Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

ALL INCLUSIVE >>> Rejs na Olandię No.2 Nr: KBK-R/2023/09/1040

Gdańsk - Grönhögen - Kalmar - Borgholm - Gdańsk

Data rozpoczęcia:
28.09.2024 sobota
Data zakończenia:
05.10.2024 sobota
Ilość dni:
7 dni
Akwen:
Bałtyk
Trasa rejsu:
Gdańsk - Grönhögen - Kalmar - Borgholm - Gdańsk Więcej informacji
Jacht:
Bavaria 51 Cruiser (V) Więcej informacji

Cena: 2 280 zł 2 400 zł Promocja dla 3 pierwszych Uczestników!!!
do 18.07.2024

Wolne miejsca: 9

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy na rejs ALL INCLUSIVE po Bałtyku w kierunku Szwecji.

Podczas żeglugi płynąc będziemy po naszym pięknym, fascynującym, a czasem groźnym Bałtyku.

Na ten rejs do Waszej dyspozycji oddajemy duży i dzielny jacht. Wiemy, że na tygodniowym rejsie, warunki w jakich będziemy żeglować "robią różnicę", a ten jacht daje wysoki komfort żeglugi, ale też, co niezwykle istotne wysoki poziom bezpieczeństwa.
Ograniczamy liczbę uczestników do 9 osób. Czyli wszyscy śpią w dwuosobowych kabinach, łącznie ze skipperem. Nikt nie śpi w mesie i jest ona cały czas dostępna dla całej załogi.

Podczas rejsu nie zabraknie solidnej dawki szkolenia i wielu godzin żeglugi.

Nie musisz też posiadać patentu żeglarskiego, bo na nasze rejsy po Bałtyku zapraszamy wszystkich, niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Wszystkiego co niezbędne nauczymy Cię na pokładzie.

Rejs organizujemy w formule All Inclusive - czyli wszystkie koszty wliczone są w cenę rejsu. Nie zaskoczymy Cię żadną składką, kaucją, kasą jachtową. W cenie rejsu wliczone jest pyszne wyżywienie, skipper prowadzący rejs, opłaty portowe, paliwo, świeża pościel, sprzątanie końcowe jachtu, możliwość korzystania ze sztormiaków. Zatem o nic nie musisz się już martwić!

Na jacht zabieramy poza kapitanem do 9 uczestników tak, aby każdy był zakwaterowany w dwuosobowej kabinie z płaskim łóżkiem.

Co bardzo ważne - nie odwołujemy rejsów ze względu na małą liczbę uczestników. Wystarczy jedna osoba, a rejs odbędzie się zgodnie z planem.

Po rejsie, każdy uczestnik otrzyma od kapitana opinię z rejsu morskiego. To dokument potwierdzający zdobycie stażu morskiego.

Na rejs zapraszamy osoby dorosłe (chyba, że osoba niepełnoletnia płynie pod opieką dorosłego).

Gwarantujemy:
- rejs odbędzie się niezależnie od liczby zgłoszonych uczestników,
- duży, nowy, bezpieczny i doskonale wyposażony jacht,
- miejsce w 2 osobowej kabinie,
- prowadzenie rejsu przez profesjonalnego kapitana,
- niezmienną cenę rejsu (po zarezerwowaniu miejsca),
- załoga: maksymalnie 9 uczestników + kapitan.

TEN REJS

TEN REJS

Rejs rozpoczniemy w Gdańsku. Czekamy na uczestników rejsu w Marinie Gdańsk przy ulicy Szafarnia, od godziny 16:00 (jeżeli będziesz w Gdańsku wcześniej, możesz przed 16:00 zostawić na jachcie bagaż. Do momentu zbiórki będziesz mogła/mógł spędzić czas na gdańskiej starówce lub w pobliskiej kawiarni.

Sobota to czas na zaokrętowanie, rozpakowanie swoich rzeczy osobistych i prowiantu, zapoznanie z jachtem, szkolenie żeglarskie i naukę obsługi jednostki.

Wypływamy w niedzielę rano lub - o ile warunki pozwalają - w sobotę wieczorem na Hel.

Planowane do odwiedzenia porty podczas tego rejsu to:
- Gdańsk - port początkowy i docelowy,
- Visby,
- Grönhögen

ORGANIZACJA NA REJSIE

Nasz rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy.
Oznacza to, że uczestnicy są załogą jachtu, pełnią wachty (również nocne) i odpowiadają za prowadzenie jednostki. To doskonała okazja do intensywnego szkolenia żeglarskiego, zdobywania doświadczenia oraz gromadzenia stażu morskiego.

Kapitan jest do dyspozycji załogi i zawsze chętnie wyjaśni, odpowie i rozwieje wątpliwości dotyczące żeglarstwa. Rejs nie jest jednak kursem na patent - w trakcie rejsu nie prowadzimy więc wykładów czy zajęć z samodzielnego manewrowania jachtem na silniku.

Zaokrętowanie: 28.09.2024 sob, godz. 16:00 Wyokrętowanie 05.10.2024 sob, godz. 09:00
Port: Marina Gdańsk, Gdańsk Port: Marina Gdańsk, Gdańsk
Liczba godzin stażu: 60-90
Staż na wodach pływowych: NIE

Trasa rejsu do góry

Akwen: Bałtyk ‐ Szwecja: Blekinge, Olandia, Gotlandia
Trasa rejsu: Gdańsk - Grönhögen - Kalmar - Borgholm - Gdańsk

Trasa jest orientacyjna i jest zależna od warunków atmosferycznych, epidemicznych oraz kondycji załogi. Ostateczną decyzję podejmuje doświadczony kapitan.

Ten rejs rozpocznie się w Marinie Gdańsk. Jako pierwszy cel obierzemy szwedzki port na Gotlandii: Visby.
Aby dotrzeć do portu pokonać musimy ponad 200 Mm, co zajmie nam przy dobrych wiatrach nawet dwie doby. To wspaniała przygoda dla wytrawnych żeglarzy i możliwość sprawdzenia siebie podczas setek mil żeglugi, w których czas upływa w rytm wyznaczonych wacht.

Visby cel naszej wyprawy, to zabytkowe miasto o którym wiadomo, iż w X wieku stanowiło ważny ośrodek handlowy Wikingów oraz istotny przystanek na trasie szlaku handlowego wiodącego do Skandynawii. Na przełomie XI i XIV wieku, stało się jednym z ważniejszych miast Hanzy - związku miast handlowych Europy Północnej z czasów Średniowiecza i początku ery nowożytnej. W XIII wieku miasto zostało otoczone pierścieniem przeszło 3 kilometrowych murów obronnych z 44 basztami i licznymi bramami. Wielokrotnie o Visby toczyły się bitwy, ubogacając jego trudną historię.
W 1645 roku wraz z Gotlandią zostało przyłączone do Szwecji.

Nasza wizyta w Visby splecie się z organizowanym tu Tygodniem Średniowiecza (Medeltidsveckan). W czasie imprezy odbywają się liczne turnieje, występy teatralne, pokazy rękodzielnictwa, biesiady czy średniowieczne jarmarki. Miasto ożywa i tętni życiem niemal całą dobę.

Wracając do portu macierzystego, po drodze jeżeli czas i pogoda pozwolą zawiniemy na Olandię, do małego porciku Grönhögen.

Grönhögen to spokojna i malownicza miejscowość letniskowa z niewielką, ale licznie odwiedzaną w sezonie przez polskie jachty mariną. Daje ukojenie po wielogodzinnym rejsie.
Kiedyś był to ważny port rybacki, w którym z kutrów i łodzi na ląd trafiał cały ładunek łososia złowionego w wodach południowego krańca Cieśniny Kalmarskiej.
Będąc już w wiosce, wybrać można się do oddalonej o ok. 9 km latarni morskiej „Długi Jan” - „Långe Jan”). Dla osób dla których na pieszo do latarni jest za daleko, przy marinie istnieje możliwość wypożyczenia roweru. Zbudowana w 1785 roku latarnia, na określenie „długi”, 42-metrowa budowla zasłużyła w pełni (jest to druga pod względem wysokości latarnia w Szwecji). Z jej galeryjki rozciąga się imponujący widok, na morze i tereny rezerwatu przyrody Ottenby, którego główną atrakcją są migrujące ptaki – południowa Olandia jest dla nich przystankiem w drodze na południe i północ, jesienią i wiosną. Tuż przy latarni jest też kolejne „naturum” czyli interaktywne muzeum przyrodnicze, w którym można poznać ekosystem tego terenu.

Transport do góry

Transport na miejsce zaokrętowania uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Rejs zaczynamy w Marinie Gdańsk przy ulicy Szafarnia.

PKP - dojście z dworca PKP do mariny zajmuje kilkanaście minut.

Samochód - jeżeli przyjedziesz samochodem, możesz zostawić go na pobliskich parkingach strzeżonych, np. przy ul. Kurza 1 lub Angielska Grobla 19.

Jacht do góry

Bavaria 51 Cruiser (V)

Jacht którym popłyniemy na Bałtyk, to Bavaria 51 Cruiser.

Wieloletnie doświadczenie projektantów pozwoliło stworzyć konstrukcję o bardzo dobrych właściwościach nautycznych.

Wszystko na jachcie jest przemyślane i wykonane z niemiecką precyzją z zastosowaniem nowoczesne rozwiązań. Znajdziemy je zarówno na pokładzie jak i pod nim, a załodze dają bezpieczeństwo, komfort i niezwykłe żeglarskie emocje.

Wnętrze jachtu Bavaria 51 Cruiser, zaprojektowano dla 12 osobowej obsady, zapewniając jej dużo miejsca zarówno pod pokładem jak i w kokpicie.
Uwaga - ograniczamy liczbę uczestników do 9 osób. Każdy śpi w dwuosobowej kabinie, łącznie ze Skipperem. Mesie jest więc cały czas dostępna dla całej załogi.

Pod pokładem znajduje się pięć dwuosobowych kabiny (4 z płaskim łóżkiem, 1 z dwoma kojami "szufladowymi")
W kabinach są kołdry, poduszki i świeża pościel.
Jacht ma dwie łazienki (toaleta, umywalka i prysznic).

Mesa (salon) wyróżnia się przestronnością i dużą ilością światła słonecznego wpadającego przez liczne okienka.
Ciekawym rozwiązaniem są rozkładane dodatkowe siedzenia przy stole, tak aby pomieścić wygodnie naraz całą załogę.
Kambuz (czyli kuchnia) przypomina tę domową. Długi i szeroki kamienny blat w kształcie litery L pozwoli przygotować nawet najbardziej wymyślne posiłki. Do dyspozycji jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki.

Na jachcie ukryta jest cała masa schowków, szafek, bakist, które pomieszczą nie tylko rzeczy osobiste, ale i prowiant na cały rejs.

DANE TECHNICZNE

Bavaria Cruiser 51 (2015)
Typ: Bavaria Cruiser 51
Rocznik: 2015
Długość: 15.54 m
Szerokość: 4.61 m
Ilość kabin: 5
Liczba miejsc: 10+2
Ilość łazienek z prysznicem i WC: 3
Zanurzenie: 2.25 m
Żagle: 135 m²
Silnik: 75 KM

WYPOSAŻENIE NAWIGACYJNE:
GPS w kokpicie z mapami elektronicznymi, aktualne mapy morskie, locje i przewodniki żeglarskie, dziobowy ster strumieniowy, autopilot, log, sonda, wiatromierz, radio VHF z DSC.

WYPOSAŻENIE BEZPIECZEŃSTWA:
radiopława satelitarna PLB, radio VHF z DSC, tratwa ratunkowa, automatyczne kamizelki ratunkowe z szelkami, zestaw pirotechniki, apteczka pierwszej pomocy.

WYPOSAŻENIE HOTELOWE:
kuchenka gazowa z piekarnikiem, dwie lodówki, dwie toalety morskie, dwa prysznice z ciepłą wodą, radio z USB, świeża pościel, sztormiaki Tribord 500 (M do XL).

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- koję na jachcie w kabinie dwuosobowej
- produkty na pełne wyżywienie
- napoje bezalkoholowe
- wszelkie opłaty portowe
- paliwo do jachtu
- gaz
- świeżą pościel (nie trzeba zabierać śpiwora)
- końcowe sprzątanie jachtu
- możliwość korzystania ze sztormiaka
- podstawowe ubezpieczenie

Cena rejsu nie zawiera

- kosztów dojazdu i powrotu z rejsu,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- korzystania z pryszniców (w niektórych portach),
- wydatków własnych.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 1 miesiąc do rozpoczęcia

Cena: 2 280 zł 2 400 zł Promocja dla 3 pierwszych Uczestników!!!
do 18.07.2024

Wolne miejsca: 9

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
21.09.2024 sob
28.09.2024 sob
7 Gdańsk - Visby - Grönhögen - Gdańsk 2 400 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!