Rejsy morskie i śródlądowe, szkolenia żeglarskie, patenty i certyfikaty.

Karaiby 2024 >>> Rejs z Martyniki na południe - kierunek Tobago Cays i Mayreau Nr: GLT-R/2024/11/382

Martynika - Union - Petit Saint Vincent - Mopion - Palm Island - Mayreau - Tobago Cays - Canouan - Mustique - Bequia - Saint Vincent - Saint Lucia - Martynika

Data rozpoczęcia:
29.11.2024 piątek
Data zakończenia:
10.12.2024 wtorek
Ilość dni:
11 dni
Akwen:
Egzotycznie
Trasa rejsu:
Martynika - Union - Petit Saint Vincent - Mopion - Palm Island - Mayreau - Tobago Cays - Canouan - Mustique - Bequia - Saint Vincent - Saint Lucia - Martynika Więcej informacji
Jacht:
Fountain Pajot Astrea 42 Więcej informacji

Cena: 5 290 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Opis rejsu do góry

Zapraszamy na niezapomniany rejs po wyspach Karaibskich. Czeka nas niespieszna żegluga na luksusowym katamaranie w towarzystwie widoków jak z bajki.

Półtora tygodnia relaksu i odpoczynku, gdy w Polsce zima na całego - to gratka dla żeglarzy, turystów, i wszystkich pragnących odpoczynku (także dla osób bez doświadczenia żeglarskiego).

Karaiby stanowią istny raj na ziemi z najpiękniejszymi plażami, a do tego przejrzystym i turkusowym morzem oraz palmami kokosowymi.

Proponujemy dwie trasy: północną i południową. Więcej danej trasy, opisujemy poniżej.
Na każdej z proponowanych tras, odległości między wyspami wynoszą kilkadziesiąt mil.
Podczas każdego rejsu zobaczysz wiele małych wysepek, rafy koralowe, ale przede wszystkim spotkasz wspaniałych ludzi, o otwartym usposobieniu, chętnych Cię ugościć.

POGODA
W okresie od listopada do maja na Karaibach pogoda jest stabilna, wieją stałe wiatry z kierunków wschodnich, temperatury powietrza są przyjemne (23-30 stopni).

JACHT

Płyniemy katamaranem, co dla osób wrażliwych na bujanie będzie niewątpliwą zaletą - dwukadłubowiec jest o wiele bardziej stabilny i opiera się fali. Dodatkowo na katamaranie jest o wiele więcej przestrzeni niż na standardowym jachcie jednokadłubowym, a rozkład kabin pozwala na większą prywatność.

Na katamaranie można poczuć się jak w kilku gwiazdkowym, pływającym hotelu.

TEN REJS

Na tym rejsie popłyniemy z Martyniki na południe, odwiedzając legendarne Tobago Cays, urzekającą Saint Lucia, malowniczą Mayreau, wyspę milionerów Mustique i wiele innych ciekawych miejsc.
Zorganizujemy relaksującą kąpiel w ciepłych wodach wodospadu, wycieczkę samochodową po wyspie i wieczorne grillowanie owoców morza na plaży.

Karaiby stanowią istny raj na ziemi z najpiękniejszymi plażami, a do tego przejrzystym i turkusowym morzem oraz palmami kokosowymi.

WYŻYWIENIE PODCZAS REJSU
Podczas rejsu, do przygotowywania posiłków używamy świeżych lokalnych produktów. Tak, tak - nie ma prowiantu przywożonego w postaci puszek, konserw czy dań gotowych nabytych w ojczyźnie.
Organizacja: na jachcie nie ma kucharza dlatego dzielimy się na tak zwane wachy kambuzowe. Wachta kambuzowa dba o to, abyście smacznie zjedli od rana do wieczora. Smacznie to nie znaczy, że na cały dzień zamkniemy kogoś w kambuzie. Na jachcie przygotowuje się raczej szybkie i proste posiłki. Najszybciej jest przygotować makaron, a z dodatkami lokalnych produktów może powstać prawdziwie wykwintne danie. Ale nie samym makaronem człowiek żyje, pamiętajcie :)
Aha, wachta kambuzowa poza przygotowywaniem posiłków dba również o czystość i sprząta po każdym posiłku.

Dla osób nie potrafiących gotować, rada: nie przejmujcie się! na jachcie zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże, podpowie, a czasami nawet z miła chęcią przejmie obowiązki kucharza - oddając w barterze zmywanie naczyń :)

SKIPPER
Rejs poprowadzi jeden z naszych sprawdzonych skipperów. Osoba doświadczona, mająca na swoim koncie wiele tysięcy mil na morzu i miłośnik żeglarstwa.
Zna akwen, chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą.
UWAGA: ... skipper to tylko człowiek, a nie wyszukiwarka Google - wszystkiego nie wie :)

Zaokrętowanie: 29.11.2024 pia, godz. 16:00 Wyokrętowanie 10.12.2024 wto, godz. 09:00
Port: Martynika Port: Martynika
Rodzaj rejsu: Rejs turystyczno - żeglarski

Trasa rejsu do góry

Akwen: Egzotycznie ‐ Karaiby
Trasa rejsu: Martynika - Union - Petit Saint Vincent - Mopion - Palm Island - Mayreau - Tobago Cays - Canouan - Mustique - Bequia - Saint Vincent - Saint Lucia - Martynika


Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

PLAN REJSU

Dzień 1 - Martynika
— zaokrętowanie w marinie Le Marin po godz. 17.00. Wieczorne słuchanie muzyki rege oraz degustacja karaibskiego rumu.

Dzień 2 - Martynika
— zaopatrzenie jachtu oraz żegluga w kierunku wyspy Union. Do przepłynięcia mamy dystans ok. 120 mil. Na szczęście naszym sprzymierzeńcem, będzie ciepły pasatowy wiatr.

Dzień 3 - Union
— na tej wyspie odwiedzimy tętniący życiem, popularny wśród żeglarzy mały port Clifton. Usytuowany jest w dużej zatoce, której wschodnie brzegi są rafą koralową tworzącą naturalny falochron zapewniający spokojny i bezpieczny postoju. Clifton jest lojalnym centrum kitesurfingu. Pobyt w tym miejscu jest doskonałą okazją do podziwiania wspaniałych pokazów kitesurferów przebywających tu z całego świata. Oczywiście jeżeli jesteś miłośnikiem tego sportu, możesz skorzystać z okazji i spróbować swoich sił. Przy plaży znajdującej się w północnej części zatoki jest centrum, w którym możesz wypożyczyć sprzęt. Jednym z najlepszych sposobów na zwiedzanie niewielki wyspy Union jest spacer. Oprócz utwardzonych dróg na wyspy są piesze ścieżki, dzięki którym możesz poznać okolice. Warto wybrać się na wzniesienie Fort Hill, będący niegdyś lokalizacją XVII-wiecznej baterii armat. Obecnie na szczycie z dawnej świetności pozostało kilka zabytkowych armat, ale widok na rafę, zatokę z jachtami i okoliczne wyspy nadal jest wspaniały. Koniecznie zabierz aparat fotograficzny. Jeżeli nie preferujesz chodzenia po wzniesieniach, możesz pójść wzdłuż północnego brzegu wyspy do zatok Richmond Bay i Belmont Bay, które mają dziewicze plaże z białym piaskiem. Zazwyczaj nie ma tam turystów, więc możesz odpoczywać, ciesząc się samotnością. W zatoce przy Clifton jest maleńka wyspa Happy Island. Wieczorami zawsze gra tam muzyka, więc jeżeli masz ochotę na relaks po dniu pełnym wrażeń, powinieneś odwiedzić to miejsce.

Dzień 4 - Petit Saint Vincent
— prywatna wyspa z białymi piaszczystymi plażami, turkusowym morzem, będącą połączeniem piękna natury z luksusem i elegancją. Cała wyspa jest terenem ekskluzywnego hotelu o nazwie Petit Saint Vincent Resort, który dokłada wszelkich starań, aby swoim gościom zapewnić maksimum prywatności i spokoju. Wprawdzie obszary w głębi wyspy dostępne są jedynie dla gości hotelowych, ale dla załogi przybywających tu jachtów mogą korzystać z pięknej plaży i znajdującego się przy niej baru połączonego z restauracją. Goaty's Bar ze wspaniałym widokiem na zatokę, jest doskonałym miejscem na wypicie karaibskiego drinka. Jeżeli masz ochotę zjeść posiłek w bajkowej scenerii, w menu znajdziesz tapas, sałatki, kanapki, burgery, pizzę, makarony oraz grillowane owoce morza i mięso.

Dzień 5 - Mopion i Palm Island
— czasami Mopion potocznie nazywana jest Umbrella Island, gdyż w istocie to łacha bardzo drobnego niemal białego piachu, wystająca ok. 1 m nad powierzchnią morza, na której znajduje się trzcinowy parasol. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to jedna z najmniejszych, wysp Morza Karaibskiego. Ma jedynie kilkadziesiąt metrów średnicy. Pomimo tak niewielkich rozmiarów jej urok sprawia, że bardzo często jest filmowana, fotografowana i wykorzystywana w materiałach reklamowych Karaibów. Niemal z każdej strony otoczona jest rafą koralową, co sprawia, że podczas przyjemnej kąpieli z maską masz okazję podziwiać koralowce i wiele gatunków kolorowych ryb.
— odkryj wyspę Palm Island z pięknymi plażami, na których piasek jest biały, morze wokół ma kolor oszałamiającego turkusu i jak sama nazwa wskazuje, kołyszącymi się palmami kokosowymi. Wszystko to razem tworzy wspaniałą malowniczą kompozycję. Palm Island była pierwotnie znana jako Prune Island. Został wydzierżawiony w 1966 r. na 99 lat przez Amerykanów Johna i Mary Caldwellów od rządu St. Vincent i Grenadyn za 1 USD rocznie. Warunkiem uzyskania tak atrakcyjnej ceny było to, że muszą zbudować hotel, aby zapewnić zatrudnienie miejscowej ludności.

Dzień 6 - Mayreau
— Salt Whistle Bay to naturalnie osłonięta zatoka z piaszczystą plażą i idealną do pływania wyjątkowo spokojną wodą. Niewielka głębokość i jasne piaszczyste dno sprawiają, że woda przybiera kolor wspaniałego turkusy. Widok uzupełniają wysokie kokosowe palmy. Całość sprawia, że można poczuć się tu jak w karaibskim raju. Gdy po zejściu na ląd pójdziesz w kierunku północnym plażą, na której jasny drobny piasek przypomina puder, dojdziesz do naturalnej grobli. Z tego miejsca będąc smaganym ciepłymi powiewami pasatowego wiatru można podziwiać Tobago Cays oraz bezkres Oceanu Atlantyckiego. Jeżeli pójdziesz w kierunku przeciwnym, dotrzesz do lokalu o działającej na wyobraźnie nazwie „The Last Bar Before the Jungle”. Wprawdzie dalej dżungli nie ma, ale i tak jest fajnie, ponieważ z lokalu rozciąga się fantastyczna panorama na całą zatokę. Salt Whistle Bay to zatoka pełna karaibskiego uroku, którą National Geographic nazwało „Paradise Found”
— Saline Bay to spokojna dobrze osłonięta obszerna zatoka, w której nigdy nie brakuje miejsca do kotwiczenia. Miejsce dosyć kameralne, ponieważ zazwyczaj na noc pozostaje tu jedynie kilka jachtów. Płaskie piaszczyste dno i niewielka głębokość sprawiają, że kotwiczenie jest bezpieczne. Nigdy nie ma zafalowania i fali przybojowej, więc kąpiel jest bardzo przyjemna. Długa piaszczysta plaża z pięknymi palmami tworzą malowniczy krajobraz, który zdecydowanie może być materiałem na pocztówki. Stawiając stopę na lądzie, można czas spędzić na plaży lub w jednym z barów przy plaży, jeśli masz ochotę na mały spacer, to idź do miejscowości na wzniesieniu, gdzie znajdziesz sklep z podstawowym zaopatrzenie, kilka barów i restauracji. Lokalem godnym polecenia jest „Denis’ Bar and Restaurant”, w którym stoliki rozstawione są w przewiewnym miejscu w cieniu przy basenie. Taka lokalizacja ma spore znaczenie w karaibskim klimacie. W takiej scenerii warto zjeść doskonałe świeże owoce morza. Specjalnością lokalu jest grillowana langusta.

Dzień 7 - Tobago Cays
— wyobraź sobie skupisko pięciu niezamieszkanych wysp wynurzających się bajecznie turkusowej wody. Małe tropikalne wyspy lśnią złocistą bielą kontrastującą z zielenią kołyszących się palm kokosowych. W ciepłej krystalicznie czystej wodzie na tle rafy pływają płaszczki, kolorowe ryby i żółwie. Tak wygląda Tobago Cays.
Tak niecodzienna sceneria była zapewne jedną z przyczyn, która spowodowała, że to właśnie tu kręcono sceny do pierwszej części słynnego filmu „Piraci z Karaibów”. Na tych rajskich wyspach został uwięziony Kapitan Jack Sparrow (Johnny Depp).

Tobago Cays to wymarzone miejsce dla płetwonurków, raj dla plażowiczów, miłośników spacerów, fotografii i filmowania. Niezależnie jaką formę wypoczynku preferujesz, powinieneś wejść na szczyt wyspy Petit Rameau. Ze wzniesienia rozciąga się spektakularna panorama na Tobago Cays. Określenie wejść na szczyt wydaje się wyzwaniem, ale w rzeczywistość cała wyprawa zajmuje pół godziny.
Po upojnym dniu wieczór koniecznie trzeba spędzić w barze na plaży, w którym podawane są grillowane langusty.
Tobago Cays to miejsce, które przeniesie Cię do innego świata! Tu poczujesz powiew północno-wschodniego pasatu, który sprawi, że poczujesz wspaniałe ciepło tropików.

Dzień 8 - Canouan
— odkryj karaibską wyspę, która łączy luksus i elegancję z naturalnym pięknem i lokalnym urokiem. Zatrzymamy się w dużej i dobrze osłoniętej zatoce Grand Bay. Charlestown to jedyna miejscowość na wyspie, w której można zrobić zakupy, wymienić pieniądze w banku lub wypłacić z bankomatu. W barach i restauracja oferowane są dobre karaibskie drinki i smaczne kreolskie potrawy. Spacerując po miejscowości warto wejść na wzgórze znajdujące się w południowej części Charlestown. Ze szczytu widać bajeczną lagunę osłoniętą rafą barierową. Kompozycja jasnej plaży, oszałamiającego błękitu morza i fal rozbijających się o rafę robi piorunujące wrażenie.

Dzień 9 - Mustique
— niebezpodstawnie nazywana jest wyspa milionerów. Na Mustique działa kilku operatorów taksówek oferujących godzinne wycieczki po wyspie, podczas których prezentują najbardziej ekskluzywne rezydencje. Swoje posiadłości mają tu między innymi Mick Jagger i David Bowie.
Alternatywą dla wycieczki samochodem może być spacer utwardzonymi alejkami, które doprowadzą cię do urokliwych miejsc. Fantastyczne plaże można znaleźć w zatokach Macaroni Bay, Pasture Bay, L'Ansecoy Bay, Endeavour Bay i Gallicaux Bay.

Na lądzie z łatwością odnajdziesz sklepy z pamiątkami, stragany z owocami i sklep spożywczy oraz słynny Basil's Bar, a także małą osadę Lovell Village, gdzie mieszka ok. 500 mieszkańców wyspy.
W Basil's Bar odnajdziesz doskonałą muzykę i wspaniałą rozrywkę. Od czasu do czasu pojawiają się tu celebryci, aby wypić drinka lub coś przekąsić, więc może się okazać, że przebywasz w towarzystwie jednej z wielkich gwiazd! Mustique łączy bogactwo, elegancję i luksus z naturalnym białym piaskiem, palmami i turkusowym morzem. Jest to ciekawe miejsce, które warto odwiedzić.

Dzień 10 - Bequia
— Port Elizabeth, jedyne miasto na tej wyspie Bequia. Wzdłuż wschodnich brzegów zatoki, w której jest port przebiega popularny deptak Belmont. Ta urocza nadmorska ścieżka wije się w cieniu drzew i palm kokosowych prowadząc do pięknych plaż w sąsiednich zatokach Princess Margaret i Lower Bay. Jeśli lubisz spacerować, idź dalej z Lower Bay do kolejnej zatoki Friendship Bay. Po drodze będziesz miał okazję cieszyć się różnorodnością atrakcyjnych widoków.
Jeśli nie masz ochoty na spacer, ale chciałbyś zobaczyć to co jest ciekawego wewnątrz wyspy, wynajmij pickupa z kierowcą. Podczas niespiesznej wycieczki zobaczysz najciekawsze i najbardziej malownicze miejsca na wyspie. Każde miejsce, które odwiedzasz, wydaje się tak odmienne, że możesz odnieść wrażenie, że Bequia to kilka wysp na jednej wyspie. Warto zobaczyć: stary fort z widokiem na Port Elizabeth i całą zatokę Admiralty Bay, Mount Pleasant — najwyższe wzniesienie Bequia, piękną nawietrzną plażę w zatoce Spring Bay, wylęgarnię żółwi i muzeum morskie.
Admiralty Bay to również doskonałe miejsce do snorkelingu i nurkowania. Jeżeli zdecydujesz się na nurkowanie, skorzystaj z jednego z profesjonalnych centrów nurkowych, które z łatwością znajdziesz w mieście. W okolicach północnego cypla zatoki jest obszar nazywany Devil's Table, w którym rafa rozciąga się od samego brzegu. Pod wodą zobaczysz koralowce i wiele gatunków ryb rafowych.

Saint Vincent
— malownicza zatoka Wallilabou Bay Malownicza stała się popularna i rozpoznawalna po tym jak 2003 r. kręcono tu sceny do słynnego filmu „Piraci z Karaibów” z Johnnym Deppem w roli głównej. Pozostałości scenografii oraz rekwizyty wykorzystywane podczas tworzenia filmu można zobaczyć w znajdującej się w zatoce restauracji o nazwie Wallilabou Anchorage.
Poza pirackim wystrojem restauracja znana jest z tego, że serwuje obfite porcje bardzo dobrze przygotowanych lokalnych potraw. Specjalnością są ryb, krewetki i langusty. Podczas „happy hour” w godzinach 17.00-18.00 płacąc, za jednego drinka otrzymujesz dwa.
W odległości 1,5 km od zatoki jest atrakcyjny wodospad. Warto zabrać ręcznik i strój kąpielowy, ponieważ można wejść pod wodospad i poczuć jak twoje ciało masują setki litrów chłodnej orzeźwiającej wody. Przyjemne doznania są zapewnione.
Jeżeli jesteś miłośnikiem aktywnej zabawy w wodzie, dobre miejsce do nurkowania znajdziesz tuż przy łuku skalnym w pobliżu północnego krańca zatoki. Pod wodą na niewielkiej głębokości zobaczysz rafę z mnóstwem kolorowych gąbek i miękkich koralowców zamieszkałych przez wiele gatunków kolorowych ryb, między innym skalary.

Dzień 11 - Saint Lucia
— zatrzymamy się w przepięknej zatoce Marigot Bay. Miejsce to uznawane jest za jeden z najbardziej malowniczych obszarów karaibskich. Na krajobraz Marigot Bay składa się wszystko to, co najpiękniejsze w Karaibach – piaszczysta plaża, egzotyczne palmy i turkusowe morze, na którym spotkamy codziennie mnóstwo jachtów. Marigot Bay jest bardzo popularnym miejscem wśród żeglarzy i uczestników żeglarskich rejsów, którzy znajdują schronienie w dobrze osłoniętej od wiatrów i fali zatoce. Marigot Bay oferuje odwiedzającym zarówno relaksujący odpoczynek, jak i nieco nocnego szaleństwa, moc atrakcji i dobrą infrastrukturę. Marigot Bay dzięki plaży i wspaniałej roślinności wygląda wyjątkowo ładnie, ale największe wrażenia rąbią spektakularne zachody słońca, które najlepiej jest podziwiać i fotografować ze wzniesienia we wschodniej części zatoki. Marigot Bay to miejsce, które trzeba zobaczyć ....

Dzień 12 - Martynika
— wyokrętowanie w marinie Le Marin do godz. 09.00. Pamiątkowe zdjęcie, pożegnanie i powrót do codzienności po wspaniałych chwilach na jachcie.

Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

Transport do góry

Rejsy rozpoczynamy na Martynice, na którą dolecimy bezpośrednim lotem z Paryża.
Koszt przelotu wynosi ok. 3 500 PLN za osobę w dwie strony.

Zalecamy kupić lot łączony na jednym bilecie, aby zabezpieczyć się w przypadku sytuacji, gdy jeden z lotów będzie miał opóźnienie, bądź wydarzy się inna sytuacja losowa, która komplikuje lot.
Dlatego przy podróży na Martynikę rekomendujemy lot liniami Air France.

Z lotniska na Martynice do mariny Le Marin nie ma połączeń środkami komunikacji publicznej.
Możliwości dojazdu:
- czteroosobowa taksówka z lotniska do mariny - koszt ok. 80 EUR,
- bus - koszt ok. 110 EUR za 8 osób oraz ok. 160 EUR za 9-12 osób.

Jacht do góry

Fountain Pajot Astrea 42

Katamaran to najlepszy wybór na rejsy w tropikalnych rejonach Świata, dlatego nasz rejsy na Karaibach organizujemy na nowym katamaranie Astrea 42 z roku 2022.

Luksus. Tak jednym słowem możemy opisać nasz katamaran. Projektanci doskonale połączyli przestrzeń i komfort. Znajdziecie tam przestronną mesę duży kokpit, 4 obszerne kabiny dwuosobowe (+ dwie pojedyncze kabiny skipperskie) oraz sporo przestrzeni na zewnątrz.

Każda kabina dwuosobowa ma własną łazienkę.

Jacht wyposażony jest w odsalarkę, która daje większy komfort podczas żeglugi w tym rejonie.

PARAMETRY
Marka: Fountaine Pajot
Typ jednostki: Katamaran
Długość: 12.85 m
Szerokość: 7.20 m
Zanurzenie minimalne: 1.25 m
Pojemność zbiornika wody: 700 l
Pojemność zbiornika paliwa: 470 l
Kabiny: 4
Koje składane: 8/10
Łazienka: 4
WC: 4
Liczba silników: 2
Moc: 2 x 30 hp

Cena i warunki płatności do góry

Cena rejsu zawiera

- miejsce i pobyt na jachcie,
- usługi skippera,
- podatek VAT,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- pościel + ręczniki,
- ponton z silnikiem zaburtowym,
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena rejsu nie zawiera

1. Składki do kasy jachtowej* - wpłata po około 200 EUR**/osobę. Ze składki pokrywane są:
- wyżywienie,
- paliwo,
- opłaty portowe,
- opłaty administracyjne (np. składka klimatyczna),
2. Ubezpieczenia kaucji - kwota: 375 EUR do podziału na całą załogę pobierana w dniu zaokrętowania;
3. Kaucji zwrotnej:*** - wpłata 1000 EUR do podziału na całą załogę pobierana w dniu zaokrętowania;
4. Kosztów przelotów, dojazdów na rejs / powrotu z rejsu;
5. Sprzątania końcowego jachtu, kwota 200 EUR do podziału na całą załogę.
6. Biletów wstępu do miejscowych atrakcji;
7. Wydatków własnych;

_ _ _ _ _

* - Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu, pozostając na utrzymaniu i wyżywieniu załogi.
** - Wysokość składki jest kwotą orientacyjną i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników;
*** - Wpłacona kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń za powstałe z winy załogi uszkodzenia/zgubienie osprzętu.

Harmonogram płatności:
  • 30% – w dniu rezerwacji online
  • 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia

Cena: 5 290 zł

Wolne miejsca

Rezerwuj

Podobne rejsy do góry

Termin od/do Dni Trasa/miejsce Cena
19.11.2024 wto
29.11.2024 pia
10 Martynika - Dominika - Les Saintes - Gwadelupa - Gosier - Petite-Terre - Marie Galante - Martynika 4 990 zł Więcej o rejsie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry

Udowodnij, że nie jesteś robotem i wpisz wynik działania

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.

Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.

Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail: info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744

Do usłyszenia!