Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

OPŁYWAMY PELOPONEZ >>> 14-to dniowy rejs w Grecji - DUŻY STAŻ MORSKI Nr: KBK-R/2023/09/1028

Ateny - Kanał Koryncki - Itea - Lefkada - Itaka - Kefalonia - Zakyntos - Monemvasia - Hydra - Ateny

Data rozpoczęcia:
14.09.2024 sobota
Data zakończenia:
28.09.2024 sobota
Ilość dni:
14 dni
Akwen:
Morze Śródziemne
Trasa rejsu:
Ateny - Kanał Koryncki - Itea - Lefkada - Itaka - Kefalonia - Zakyntos - Monemvasia - Hydra - Ateny Więcej informacji
Jacht:
Bavaria Cruiser 46 (GRI) Więcej informacji

Cena: 5 750 zł

Ostatnie wolne miejsce!

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy na żeglarską przygodę w Grecji. W naszym rejsie planujemy idealne połączenie żeglowania, leniwego relaksu, poszukiwania ciekawostek w miastach i miasteczkach oraz delektowania się wspaniałą grecką kuchnią.

Podczas rejsu zajmiemy się wszystkim, tak byście o nic nie musieli się martwić!
Prowiant i wszelkie inne sprawy organizacyjne przygotowujemy przed rejsem.
Wam pozostaje przybyć na jacht, przejść podstawowe szkolenie które przeprowadzi nasz Kapitan i wypłynąć, aby jak najwięcej cieszyć się tym cudownym miejscem!

Rejs odbywa się w formule ALL INCLUSIVE - nie ma dodatkowych zrzutek do kasy jachtowej, dopłat czy innych nieprzewidzianych kosztów jak chociażby kaucje.

W cenie rejsu jest wyżywienie, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu.
Wyżywienie - zapewniamy obfite zaprowiantowanie jachtu, tak aby można było przygotować śniadania, lunche i przekąski w ciągu dnia. W miarę potrzeb, podczas rejsu dokupujemy świeże, lokalne produkty jak: wędliny, nabiał, owoce i warzywa, jogurty, drzemy, miody itp.). Nie planujemy organizacji kolacji na jachcie z prostych powodów, a mianowicie aby poznać dobrze Grecję, trzeba samemu spróbować przeróżnych miejscowych potraw. Miejscowe restauracje i rodzinne tawerny słyną z doskonałych dań i korzystnych cen, na każdą kieszeń. Dodatkowo po kilku godzinach na jachcie, wspaniale jest wybrać się na wspólna kolację, bądź taką w mniejszych grupach.

W czasie rejsu o bezpieczeństwo załogi i obsługę jachtu dba doświadczony kapitan, zatem będąc uczestnikiem tego rejsu, nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego.

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- niezmienną cenę rejsu,
- sprawny i dobrze wyposażony jacht,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana.


______________________________________________________________

!!! UWAGA - OSTATNIE MIEJSCE !!!

Rezerwacja TYLKO po telefonicznym potwierdzeniu dostępności tego miejsca.
______________________________________________________________

TEN REJS

Na tym rejsie opłyniemy półwysep Peloponez.
Zatoka Sarońska, Zatoka Koryncka i Morze Jońskie, uważane są za spokojne akweny. Zazwyczaj latem nie są narażone ani na silne wiatry, ani na wysokie fale, a my spędzimy tam większość czasu trwania rejsu.

Wyruszymy z Aten skąd skierujemy się na wschód, w kierunku Kanalu Korynckiego. Po przeprawie przez Kanał Koryncki, będąc już na wodach Zatoki Korynckiej odwiedzimy port Itea.

Dalej obierzemy kurs na Wyspy Jońskie. Odwiedzimy Lefkadę, Itakę, Kefalonię i Zakyntos.

Dalej opłyniemy od wschodu i południa Peloponez, i skierujemy się do Monemvasii.

Na koniec przez Hydrę popłyniemy na powrót do Aten.

Na rejsie nie zabraknie atrakcji i przepięknych widoków. Zobaczycie długie, piaszczyste plaże, i plaże ukryte w niewielkich skalnych zatoczkach. Będą obszary porośnięte bujną roślinnością, ale też urocze skaliste przylądki, a wszystko to otoczone krystalicznie czystą i ciepłą wodą, w której często będziemy urządzali kąpiele.

Zaokrętowanie: 14.09.2024 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 28.09.2024 sob, godz. 09:00
Port: Ateny Port: Ateny
Liczba godzin stażu: 80-120
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Morze Śródziemne ‐ Grecja
Trasa rejsu: Ateny - Kanał Koryncki - Itea - Lefkada - Itaka - Kefalonia - Zakyntos - Monemvasia - Hydra - Ateny

Planowana trasa rejsu może ulec zmianie na skutek warunków meteorologicznych (sytuacji epidemicznej) i kondycji załogi. O ostatecznej trasie rejsu decyduje kapitan.

Nasz rejs zaczynamy w Atenach, mieście, którego reklamować nie trzeba. To kolebka naszej cywilizacji, miejsce narodzin demokracji. To tu przechadzał się Sokrates zastanawiając się nad istotą dobra. To tu zrodziła się w głowie Sofoklesa Antygona.
U stóp Akropolu, który koniecznie trzeba odwiedzić, znajduje się Plaka, historyczna cześć Aten, z krętymi magicznymi uliczkami, domami z XVIII wieku, których fundamenty pamiętają starożytne czasy. Przy odrobinie wyobraźni, można poczuć niezwykłą historię tych miejsc. Dotknąć przeszłości.
Punktem obowiązkowym w Atenach jest także Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym przez całą dobę stoją wartownicy z elitarnych oddziałów gwardii prezydenckiej Evzonoi. Gwardziści ubrani są w historyczne stroje z XIX wieku nawiązujące do różnych epok z greckiej historii. Zmiana warty, odbywająca się codziennie o pełnej godzinie i jest niezwykle widowiskowa.
Tuż obok Placu Syntagma znajduje się wyjątkowo piękny Ogród Narodowy. Warto znaleźć chwilę na spacer jego alejkami.

Kanał Koryncki to sztuczna droga wodna znajdująca się w Grecji, która łączy Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Kanał ten został wydrążony przez człowieka i przecina przesmyk wąskiej ziemi łączącej Półwysep Peloponeski z resztą Grecji. Kanał Koryncki ma około 6,3 kilometra długości, 24 metry szerokości i 8 metrów głębokości i jest ważnym szlakiem żeglugowym dla statków handlowych oraz turystycznych.

Lefkada przyciąga pięknymi widokami, błękitną wodą i jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie. Nie jest aż tak bardzo turystyczna jak inne popularne miejsca w Grecji. Nie ma tutaj też ogromnej liczby hoteli. Z górzystego środka wyspy zobaczymy zapierające dech w piersiach panoramy, a plaże zaskoczą nas swoją unikalnością.

Itaka to nieduża wyspa w archipelagu Wysp Jońskich. O jej atrakcyjności decydują plaże w malowniczych zatoczkach, pięknie położone, tradycyjne wioski i malownicze szlaki piesze.
To wyspa znana również z mitologii – jej królem był bohater wojny trojańskiej, Odyseusz. Na całym terenie nie brakuje śladów związanych z tą postacią, jak choćby: Grota Nimf, Wzgórze Piliktata, pomnik w Stavros.

Największą wyspę w archipelagu Kefalonię warto odwiedzić dla jej plaż. Jedna z nich - Myrtos, znajduje się wśród 30 najpiękniejszych na świecie. Wyspę masowo odwiedzają rzesze turystów. Na wyspie wiele wiosek nadal zachowało urok i autentyzm greckiej codzienności, a wzdłuż wybrzeża i w głębi lądu wciąż można znaleźć dziewicze zakątki. Wyspa nie dała się pokonać silnym trzęsieniom ziemi, które nawiedzały ją przez wieki. Wielu miejscom udało się przywrócić dawny blask i oryginalną architekturę.

Niedaleko Kefalonii i zachodniego brzegu Peloponezu znajduje się Zjawiskowa Wyspa Zakynthos - zwana przez Wenecjan Kwiatem Wschodu.
Wyspa słynie z Zatoki Wraku (Navagio Beach) o białym żwirku i turkusowej wodzie i wrakowi statku spoczywającemu na brzegu. Ale nie tylko, gdyż warto też wspomnieć o Błękitnych Grotach – wspaniałych jaskiniach, w których prawdopodobnie poczujesz się jak w zupełnie innym świecie, a także o miejscach, gdzie spotkać można żółwie Caretta Caretta.
Zatoka Wraku, Błekitne Groty i zółwie Carreta, to symbole, bez których nie byłoby fenomenu wyspy!!! Znajdziecie tu też wiele innych urokliwych zatok, malowniczych półwyspów i plaż ze złotym piaskiem. W gajach oliwnych, wiele drzew ma ponad 1000 lat, a wiek najstarszego, monumentalnego drzewa w Exo Chora przekracza 2000 lat.
Z innych ciekawostek, na najbardziej na południe wysuniętym półwyspie Keri, znajduje się latarnia morska obok której przy tawernie obejrzeć można największą na świecie narodową flagę grecką. Wielbiciele zachodów słońca, mogą udać się do końca drogi i ścieżką dojść na skraj urwiska. Podziwiać tam można genialną panoramę na pionowe ściany wybrzeża Keri i oczywiście zjawiskowe zachody słońca.

Monemvasia to urocze miasto położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Peloponezu, założone przez Bizantyjczyków w VI wieku. Jest to niezwykła średniowieczna twierdza, połączona z lądem tylko jedną groblą.
Monemvasia zachwyca swoją tajemniczą atmosferą i piękną architekturą. Możesz tu podziwiać zabytkowe kościoły bizantyjskie, ruiny starych budynków i malownicze uliczki.
Jeśli chcesz odwiedzić to miasto, najlepszym czasem na to jest maj, czerwiec lub wrzesień. Wtedy pogoda jest przyjemna, a turyści nie są zbyt liczni.
Będąc tu można:
- zwiedzić zamek i średniowieczną wioskę, podzielonej na górną i dolną część,
- podziwiać widoki na morze i okolicę z kościoła Agia Sofia w górnej części miasta,
- odwiedzić muzeum archeologicznego w dawnym meczecie w dolnej części miasta,
- zawieruszyć się w mieście, spacerując malowniczymi uliczkami, myszkując w sklepach z pamiątkami i lokalnymi produktami,
- delektować się grecką kuchnią i winem w jednej z licznych tawern i restauracji,
- odpocząć na plaży zażywając kąpieli słonecznych i w toni morskiej.

Hydra to malownicza wyspa leżąca w Zatoce Sarońskiej, znana ze swojej bogatej tradycji morskiej i kosmopolitycznego klimatu.
Hydra przyciąga wielu artystów, pisarzy i celebrytów z Grecji i zagranicy. To tu żyli i tworzyli m.in. Leonard Cohen, Henry Miller i Nikos Hatzikyriakos-Ghika. Hydra zachwyca swoją architekturą, w której dominują kamienne rezydencje zbudowane przez włoskich rzemieślników. Na wyspie znajdują się też liczne kościoły i klasztory, a także muzea poświęcone historii i kulturze wyspy.
Hydra jest miejscem bez samochodów, więc można tu spacerować lub jeździć na osłach po urokliwych uliczkach i ścieżkach.
Będąc na wyspie można:
- poszwendać się po porcie i usiąść na coś zimnego w jednej z tawern portowych,
- podziwiać widoki na morze i okolicę ze wzgórz w górnej części miasta,
- odwiedzić muzeum historyczne w dawnym domu Georgiosa Kountouriotisa, bohatera narodowego Grecji,
- pospacerować po malowniczych uliczkach pełnych zabytkowych domów,
- poszperać i pomyszkować w sklepikach z pamiątkami i lokalnymi produktami,
- delektowanie się grecką kuchnią i winem w jednej z licznych tawern i restauracji.

Transport do góry

Do Aten najlepiej dostać się samolotem. Jazda samochodem to długa i czasochłonna podróż.
Lot z Polski do Aten trwa zaledwie dwie i pół godziny. Tyle trwa przeniesienie się do cudownej Grecji, gdzie czeka na Was wspaniały rejs.

Organizacja przelotu i dojazdu do mariny nie jest wliczona w cenę rejsu.

Bezpośrednie loty do Aten odbywają się z Warszawy, Modlina i Gdańska.
Godnym rozważenia jest przedłużenie pobytu w Atenach o jeden dzień i przylot wcześniej, już w piątek. Pozwoli to na zwiedzenie Akropolu i najważniejszych punktów turystycznych miasta.
Z lotniska do mariny można dostać się:
- komunikacją miejską (autobus X96 – koszt 6 EUR/os.),
- taksówką (przejazd za około 35 EUR). Podróż trwa około godziny.

Jacht do góry

Bavaria Cruiser 46 (GRI)

Jacht którym pływamy w tym sezonie po Zatoce Sarońskiej to Bavaria Cruiser 46. Jacht ten zwodowany został w roku 2016 i jest w idealnym stanie.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o doskonałych właściwościach nautycznych. Dwie płetwy sterowe zapewniają doskonałe trzymanie kursu nawet w dużym przechyle, a to daje prawdziwą frajdę prowadzącemu skipperowi.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria Cruiser 46 zaprojektowano dla 9 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.

Pod pokładem znajdują się cztery dwuosobowe kabiny, każda z płaskim łóżkiem. W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma cztery łazienki. W dwóch rufowych znajduje się toaleta z prysznicem. Na dziobie umieszczone są osobno toaleta na prawej burcie i prysznic na lewej burcie.

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

A dodatkowo - co w Grecji bardzo ważne - ogromna otwierana platforma kąpielowa na rufie ułatwia kąpiele.

Wyposażenie nawigacyjne: GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC

Wyposażenie bezpieczeństwa: radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie hotelowe: kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- koję na jachcie w kabinie dwuosobowej,
- wyżywienie (posiłki przygotowuje załoga z dostarczonych produktów),
- opiekę doświadczonego skippera,
- podstawowe szkolenie żeglarskie,
- paliwo i gaz do jachtu,
- opłaty portowe i administracyjne,
- świeżą pościel,
- minimalne ubezpieczenie: KL 10.000 EUR i NNW 10.000 zł (jest możliwość wykupienia pakietu ubezpieczeń premium),

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu (przelotu) na miejsce rozpoczęcia rejsu / powrotu z rejsu,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- kolacji.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 5 750 zł

Ostatnie wolne miejsce!

Rezerwuj

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!