Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

GRECJA - Ekskluzywne, wakacje na jachcie >>> Zatoka Sarońska - Rejs No.1B Nr: KBK-R/2024/06/1020

Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika - Ateny

Data rozpoczęcia:
29.06.2024 sobota
Data zakończenia:
06.07.2024 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Morze Śródziemne
Trasa rejsu:
Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika - Ateny Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 46 (Gr-R) Więcej informacji

Cena: 3 850 zł

Zakończony

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy Was na wakacyjny rejs w GRECJI !!!

Już z początkiem wakacji zaczynamy nasz cykl rejsów wakacyjnych, podczas których wypłyniemy z Aten aby poznać Zatokę Sarońską i jej okolice.

Podczas rejsu na uczestników czeka dużo słońca, historii i zachwycająca teraźniejszość. Możecie czerpać z nich dowolnie, w zależności od waszych upodobań. To od Was zależy, czy udacie się do starożytnego miasta, świątyni czy teatru, czy wybierzecie plażę, ciepła wodę i beztroski wypoczynek. A może i jedno i drugie!?

Niezależnie od Waszych upodobań co do sposobu spędzania wakacji, czeka na Was jeszcze wiele niespodzianek i wyborów odnośnie greckich smaków.

Na naszym przestronnym jachcie, do Waszej dyspozycji oddajemy cztery wygodne dwuosobowe kabiny. Pamiętajcie jednak, że przestrzeń na jachcie jest mimo wszystko ograniczona. Wymaga to otwartości i akceptacji drugiego człowieka.

Podczas rejsu dużo zależy od warunków atmosferycznych. To one decydują czy uda się nam zrealizować założony plan, czy dopłyniemy do wszystkich miejsc, które chcieliśmy zobaczyć.
Zatoka Sarońska (osłonięta lądem) na przełomie czerwca/lipca i lipca/sierpnia nie jest bardzo kapryśna, ale to jednak morze.

Najważniejszym czynnikiem, decydującym o wrażeniach z rejsu jest załoga. Każdą wcześniej zaplanowaną trasę można zmienić. Jeżeli okaże się, że wolimy stać tylko w zatokach - bardzo proszę, jeżeli bardziej do gustu przypadną nam gwarne miasteczka* - jest ich na naszej trasie pod dostatkiem :)

Jeżeli macie ochotę na wyjątkowe wakacje w wyjątkowym miejscu, zapraszamy na ten rejs.

WYŻYWIENIE
Sami lubimy jeść i gotować. O zaprowiantowanie jachtu nie musicie się martwić. My zajmiemy się zakupami i dostarczymy na pokład masę świeżych i pysznych produktów. Do wyboru będą świeże wędliny, nabiał, owoce i warzywa. Najróżniejsze produkty doskonałe na śniadanie i lunche. Późny obiad czy kolację zjemy w lokalnej tawernie (co nie jest wliczone w cenę rejsu). Nie zabraknie oczywiście napojów bezalkoholowych, słodyczy i przekąsek.

Wiemy, że każdy ma inne kulinarne upodobania oraz swoje pory jedzenia. Dlatego możemy gotować wspólnie lub każdy z osoba. Ważne, aby każdy czuł się komfortowo.

Jeżeli wymagacie szczególnej diety, dajcie nam znać.

REJSY RÓWNIEŻ DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Nie ograniczamy załogi do osób dorosłych i na rejsy zapraszamy również rodziny z dziećmi.
PŁYWAMY RÓWNOLEGLE NA DWÓCH JACHTACH, możliwe są więc składy załóg z osobami dorosłymi i/lub z rodzinami.
O aktualnym stanie załogi, pisać będziemy poniżej.

Podczas rejsu dzieci mają szansę odkryć, że nie potrzebują miliona głośnych i plastikowych atrakcji, żeby miło i ciekawie spędzić czas. Odkrywają, że wszystko czego potrzebują jest dookoła nich. Zachwycają się przyrodą i mieszańcami odwiedzanych portów. Pływają, skaczą, tak zwyczajnie, bez pośpiechu.

STAŻ I SZKOLENIE
Nasz rejs ma charakter stażowo-turystyczny. Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu i powinni uczestniczyć w prowadzeniu jednostki. To doskonała okazja do zapoznania się z obsługą jachtu, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego. Rejs nie jest jednak kursem na patent. W trakcie rejsu nie prowadzimy wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku.

Na zakończenie, kapitan wręczy każdemu uczestnikowi opinię z rejsu morskiego. To dokument akceptowany przez PZŻ, potwierdzający nabycie stażu. Powinniśmy wypływać około 30-45 godzin, w zależności od pogody i intensywności rejsu. Na opinii podajemy rzeczywistą liczbę godzin spędzonych na żegludze na żaglach i silniku.

UWAGA
Nie stosujemy składek do kasy jachtowej, zrzutek na pokładzie, dopłat czy kaucji.
Gwarantujemy niezmienność ceny.


_______________________________________________________

Aktualnie załogę rejsu stanowią:

Na tym rejsie nie ma na razie zapisanych dzieci.

_______________________________________________________

TEN REJS
Rejs rozpocznie się w Atenach w Marinie Alimos w sobotę o godzinie 17:00.

W marinie będzie czekał zaprowiantowany i gotowy do żeglugi jacht. Kapitan przeprowadzi szkolenie, omówi trasę i warunki pogodowe. Z Aten wyruszymy w niedzielę rano, więc sobotni wieczór będzie można spędzić w centrum greckiej stolicy.

Powrót do mariny w Atenach następuje zazwyczaj w piątek wieczorem i noc spędzamy już w porcie. Do godziny 09:00 w sobotę kończymy rejs i żegnamy załogę.

Zaokrętowanie: 29.06.2024 sob, godz. 17:00 Wyokrętowanie 06.07.2024 sob, godz. 09:00
Port: Ateny Port: Ateny
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski
Liczba godzin stażu: 25-40
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Śródziemne ‐ Grecja - Zatoka Sarońska
Trasa rejsu: Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika - Ateny

Uwaga - realizacja trasy zależy od pogody
Podczas rejsu dużo zależy od warunków atmosferycznych. To one decydują czy uda się nam zrealizować założony plan, czy dopłyniemy do wszystkich miejsc, które chcieliśmy zobaczyć.

OPIS PROPONOWANEJ TRASY REJSU

Ateny
Początek rejsu w sobotę, to dzień organizacyjno-aklimatyzacyjny. To czas na rozpakowanie się, zapoznanie z jachtem i panującymi na nim zasadami, poznanie załogi, spacer na pobliską plażę, wieczorną wycieczkę do Aten lub granie w planszówki na jachcie.

Wypłyniemy w niedzielę po śniadaniu. Na początek zawitamy na Eginę - wyspę słynącą z uprawy pistacji. Jest to też ulubione miejsce odpoczynku Ateńczyków. W porcie Egina czeka na nas masa tawern i restauracji, gwarnych kawiarni i sklepów z lokalnymi specjałami. Warto kupić słodki krem z pistacji.

Po gwarnej Eginie przepłyniemy do Palaia Epidavros. W trakcie dnia możemy zatrzymać się na kotwicy przy piaszczystej plaży. Kąpiel prosto z jachtu i obiad na wodzie? Czemu nie, to to co lubimy najbardziej. Niedaleko portu znajduje się sławny antyczny amfiteatr. Zdecydowanie wart jest zorganizowania krótkiej wycieczki. Doskonała akustyka tej budowli, robi wrażenie do dziś, pokazując kunszt starożytnych budowniczych.

Następnie czeka na nas Poros - niezwykłe miasteczko i popularna miejscowość turystyczna. Oblepia wzgórze nad malowniczą cieśniną w której cumuje wiele łodzi i jachtów. Spacerując wąskimi i krętymi uliczkami, których urokowi trudno się oprzeć, dotrzemy na szczyt wzgórza skąd będziemy mieli zjawiskowy i zapierający dech w piersiach widok na zatokę. Jeżeli wybierzecie się tu o odpowiedniej porze, zobaczycie też przepiękny zachód słońca.

Nie zwalniając tempa, wypływamy z Zatoki Sarońskiej i kierujemy się ku najsławniejszej wyspie w tym rejonie. Hydra, bo o niej mowa, jest zjawiskowo pięknym miejscem. Plątanina starych, kamiennych uliczek, po których poruszają się niemal wyłącznie piesi i osiołki, przenosi nas w czasie do ubiegłego stulecia (poza kilkoma wyjątkami cały ruch odbywa się tu przy użyciu koni, osłów i mułów).

Kolejny nocleg to postój na kotwicy w Ermioni, spokojnym miasteczku położonym w naturalnej zatoce. Położone na malowniczym cyplu oferuje dostęp do wody zarówno od strony zatoczki jak i otwartego morza. Może skusi nas jedna z wielu rodzinnych tawern, i spacer pośród sklepów z lokalnym rękodziełem, a może pójdziemy podziwiać kolejny, niezwykle malowniczy zachód słońca.

Nieopodal Ermioni jest niewielka, bezludna wyspa Dokos. Możemy tu stanąć na kąpiel na kotwicy w cichej zatoczce. Ta wyspa to też pomysł na alternatywny nocleg - kotwica z dziobu, cumy do kamieni na brzegu, i nikogo w promieniu kilkuset metrów! Takiej nocy długo nie zapomnicie, rozgwieżdżone niebo i koncert cykad.

Płyniemy dalej, a właściwie obieramy kurs powrotny do Aten. Zatrzymamy się jeszcze raz na wyspie Egina w miejscowości Perdika. To mały, uroczy oraz niezwykle kameralny port rybacki. Panuje tu senna atmosfera greckiej prowincji, dająca spokój i ukojenie przed powrotem z wakacji. Wieczór spędzić można na spacerze lub w jednej z restauracji z widokiem na port.

Rejs kończymy w Atenach, w sobotę o godzinie 09:00 (także w marinie Alimos). Pozostaną wrażenia i pewien rodzaj tęsknoty za odwiedzonymi miejscami i spotkanymi ludźmi.
Grecja uzależnia i nie daje o sobie łatwo zapomnieć, dlatego ciągle do niej wracamy.

Planowana trasa rejsu może ulec zmianie na skutek warunków meteorologicznych, sytuacji epidemicznej i kondycji załogi. O ostatecznej trasie rejsu decyduje kapitan.

Transport do góry

Transport do Aten uczestnicy organizują we własnym zakresie. Najszybciej i najwygodniej będzie polecieć samolotem.

Bezpośrednie loty do Aten odbywają się z Warszawy, Krakowa i Warszawy. Lot do Aten trwa zaledwie dwie i pół godziny. Tyle trwa przeniesienie się do cudownej Grecji, gdzie czeka na Was wspaniały rejs.

Zachęcamy do rozważenia przedłużenia rejsu o jeden dzień i przylecenia do Aten już w piątek. Pozwoli to na zwiedzenie Akropolu i najważniejszych punktów turystycznych miasta.

PRZYKŁADOWE LOTY Z POLSKI:

Wrocław - Ateny RyanAir sobota 05:50-09:25
Kraków - Ateny RyanAir sobota 19:15-22:35
Warszawa - Ateny Sky Express sobota 15:15-18:45
Warszawa - Ateny AegeanAir sobota 18:25-21:55

Ateny - Wrocław RyanAir sobota 09:55-11:30
Ateny - Kraków RyanAir sobota 19:15-22:35
Ateny - Warszawa Sky Express sobota 12:40-14:15
Ateny - Warszawa AegeanAir sobota 15:55-17:30

ATENY
Po wylądowaniu w Atenach, z lotniska do mariny możemy dostać się:
- komunikacją miejską (autobus X96) – koszt 6 Euro od osoby,
- taksówką za około 45 Euro.
Podróż trwa niecałą godzinę.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 46 (Gr-R)

Jacht którym będziemy pływać w Grecji, to Bavaria Cruiser 46. Jacht ten zwodowany został w roku 2016 i jest utrzymywany przez armatora w idealnym stanie.

Czym jest ten jacht? Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi. Oczywiście z dziećmi, nie będziemy sprawdzać technicznych możliwości tego jachtu.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 jest naprawdę duże . Zaprojektowano je dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem.
W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

DANE TECHNICZNE
JACHT - BAVARIA CRUISER 46
- rocznik: 2016
- długość: 14.24 m
- szerokość: 4.35 m
- ilość kabin: 4
- LICZBA MIEJSC: 8+ 1
- ilość WC: 3
- zanurzenie: 2.10 m
- żagle: 122 m²
- silnik: 55 KM

WYPOSAŻENIE NAWIGACYJNE:
GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC.

WYPOSAŻENIE BEZPIECZEŃSTWA:
radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy.

WYPOSAŻENIE HOTELOWE:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- miejsce na jachcie w kabinie dwuosobowej,
- produkty na pełne i smaczne śniadania oraz lunche,
- napoje bezalkoholowe,
- opłaty portowe,
- paliwo i gaz,
- świeżą pościel,
- sprzątanie końcowe jachtu,
- deskę Stand Up Paddle,
- brak kaucji,
- ubezpieczenie w wersji minimalnej.

Cena rejsu nie zawiera

- przelotu do Aten i powrotu,
- transferów lotnisko-marina i marina-lotnisko,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- kolacji w tawernach,
- rozszerzonego ubezpieczenia KL i NNW,
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z rejsu.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 3 850 zł

Zakończony

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
13.07.2024 sob
20.07.2024 sob
7 Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika - Ateny 3 850 zł Więcej o rejsie
20.07.2024 sob
27.07.2024 sob
7 Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika - Ateny 3 850 zł Więcej o rejsie
10.08.2024 sob
17.08.2024 sob
7 Ateny - Egina - Palaia Epidavros - Poros - Hydra - Ermioni - Perdika - Ateny 3 850 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!