacht:
Bavaria 46 (KO-5) Więcej informacji

Cena: 2 600 zł

Zakończony

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Cię na tygodniowy rejs po "naszym" Bałtyku. Zapewniamy duży, dzielny jacht, dający wysoki poziom bezpieczeństwa i wysoki komfort żeglugi.

Podczas rejsu gwarantujemy świetną żeglarską zabawę i solidną dawkę szkolenia.

Do tego dokładamy postoje w pięknych portach i porcikach oraz odwiedziny miejsc nieosiągalnych dla zwykłego lądowego turysty.

Na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Nie musisz też posiadać patentu. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.

Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Ponadto ograniczyliśmy liczbę uczestników do 8 tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie i mesa cały czas będzie dostępna dla wszystkich.

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Jeżeli interesuje Cię szkolenie żeglarskie, nasz rejs jest doskonałą okazją do podniesienia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia. Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Rejs nie jest jednak kursem na patent - w trakcie rejsu nie prowadzimy więc wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku.

Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że młodsza osoba płynie pod opieką dorosłego).

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, doskonale wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu od momentu rezerwacji (jeżeli przez szalejącą inflację będziemy zmuszeni do podniesienia ceny rejsu - podwyżka nie będzie dotyczyć osób, które mają rezerwację),
- załoga: maksymalnie 8 uczestników + kapitan.
- w przypadku odwołania rejsu ze względu na COVID-19 natychmiastowy zwrot wpłaconych opłat, bez potrąceń.

TEN REJS
Rejs rozpoczynamy w Kołobrzegu. O godzinie 16:00 czekamy na uczestników rejsu w Marinie Solnej przy ulicy Warzelniczej (jeżeli Twój pociąg lub autobus przyjeżdża po 16:00, niczym się nie przejmuj - będziemy na Ciebie czekać).

Sobota to czas na zaokrętowanie, rozpakowanie swoich rzeczy osobistych i prowiantu, zapoznanie z jachtem, szkolenie żeglarskie i naukę obsługi jednostki.

Wypływamy w niedzielę rano lub - o ile warunki pozwalają - w sobotę wieczorem.

Ten rejs, to idealna propozycja na wiosenną wyprawę morską. Na trasie niemiecka Rugia, duńskie wyspy Mon i Bornholm, oraz południowa Szwecja.

Warunki na morzu w tym okresie, mogą być bardziej wymagające jednak to tylko daje bonus w postaci uzyskania cennego doświadczenia.

Morscy weterani podczas tego rejsu, będą mieli okazję odwiedzić miejsca znane i lubiane. Kolejny raz spróbują duńskiej kanapki z wędzonym śledziem, upewniając się, że to jest właśnie to.

Podczas nocnych wacht poczujecie intensywniejszy smak kawy. A nad głową, na niebie miriady skrzących się gwiazd sprawią, że każdy będzie chciał być nocą na pokładzie. Każda wachta nawigacyjna, to dobry czas na naukę: praktycznej nawigacji, planowania trasy, rozpoznawania statków i znaków nawigacyjnych.

Pamiętajcie, zebrane godziny stażowe i umiejętności żeglarskie, zaprocentują w przyszłości!

ZAPRASZAMY

Zaokrętowanie: 25.05.2024 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 01.06.2024 sob, godz. 09:00
Port: Kołobrzeg - Marina Solna Port: Kołobrzeg - Marina Solna
Liczba godzin stażu: 70-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Bałtyk Zachodni
Trasa rejsu: Kołobrzeg - Sassnitz - Klintholm - Ystad - Allinge - Christiansø - Kołobrzeg

Trasa jest orientacyjna i jest zależna od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

To jedna z ciekawszych tras. Daje szansę na dużą ilość godzin w morzu oraz odwiedzenie absolutnie wyjątkowych miejsc.

Wypłyniemy z Kołobrzegu, największego polskiego uzdrowiska, płynąc początkowo w stronę niemieckiej Rugii.
Kołobrzeg to miasto które już w państwie Mieszka I pełniło ważną rolę na Pomorzu do kontaktów ze Skandynawią. Później, przez kilkaset lat znajdowało się poza granicami Polski.
Funkcje uzdrowiskowe miasta zaczęły kształtować się tu już w XIX wieku, dzięki doskonałemu położenie miasta nad morzem u ujścia rzeki Parsęty, w sąsiedztwie lasów i złóż borowiny.
Na charakter miasta wpływ ma również istniejący u ujścia Parsęty port. Dziś w porcie realizowanych jest kilka funkcji, w tym: rybacka, handlowa, jachtowa i pasażerska.
Warto po rejsie pozostać tu dzień czy dwa korzystając z walorów uzdrowiska. Liczne parki, place z fontannami, ukwiecone skwery powodują, że Kołobrzeg tętni zielenią.
Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też liczne zabytki jak Katedra, Ratusz, Latarnia Morska, Baszta Lontowa, forty i umocnienia twierdzy kołobrzeskiej.

… ale, ale, czas na morze. Płynąc w kierunku Rugii, na morzu spędzimy od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin żeglugi. Cumy rzucimy w Sassnitz, popularnym niemieckim kurorcie wypoczynkowym. Obowiązkowo odwiedzimy Park Narodowy Jasmund, gdzie podziwiać będziemy piękną przyrodę, dzikie plaże i białe klify zapierają dech w piersiach.
Ciekawe jest też Muzeum Archeologii Podwodnej, w którym zgromadzono bogate zbiory różnego rodzaju eksponatów jakie odnalezione zostały pod wodą w niemieckiej części Bałtyku.

Dalej skierujemy się w stronę duńskiej wyspy Møn. Znanej z majestatycznych kredowych klifów. Fauna i flora Mons Klint są unikatowe i niezwykłe. Jest to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc w Europie. Kredowe urwiska osiągają ponad 130 metrów wysokości i rozciągają się na długości ponad 8 kilometrów. Ich wiek szacowany jest na ponad 70 mln lat.

Po krótkim postoju wrócimy stęsknieni na morze, do rytmu wacht i ruchomego pokładu.
Popłyniemy do Ystad, urzekającego bajkowym klimatem, który tworzą wąskie brukowane uliczki, kolorowe domki i budynki z muru pruskiego. Warto też wybrać się na wycieczkę do Ales Stenar (to 59 głazów ułożonych w kształt łodzi na malowniczym klifie, a owal ma 67 metrów długości oraz 19 szerokości, czyli jest dwa razy dłuższy od słynnego Stonehenge.

Zanim wrócimy do Kołobrzegu odwiedzimy jeszcze raz Bornholm (a dokładnie znajdujące się na północnym wschodzie miasteczko Allinge) i Christianso.
Borholm to wyspa, która oferuje odwiedzającym piękno przyrody i wiele kontrastów. Jest idealna zarówno dla aktywnych, jak i ceniących leniwy wypoczynek. W północno-wschodniej części wyspy spotkamy skaliste i klifowe wybrzeże przechodzące na północy w wysokie granitowe urwiska, porozcinane szczelinami. Są tu też przyjazne dzieciom plaże z płytką wodą w Balce, a niemal bezkresne piaski w Dueodde. Na wyspie znajduje się też kompleks leśny Almindingen i znaczne połacie wrzosowisk.

Na Bornholmie jest wiele pięknych portów. W zależności od wiatru skierujemy się jednego z nich. Może będzie to Allinge, gdzie można odpocząć delektując się jego sielankową atmosferą.

Allinge to dawna osada rybacka i letnisko turystyczne ze 100-letnią tradycją (administracyjnie połączona z sąsiednim miasteczkiem w Allinge-Sandvig). Wybrzeże w tej części wyspy jest skaliste, z wieloma uroczymi zatoczkami. Port należy do najbardziej uroczych na wyspie a w jego sąsiedztwie jest wiele zabytkowych budynków o drewnianej konstrukcji (mur pruski).
Na początku XIX wieku w pobliżu Allinge zaczęto wydobywać kamień na dużą skalę, co nadało miastu przemysłowy charakter. Zobaczycie tu stary Ratusz i Sąd z 1881 roku oraz późnogotycki kościół w Allinge z 15-tego stulecia. Prawdopodobnie ołtarz w kościele pochodzi z zamku Hammershus.
Warto wybrać się na wycieczkę do największej atrakcji Bornholmu – ruin zamku obronnego Hammershus (ok. 3 km na zachód od Allinge). Po drodze warto przejść przez niewielki Park Danchells Løkke - założony w końcu XIX wieku - położony przy promenadzie nadmorskiej między Allinge i Sandvig.
Być może ktoś skusi się na tutejszy specjał i skosztuje wędzonego śledzia. Smakuje doskonale z kuflem zimnego piwa.

Z Bornholmu skierujemy jacht na Christiansø (wyspa archipelagu Ertholmene), położoną 10 Mm na północny – wschód od Bornholmu. Większość fortyfikacji na wyspie – mury, wieże i główne budynki wzniesiono z granitu. Warto zrobić sobie tu spacer oglądając zabytkową zabudowę wysp, wieże Store Tårn (od ponad stu lat pełni funkcję latarni morskiej), królewski ogród.

Z Christianso popłyniemy już powrotnym kursem do Kołobrzegu, gdzie zawiniemy już zapewne w piątek wieczorem. Rejs kończy się w sobotę do godziny 09:00.

Transport do góry

Transport do portu rozpoczęcia rejsu / z portu zakończenia rejsu, uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Jacht do góry

Bavaria 46 (KO-5)

Jacht którym pływamy w tym sezonie po Bałtyku, to Bavaria Cruiser 46. Jacht ten zwodowany został w roku 2020 i jest w idealnym stanie.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

Dane techniczne:
Długość: 14.24 m
Szerokość: 4.35 m
Ilość kabin: 4
Ilość WC: 3
Zanurzenie: 2.10 m
Żagle: 122 m²
Silnik: 55 KM

Wyposażenie

Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa: radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel, sztormiaki Tribord 500 (M do XL)

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem,
- produkty na smaczne i pełne wyżywienie,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo do jachtu,
- gaz do kuchenki,
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora),
- końcowe sprzątanie jachtu,
- możliwość korzystania ze sztormiaka (Tribord 500),
- podstawowe ubezpieczenie (KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł)*.

* - Możliwe również wykupienie pakietu Premium!

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu i powrotu z rejsu
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach)
- wydatków własnych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 1 miesiąc do rozpoczęcia

Cena: 2 600 zł

Zakończony

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!