Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Karaiby 2024 >>> Rejs z Martyniki na Gwadelupę Nr: GLT-R/2024/11/381

Martynika - Dominika - Les Saintes - Gwadelupa - Gosier - Petite-Terre - Marie Galante - Martynika

Data rozpoczęcia:
19.11.2024 wtorek
Data zakończenia:
29.11.2024 piątek
Ilość dni:
10 dni
Akwen:
Egzotycznie
Trasa rejsu:
Martynika - Dominika - Les Saintes - Gwadelupa - Gosier - Petite-Terre - Marie Galante - Martynika Więcej informacji
Jacht:
Fountain Pajot Astrea 42 Więcej informacji

Cena: 4 990 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy na niezapomniany rejs po wyspach Karaibskich. Czeka nas niespieszna żegluga na luksusowym katamaranie w towarzystwie widoków jak z bajki.

Półtora tygodnia relaksu i odpoczynku, gdy w Polsce zima na całego - to gratka dla żeglarzy, turystów, i wszystkich pragnących odpoczynku (także dla osób bez doświadczenia żeglarskiego).

Karaiby stanowią istny raj na ziemi z najpiękniejszymi plażami, a do tego przejrzystym i turkusowym morzem oraz palmami kokosowymi.

Proponujemy dwie trasy: północną i południową. Więcej danej trasy, opisujemy poniżej.
Na każdej z proponowanych tras, odległości między wyspami wynoszą kilkadziesiąt mil.
Podczas każdego rejsu zobaczysz wiele małych wysepek, rafy koralowe, ale przede wszystkim spotkasz wspaniałych ludzi, o otwartym usposobieniu, chętnych Cię ugościć.

POGODA
W okresie od listopada do maja na Karaibach pogoda jest stabilna, wieją stałe wiatry z kierunków wschodnich, temperatury powietrza są przyjemne (23-30 stopni).

JACHT

Płyniemy katamaranem, co dla osób wrażliwych na bujanie będzie niewątpliwą zaletą - dwukadłubowiec jest o wiele bardziej stabilny i opiera się fali. Dodatkowo na katamaranie jest o wiele więcej przestrzeni niż na standardowym jachcie jednokadłubowym, a rozkład kabin pozwala na większą prywatność.

Na katamaranie można poczuć się jak w kilku gwiazdkowym, pływającym hotelu.

TEN REJS

Na tym rejsie popłyniemy z Martyniki na Gwadelupę, poprzez kilka innych atrakcyjnych miejsc Karaibów jak choćby Dominika czy Marie Galante.

WYŻYWIENIE PODCZAS REJSU
Podczas rejsu, do przygotowywania posiłków używamy świeżych lokalnych produktów. Tak, tak - nie ma prowiantu przywożonego w postaci puszek, konserw czy dań gotowych nabytych w ojczyźnie.
Organizacja: na jachcie nie ma kucharza dlatego dzielimy się na tak zwane wachy kambuzowe. Wachta kambuzowa dba o to, abyście smacznie zjedli od rana do wieczora. Smacznie to nie znaczy, że na cały dzień zamkniemy kogoś w kambuzie. Na jachcie przygotowuje się raczej szybkie i proste posiłki. Najszybciej jest przygotować makaron, a z dodatkami lokalnych produktów może powstać prawdziwie wykwintne danie. Ale nie samym makaronem człowiek żyje, pamiętajcie :)
Aha, wachta kambuzowa poza przygotowywaniem posiłków dba również o czystość i sprząta po każdym posiłku.

Dla osób nie potrafiących gotować, rada: nie przejmujcie się! na jachcie zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże, podpowie, a czasami nawet z miła chęcią przejmie obowiązki kucharza - oddając w barterze zmywanie naczyń :)

SKIPPER
Rejs poprowadzi jeden z naszych sprawdzonych skipperów. Osoba doświadczona, mająca na swoim koncie wiele tysięcy mil na morzu i miłośnik żeglarstwa.
Zna akwen, chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą.
UWAGA: ... skipper to tylko człowiek, a nie wyszukiwarka Google - wszystkiego nie wie :)

Zaokrętowanie: 19.11.2024 wto, godz. 18:00 Wyokrętowanie 29.11.2024 pia, godz. 09:00
Port: Martynika Port: Martynika
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski

Trasa rejsu do góry

Akwen: Egzotycznie ‐ Karaiby
Trasa rejsu: Martynika - Dominika - Les Saintes - Gwadelupa - Gosier - Petite-Terre - Marie Galante - Martynika


Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

PLAN REJSU

Dzień 1 - Martynika
— zaokrętowanie w marinie Le Marin po godz. 18.00. Wieczorne słuchanie muzyki rege oraz degustacja karaibskiego rumu.

Dzień 2 - Dominika
— górzysta, wulkaniczna wyspa o bogatym świecie roślin i zwierząt. Nazywana jest jako „Karaibską wyspą przyrody”. Jej szczyty pokryte są wspaniale soczyście zieloną tropikalną roślinnością. Na tej wyspie zorganizujemy całodzienną wycieczkę, aby poczuć karaibską atmosferę.

Dzień 3 - Dominika
— podczas pobytu w Prince Rupert Bay warto skorzystać z oferty lokalnych przewodników i popłynąć wiosłową łodzią w górę rzeki Indian River. Podczas wyprawy można podziwiać autentycznie naturalną dziewiczą florę i faunę Karaibów. To właśnie w tej scenerii powstawały ujęcie dl legendarnego filmu „Piraci z Karaibów” z Johnny Depp w roli głównej.

Dzień 4 - Les Saintes
— ten mały archipelag to prawdziwy kawałek raju, miejsce ciche i pełne uroku, w którym czas nie biegnie, a toczy się leniwym krokiem. Les Saintes składa się z 9 wysp, z których tylko dwie są zamieszkałe: Terre-de-Haut i Terre de Bas. Archipelag przyciąga wielu podróżników z całego świata, spragnionych pięknych plaż i chcących zasmakować słodyczy życia.

Dzień 5 - Gwadelupa
— wyspa, która swoją nazwę zawdzięcza Kolumbowi, który w 1493 r. odkrył ją podczas swojej drugiej podróży do „nowego świata”. W 1635 r. wyspę zdobyli piraci francuscy, tworząc tu jedną ze swoich baz. Wyspa została wkrótce własnością Kompanii Zachodnioindyjskiej, a w 1674 przeszła pod zarząd państwowy Francji. Na przełomie XVIII i XIX w. Wielka Brytania wielokrotnie zajmowała terytorium Gwadelupy. W latach 1813-1814 należała ona także do Szwecji. Od 1946 r. Gwadelupa i sąsiednie wyspy, m.in. część Saint-Martin i Saint-Barthelemy, są departamentem zamorskim Francji.

Dzień 6 - Gosier
— wprawdzie jest to niewielka wyspa, ale posiada wspaniałą plażę z pięknymi palmami kokosowymi. Piasek na plaży jest niemal biały i przyjemnie drobny, a krystalicznie czysta woda zachęca do kąpieli. W takich warunkach można bardzo przyjemnie spędzić czas. W cieniu palm znajdziesz stragany z pamiątkami oraz bar.

Dzień 7 - Petite-Terre
— archipelag, w którego skład wchodzą wyspy Terre-de-Haut i Terre-de-Bas. Wyspy, rafy oraz okalające je wody są obszarem rezerwatu przyrody, w którym żyją i rosną bardzo wartościowe i rzadkie gatunki fauny i flory. Można tu spotkać legwany, pustelniki karaibskie, jaszczurki, wiele gatunków ptaków, żółwie morskie oraz szeroką gamę gatunków tropikalnych ryb!

Dzień 8 - Marie Galante
— to atol, który wyłonił się z głębin oceanu kilka milionów lat temu. Obecnie na wyspie życie toczy się w niespiesznym karaibskim tempie. Mieszkańcy zajmują się uprawą trzciny cukrowej, z której produkują doskonały rum, rybołówstwem i turystyką. Na szczęście turystyka nie rozwinęła się tu na masową skalę, dzięki czemu nadal na niemal bezludnych plażach można poczuć klimat dziewiczej przyrody. Jedna z takich plaż znajduje się w zatoce Anse Canot. Można na niej wylegiwać się na białym piasku w cieniu palmy lub opalać w promieniach karaibskiego słońca. Krystalicznie czysta ciepła woda i piaszczyste dno o niewielkim nachyleniu zachęcają do przyjemnej kąpieli.

Dzień 9 - Martynika
— Saint-Pierre to miasto w północnej części wyspy, leżące u podnóża wulkanu Montagne Pelee. Z plaży tegoż miasta, roztacza się jeden z piękniejszych widoków na szczyt wulkanu.
Saint-Pierre do początków XX w. było głównym ośrodkiem gospodarczym Martyniki. Zwano je Małym Paryżem Indii Zachodnich. Stanowiło również kulturalną stolicę wyspy. Do czasu, kiedy w 1902 r. doszło do potężnej erupcji wulkanu, która całkowicie zniszczyła to miejsce. Chmura gorącego popiołu wulkanicznego, spadła na miasto, które od tego czasu zyskało sobie przydomek „grobowca Karaibów”, dlatego, iż zginęli niemal wszyscy jego mieszkańcy. Ocalał jedynie więzień, którego uratowały grube mury celi. Po dziś dzień mieszkańcy z niepokojem spoglądają na Montagne Pelee, mając nadzieje, że już nigdy się nie obudzi. Saint-Pierre jest jednym z bardziej urokliwych miast Martyniki.

Dzień 10 - Martynika
— Anses-d'Arlet, zatrzymamy się w tej zatoce na kąpiel z żółwiami morskimi w krystalicznie czystych wodach Martyniki. Wpływając do zatoki, dostrzeżesz taflę wody w kolorze pięknego głębokiego granatu, a ponad nią wierzą urokliwego kościoła, kreolskie domy, piaszczystą plażą przyozdobioną plamami. Wszystkie te elementy tworzą naprawdę malowniczą scenerię. W bardzo spokojnej miejscowości znajdziesz targ rybny, kilka barów i restauracji. Większość lokali znajduje się w pobliżu plaży, dzięki czemu spędzony tam czas możesz wzbogacić o podziwianie wspaniałych widoków. Na placu przed kościołem możesz kupić miejscowe specjały takie jak powidła z owoców tropikalnych i nalewki zrobione na bazie rumu, których smak i aromat wzbogacają egzotyczne owoce. W tej zatoce plażowicze mogą cieszyć się komfortem leżakowania na białym piasku w malowniczej scenerii pięknego wybrzeża. Kilkadziesiąt metrów od plaży jest rafa koralowa i to właśnie tu miłośnicy snorkelingu odnajdą pełnię szczęścia. Pod wodą można podziwiać wspaniałe okazy kolorowych ryb oraz żółwie wodne doskonale prezentujące się na tle kolorowej rafy.

Dzień 11 - Martynika
— wyokrętowanie w marinie Le Marin do godz. 09.00. Pamiątkowe zdjęcie, pożegnanie i powrót do codzienności po wspaniałych chwilach na jachcie.

Transport do góry

Rejsy rozpoczynamy na Martynice, na którą dolecimy bezpośrednim lotem z Paryża.
Koszt przelotu wynosi ok. 3 500 PLN za osobę w dwie strony.

Zalecamy kupić lot łączony na jednym bilecie, aby zabezpieczyć się w przypadku sytuacji, gdy jeden z lotów będzie miał opóźnienie, bądź wydarzy się inna sytuacja losowa, która komplikuje lot.
Dlatego przy podróży na Martynikę rekomendujemy lot liniami Air France.

Z lotniska na Martynice do mariny Le Marin nie ma połączeń środkami komunikacji publicznej.
Możliwości dojazdu:
- czteroosobowa taksówka z lotniska do mariny - koszt ok. 80 EUR,
- bus - koszt ok. 110 EUR za 8 osób oraz ok. 160 EUR za 9-12 osób.

Jacht do góry

Fountain Pajot Astrea 42

Katamaran to najlepszy wybór na rejsy w tropikalnych rejonach Świata, dlatego nasz rejsy na Karaibach organizujemy na nowym katamaranie Astrea 42 z roku 2022.

Luksus. Tak jednym słowem możemy opisać nasz katamaran. Projektanci doskonale połączyli przestrzeń i komfort. Znajdziecie tam przestronną mesę duży kokpit, 4 obszerne kabiny dwuosobowe (+ dwie pojedyncze kabiny skipperskie) oraz sporo przestrzeni na zewnątrz.

Każda kabina dwuosobowa ma własną łazienkę.

Jacht wyposażony jest w odsalarkę, która daje większy komfort podczas żeglugi w tym rejonie.

PARAMETRY
Marka: Fountaine Pajot
Typ jednostki: Katamaran
Długość: 12.85 m
Szerokość: 7.20 m
Zanurzenie minimalne: 1.25 m
Pojemność zbiornika wody: 700 l
Pojemność zbiornika paliwa: 470 l
Kabiny: 4
Koje składane: 8/10
Łazienka: 4
WC: 4
Liczba silników: 2
Moc: 2 x 30 hp

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- miejsce i pobyt na jachcie,
- usługi skippera,
- podatek VAT,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- pościel + ręczniki,
- ponton z silnikiem zaburtowym,
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena rejsu nie zawiera

1. Składki do kasy jachtowej* - wpłata po około 200 EUR**/osobę. Ze składki pokrywane są:
- wyżywienie,
- paliwo,
- opłaty portowe,
- opłaty administracyjne (np. składka klimatyczna),
2. Ubezpieczenia kaucji - kwota: 375 EUR do podziału na całą załogę pobierana w dniu zaokrętowania;
3. Kaucji zwrotnej:*** - wpłata 1000 EUR do podziału na całą załogę pobierana w dniu zaokrętowania;
4. Kosztów przelotów, dojazdów na rejs / powrotu z rejsu;
5. Sprzątania końcowego jachtu, kwota 200 EUR do podziału na całą załogę.
6. Biletów wstępu do miejscowych atrakcji;
7. Wydatków własnych;

_ _ _ _ _

* - Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu, pozostając na utrzymaniu i wyżywieniu załogi.
** - Wysokość składki jest kwotą orientacyjną i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników;
*** - Wpłacona kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń za powstałe z winy załogi uszkodzenia/zgubienie osprzętu.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 4 990 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
29.11.2024 pia
10.12.2024 wto
11 Martynika - Union - Petit Saint Vincent - Mopion - Palm Island - Mayreau - Tobago Cays - Canouan - Mustique - Bequia - Saint Vincent - Saint Lucia - Martynika 5 290 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!